Серенгети кішка (120 фото): опис породи, характер, здоровя, догляд, зовнішній вигляд, цікаві факти та особливості породи кішок

Серенгети (порода кішок): історія виникнення та поширені захворювання, скільки живе і чим харчується (120 фото)

Порода серенгеті налічує лише кілька сотень особин. Але кожен із них унікальний – еталон, який має неповторний колорит і може похвалитися неперевершеною витонченістю.

Цю рідкісну породу було виведено для того, щоб привнести в африканську пустелю більше елегантності та чарівності.

Історія кішок серенгеті

Як відомо, африканські джунглі та пустелі не є батьківщиною серенгеті, їхньою батьківщиною вважається Америка. Засновниця породи Карен Саутман у 90-х роках 20 століття вела трудову діяльність у заповіднику.

Жителька заповідника, дика кішка, що належить до породи сервалів, просто зачарувала Карен. І вона вирішила повторити в домашніх умовах всю красу і чарівність дикої кішки, але за умови, що представники сімейства не будуть самостійно брати участь у розширенні популяції.

 • Карен Саутман вирішила схрестити східну короткошерсту кішку з бенгальською кішкою.
 • Всі ці роки вона ретельно відбирала породи, всі тварини проходили ультразвукове обстеження на наявність хвороб.
 • І ця робота сьогодні безцінна, адже кішки серенгеті входять до найдорожчих кішок у світі і не тільки через їхню кількість.

У глобальному масштабі ця порода кішок не розлучається масово, відомо, що лише кілька десятків генетиків розводять серенгети.


Характерні риси породи

Велика кішка і ласкава ручна кішка народили чарівних та оригінальних кошенят. У них немає агресивних рис характеру, хоча є яскраво виражені зовнішні ознаки хижака.

Саме ця оригінальна особливість робить їх бажаними домашніми тваринами у будь-якій сім’ї. Також дивно, що зовні вони дуже схожі на сервали, але у них навіть немає жодної хромосоми від цього жителя саван.

На фото кота серенгеті впадає у вічі плоска голова у формі клина. Контури голови м’які, з не сильно вираженими складками без ліній та гострих кутів. Яскраво виражене, але аж ніяк не потужне підборіддя, щоки плавно обгинають контур голови. Вони завжди дуже пильні та обережні, тому у них завжди вушка на маківці.

 • Характерна вроджена настороженість нагородила представників цієї породи не лише великими вухами, а й широко розплющеними очима.Вони медового кольору, великі та круглі.
 • До речі, забарвлення може бути не тільки медове, також часто зустрічаються кішки цієї породи з іншими жовтими відтінками, але також можна зустріти горіховий і сріблястий.
 • Ніс рівномірно широкий по всій довжині і завжди має лише одну темну мочку. У них довгі вуса, тому що з їхньою недовірою дотик має бути на висоті.
 • Серенгеті мають видовжену високу шию, що плавно перетікає від голови до плечей.
 • З першого тижня кошенята серенгети відрізняються деякими унікальними для них характеристиками; вони одночасно елегантні та мускулісти. М’язистість видає їхнє походження, хоча їхні м’язи значно відрізняються від м’язів диких кішок.
 • В ідеалі представники цієї породи кішок мають середній розмір тіла. Відмінними рисами породи серенгети є пряма спина і дуже невелике розтягнення тіла вздовж спини.

Самці завжди більші за самок. Кінцівки у цих особин довгі та сильні, у кішок лапи овальної форми, не масивні, хвіст ніколи не буває подовженим, але завжди потовщений. На кінчику хвоста пензлик, пофарбований у чорний колір. Вага у представників цієї породи досить значний. Самка важить до 12 кг, а самці досягають 15 кг.

Опис породи кішок серенгеті не буде повним без згадки про відмінність цієї породи від інших: у серенгеті абсолютно відсутня підшерстя, через що вони позбавлені «гриви» та «трусиків», мають спортивну будову тіла.

Представники породи гордо носять тонку приємну на дотик шерсть, при цьому процес линяння відбувається зовсім непомітно для людей, що їх оточують. У цієї породи кішок всі кінцівки найдовші, тому вони можуть досягати двох метрів за один стрибок.

Колір забарвлення кішки породи Серенгеті

Вовняний покрив серенгети буває чорний плямистий смугастий (з контрастними чорними крапками), димчастий або з відтінками сірого (має прозорі плями). Вибраковування серенгеті – це білі, руді та крапчасті кішки.

Незважаючи на забарвлення, плями завжди однакові, вони повинні мати округлу форму, трохи витягнуту тільки в горизонтальному положенні.
Характер та темперамент

Серенгеті — дуже товариський кіт, який навряд чи мовчки сидітиме в присутності господаря. Говоряща і витончена хижа постава — мабуть, найяскравіші характеристики породи для того, щоб з перших слів вгадати, про яку кішку йдеться.

 • У них дуже багатий словниковий запас, тому вони ніколи не втомляться ганятися за господарем і нявкати рідною мовою.
 • Надмірна товариськість може втомлювати, але змусити кошеня замовкнути неможливо.
 • Ці кішки дуже вперті, тому забороняти їм що-небудь немає сенсу.
 • Завдяки своєму наполегливому характеру вони завжди набувають того, що хочуть.

Тому, щоб убезпечити меблі, аксесуари та інші предмети побуту, варто максимально забезпечити кішку спеціальними іграшками та всілякими прийнятними розвагами.

 • Крім того, вони дуже безстрашні, бо мають коріння диких тварин.
 • Вуличні собаки не становлять для них жодної загрози.
 • Швидше за все, коли ви зустрінете їх, саме серенгеті атакуватимуть насамперед.

Не випускайте тварину на прогулянку одного, тому що через його бойовий характер вибір противника може впасти на маленького собаку або іншу тварину, що загрожує розборками з їхніми господарями.

Однак вони лідери не лише на вулиці, а й у будинку ці кішки займають лідируючі позиції. Навіть якщо хтось не згоден з їхнім рішенням, його це не стосується, і вони непохитні у своїй вірі. Якщо взяти бік кішки, це завжди повертає господареві ніжність та ласку.

Особливості здоров’я та поширені захворювання

У цієї породи кішок підвищена схильність до сечокам’яної хвороби. Важливо з часом виявити та запобігти захворюванню.

 • Також потрібно знати, що самки хворіють на це набагато рідше, ніж самці. До того ж захворювання протікає зовсім непомітно, тварина не подає жодних тривожних ознак, жодних симптомів не видно, але одразу з’являється раптове нездужання.
 • Наприклад, перший сигнал, який необхідно враховувати, коли кіт серенгеті довго не може сходити в туалет, при вилизуванні статевого отвору тварина жалібно нявкає, тварина кудись мочиться, не доходячи до туалету.

Можливі й інші ознаки ненормальної поведінки кота. Самолікування в цьому випадку не принесе бажаних результатів і може лише посилити ситуацію. Тільки кваліфікований ветеринар може усунути це захворювання.


Фото кішки породи Серенгеті