Мейн кун (150 фото породи кішок): історія породи, ціна кошеня, стандарти, цікаві факти про характер та зміст

Мейн кун – фото опис з характеристикою породи кішок від А до Я! Цікаві факти + відгуки

На сьогодні існує велика кількість різноманітних кішок. Серед цієї різноманітності досить виділяється порода мейн-кун. Ці кішки мають великі розміри та довгу та пухнасту шерсть.

Достатньо незвичайний вигляд і мирний характер дозволяють стати популярними домашніми улюбленцями по всьому світу. Уважно вдивившись у фотографію мейн-куна, відразу вражає розміри цих тварин.

Особливості породи Мейн кун

 1. Ця порода досить велика. Вага самця може досягати 12 кг, кішки важать до 8 кг.
 2. Незважаючи на досить густу шерсть, ці кішки не вимагають професійного догляду, досить просто регулярного розчісування.
 3. Мейн-куни досить грайлива порода, вони з радістю пограють із господарями вранці та ввечері. Вдень їм потрібен сон.
 4. Ця порода досить соціалізована і вважається найкращою породою для сім’ї. Вони легко уживаються з усіма іншими домашніми улюбленцями на одній території.
 5. Чим старші ці котики, тим більше часу вони люблять полежати і займатися нічого неробленням.

Історія мейн-кунів

Цю породу котячих було виведено в США. Назву цієї породи можна перекласти як єнот зі штату Мен. Існує байка, що ця порода вийшла в результаті схрещування кота та єнота. Саме тому в назві породи з’явилося закінчення «кун» (від англійської raccoon, що у перекладі звучить як єнот).

 • Ще одна версія походження стосується невдалої втечі королеви Марії Антуанетти. Побоюючись переслідування від французьких революціонерів, вона спорядила корабель з різноманітними речами, у тому числі обожнюваних кішок довгошерстих порід, які прибувши в Америку, дали потомство від місцевих короткошерстих котів, тим самим давши початок породи.
 • Дуже правдоподібною версією походження є та, що короткошерсті прабатьки були привезені в Америку набагато раніше. А довгошерсті прабатьки були завезені зі Старого Світу разом із переселенцями. Внаслідок схрещування цих котиків і з’явилися коти гіганти.

Наприкінці XIX століття ця порода була представлена ​​на виставках у Нью-Йорку та Бостоні на якийсь час витіснивши популярну тоді породу ангорських кішок. Але вже до XX століття ця порода була витіснена перськими та сіамськими котами.

Тільки після закінчення Другої світової війни було засновано клуб любителів породи. Значно пізніше ці котики потрапили до Європи.
Зовнішність Мейн куна

Зовнішність мейн-кунів обумовлена ​​кліматом у штаті Мен. Густа шерсть дозволяє захиститися від холоду та снігу.

 1. Лапи мейн-кунів середньої довжини, але вони не здаються низькими. У цієї породи великі груди потужні лапи та м’язи, які дозволяють бути досить успішним мисливцем.
 2. Широкі лапи дозволяють легко ходити снігом, не потрапляючи в замети. На лапах присутні волоски, які дозволяють не мерзнути взимку і приховують рухи, коли тварина полює.
 3. Хвіст мейн-куна дорівнює розміру тулуба. Це сприяє великим кішкам тримати баланс при швидкій пробіжці. Хвіст повинен мати рівну форму без зламів. Заснування хвоста ширше ніж кінець. Достатньо густа шерсть на хвості дозволяє захиститися від холоду.
 4. Голова мейн-куна, як і розміри тіла, є досить великою. У самців зазвичай голова більша за самок.
 5. Великі вуха, що закінчуються пензликом – відмінна особливість породи кішок мейн-кун хоч і існують коти з хорошим родоводом, у яких їх немає. Вуха добре захищені від морозів, вони покриті шерстю зовні і всередині. За формою вуха широкі у початку та гострі на кінцях. За рахунок великої рухливості вух кіт може притиснути їх до голови для захисту від морозу.
 6. Шерсть мейн-кунів досить довга. Найдовша вовна знаходиться у районі живота. Найпишніша в районі задньої поверхні стегон. У районі спини шерсть грубіша. Живіт та боки мають густий підшерсток, який дозволяє зігріватися та відштовхувати вологу.
 7. Очі у мейн-кунів широкі і знаходяться на широкій відстані один від одного. Колір очей може бути від зеленого до жовтого, залежно від забарвлення.
 8. Шия має середню довжину заросла довгою шерстю.


Характер мейн-кунів

За характером мейн-куни досить дружелюбні, досить спокійні. Кішки досить легко порозуміються з господарями, але в сім’ї господарів виділяють тільки одну людину.

Ця порода має дуже тонкий голос, який зовсім не пов’язується із зовнішнім виглядом. Від них рідко почуєш нявкання, частіше коти видають звуки, які нагадують муркотіння.


Оскільки ця порода має великі розміри, часто під час гри інтер’єру житла може бути завдано шкоди. Сильний тупіт, перевернутий посуд – це ще не всі наслідки.

Єдине, що компенсує цю розруху, це досить спокійний характер у цих котиків і сильна любов до сну вдень. Багато котів люблять грати у ванній тому найкраще двері тримати зачиненою.

 • Мейн-куни порода, які любить бути незалежними – це найбільш властиво кішкам. До спроб їх приголубити і погладити вони ставляться спокійно, але не більше.Найбільша активність у мейн-кунів спостерігається до п’яти років, дорослі мейн-куни вони частіше відчувають ліньки і люблять просто спокійно полежати.
 • Представники цієї породи швидко опановують звички своїх господарів. Тому дуже часто можна помітити цих котиків біля своїх господарів біля телевізора або екрана комп’ютера.
 • Хлопчики мейн-куни дуже дбають про своє потомство. З самого народження займаються доглядом та вихованням за кошенятами.
 • Мейн-куни не звертають уваги на незнайомих людей у ​​домі. Навіть якщо це родичі. Трохи звикнувши поводяться з ними цілком дружелюбно, але не люблять, коли їх беруть на руки.

Вихування та дресура

Дресурі мейн-куни піддаються досить легко. Вони мають досить розвинену пам’ять, що дозволяє їм легко запам’ятати команди, віддані господарями.

 • Їх просто навчиться користуватися котячим туалетом і не точити пазурі про дивани та крісла.
 • Періодично котикам, особливо у ранньому віці, необхідно давати можливість потішити свої мисливські інстинкти.
 • Просто пограйте зі своїм котиком за допомогою різноманітних котячих іграшок.

Догляд та утримання

Найкраще місце для мейн-куна – це будинок за містом. Там він зможе спокійно гуляти та полювати. Можливо також утримання цих котиків і в квартирі, але тоді прогулянки доведеться частіше проводити у дворі, якщо ж такої можливості немає, необхідно придбати комплекс для ігор.

 1. Гігієна. Для догляду за пухнастою шерстю не потрібно щодня їх розчісувати. Буде досить розчісування двічі на тиждень. Найбільше уваги слід приділяти шерсті з боків і живота там знаходиться густе підшерстя і можуть утворюватися ковтуни. Раз на місяць кішок необхідно купати, зазвичай це не становить проблем, тому що мейн-куни люблять купатися. Не рідше одного разу на тиждень котикам необхідно підрізати пазурі.
 2. Туалет. Для таких великих за розміром котів краще придбати великий лоток для туалету.
 3. Їжа. Найкраща їжа для мейн-кунів – це багата білком їжа. Можна використовувати сухий корм та консерви. Найкраще підійдуть консерви на основі м’яса. Ніколи не варто давати в їжу кісточки, картоплю, солодку їжу. Миска для їжі повинна бути досить глибокою, у матеріалі миски слід уникати пластику, він може спричинити алергію. Вода завжди повинна бути в мисці для пиття.
Здоров’я та захворювання

У мейн-кунів досить сильний імунітет, тому хворіють вони рідко.

 • Найчастіше в похилому віці.
 • У середньому мейн-куни живуть близько 12 років, але зустрічаються і довгожителі.

Найчастіше трапляються проблеми з пишною шерстю, які виникають через неправильно підібраний шампун або дуже часті купання.

Як вибирати кошенят

Перед покупкою кошенят мейн-куна потрібно в першу чергу визначитися, яка стать вихованця вас цікавить. Кішки мають добре розвинений інтелект і досить акуратні, але мають суворий і впертий характер. Коти на відміну від кішок більш грайливі та ласкаві створіння.

Найкраще брати кошеня віком 12-15 тижнів. У цьому віці вони вже знають, як користуватися туалетом і зроблено щеплення.

Вартість мейн-куна

Ціна на мейн-куна досить висока і тримається в межах 30 000-50 000 рублів. Така ціна обумовлена ​​тим, що утримання кошенят мейн-кунів обходиться досить у кругленьку суму. Купувати кошенят краще у перевірених людей або розпліднику з гарною репутацією.

Намагаючись виконувати вище перераховані поради, можна домогтися взаєморозуміння з вашим вихованцем. І він приноситиме вам радість.

Фото кішок породи Мейн Кун