Петерболд: 100 фото, історія виведення, скільки живе, чим харчується, ціна кошеня, догляд

Петерболд: опис характеру та зовнішнього вигляду кішки від А до Я. ТОП-100 фото породи

Кошенята петерболдів були виведені у 92 році в Санкт-Петербурзі, визнання породи відбулося через 2 роки, вже у 94 році. Предками цієї породи вважаються орієнтальна кішка та донський різновид сфінкса. Фактично нова порода стала ще одним різновидом сфінксів із особливостями свого зовнішнього вигляду.

Прихильникам виду сфінксів ця порода припаде до вподоби, вона буквально підкорить своєю акуратністю та елегантністю. Порода відноситься до великих видів, поводяться дуже чемно, легко навчаються.

Зустрічається кілька різновидів забарвлення, найбільш цінуються кремові відтінки та лілові. Мордочка вузька, клиноподібна, вуха великі, незагострені. Статура струнка, лапи тонкі, регулярно бере участь у змаганнях та виставках, організованих російськими та міжнародними асоціаціями.

Характер породи кішок Петерболд

Характер петерболдів фактично такий самий, як і у всіх сфінксів. Вони дуже добрі та доброзичливі, здатні легко порозумітися з іншими мешканцями будинку.

Дуже віддані своїм господарям, але чудово ладнають з усіма членами сім’ї, до гостей ставляться з підозрою, але вже скоро звикають і ставляться так само, як і до всіх у домі.

 • Не люблять перебувати на самоті, тому майже всюди йдуть за господарем, вимагають до себе багато уваги, але не нав’язливі.
 • Якщо бачать, що господар зайнятий, вони терпляче почекають, коли у нього знайдеться вільний час на них.
 • Дуже люблять грати, якщо вдома є інші домашні тварини, вони намагатимуться загравати з ними.Споживництво

Незважаючи на те, що вони добре ладнають фактично з будь-якими іншими домашніми тваринами, необхідно вжити деяких запобіжних заходів.

 • Наприклад, на початку знайомства кішку краще не підпускати до більших тварин, особливо до собак. Це допоможе уникнути конфлікту.
 • Порода трохи ревнива, тому якщо господар буде приділяти іншим вихованцям більше часу, ніж їй, то вона намагатиметься показати своє невдоволення зміною в поведінці.

Виходом із ситуації приголубити кішку, ласкаво поговорити з нею, подарувати нові іграшки, з якими вона може пограти.

Догляд за вихованцем

У всіх сфінксів спостерігається підвищена терморегуляція, тому що у них відсутня шерсть. Їм необхідно виділяти більше тепла, відповідно вони витрачати більше енергії, ніж породи, які мають шерсть.

Щоб заповнити запас енергії, необхідно годувати вихованця спеціальними, збалансованими кормами, які будуть здатні наситити тварину життєвою силою.


У продажу є вже готові корми з підвищеною енергетичною цінністю, саме їх рекомендується давати вихованцю. У зимову пору року потрібно подбати про те, щоб у кішки був свій невеликий теплий будиночок, в якому вона спатиме.

 • Потрібно враховувати, що породи кішок без вовни пітніють, тому за ними потрібен ретельніший догляд.
 • Щодня їхнє тіло потрібно протирати вологими серветками, влаштовувати лазневі процедури щотижня з використанням спеціальних шампунів.
 • У зимову пору року, якщо планується перевезти кішку, її потрібно ретельно закутати в теплий рушник або одягти на неї спеціальний комбінезон.

В іншому догляд нічим не відрізняється від інших порід кішок, також необхідно стежити за чистотою ротової порожнини та вушних раковин, за чистотою очей та носа.

Різновиди

Розглядаючи опис породи сфінкс петерболд слід зазначити, що порода має відразу кілька різновидів, що мають особливості у догляді та зовнішньому вигляді, а також у характері.


Лиса

Класичний сфінкс, який не має волосяного покриву. Вимагає більш ретельного догляду через підвищені виділення шкіри.

Флок

Цей різновид позбавлений вусів та брів, однак вони мають невеликий покрив вовни, що не перевищує 2 мм.

Петерболд із вовною також користується великою популярністю, догляд за ним трохи легше, тому що майже весь корпус покритий тонким шаром волосяного покриву.

Велюр

На відміну від попереднього різновиду, ця шерсть більш щільна, проте в процесі дорослішання може повністю зникнути, поступово випадаючи, або залишитися тільки на лапах.

Браш-пойнт

Особливістю цього різновиду є точкове розташування вовни. На тілі вона відсутня, проте є на мордочці, лапах та хвості, до того ж досить густа.

Браш

Відмінною рисою є м’яка вовна, в деяких випадках вона може бути жорсткою і кучерявою. У процесі дорослішання вихованець може втратити шерсть на спині і шиї, на решті тіла вона залишиться на все життя.

Прямошерста

Зовнішній вигляд цієї кішки повністю передає своїх предків.

 • Стан дуже близький до кішки орієнтального вигляду, також у неї немає гена лисості, який успадкували від донського різновиду сфінкса.
 • Догляд за цією породою фактично не відрізняється від інших, які мають вовну.

На фото кішки петерболд видно, що крім основних різновидів можуть зустрічатися і проміжні, які отримують подвійну назву, наприклад, флок-пойнт і т.д. Незалежно від виду, їх фізичні показники та здоров’я однакові.

Вартість породи

Як і більшість видів сфінксів, вони беруть участь у різноманітних змаганнях та виставках. Ціна на петерболда дуже сильно варіюється в залежності від його зовнішніх даних.

Існує цілий список вроджених дефектів зовнішнього вигляду, через які кошеня дискваліфікується з подальшого розведення породи, серед таких:

 • Маленькі або короткі вуха
 • Неправильна посадка вух
 • Розріз очей круглого типу
 • Фізично слабкий корпус
 • Недокус менше 2 мм
 • Короткий та/або загнутий вгору хвіст

Кошенята, які мають будь-які зовнішні особливості, що не відповідають стандартам породи, продаються значно дешевше.

Але якщо заводчик продає таке кошеня за ціною тих, хто повністю відповідає стандартам, і при цьому стверджує, що з віком особливість минеться, вірити не можна.

Це вроджені особливості та з віком вони не змінюються і тим більше не зникають. Фізичні вони також здорові, але не мають змоги брати участь у продовженні чистої породи та участі у виставках.

Фото котів породи Петерболд