Коти породи піксібоб: 120 фото, опис зовнішності, ціна кошеня, характер породи, догляд

Коти породи піксібоб – відмінні риси кішки: ціна, розмір, здоров’я та можливі хвороби, допустиме забарвлення

Яскраві фото кота піксібоба дають поняття про те, чому він отримав цілком заслужену назву в перекладі, що означає ельф, у якого є невеликий симпатичний хвостик.

Опис породи піксібоб дає вичерпну інформацію про домашнього вихованця. Це самодостатній представник котячого роду, у якого розвинені приємні риси дружелюбності та привітності, поряд із стриманістю. Крім того, вони відрізняються відданістю своїм господарям.

Зовнішність його примітна та оригінальна. Він дуже схожий на риссю з Північної Америки. Таке досягнення – гордість селекціонерів. Він має:

 • Міцними лапами великої форми;
 • Масивним тулубом;
 • Коротенький хвост з низькою посадкою;
 • Вовною з відмітками – маленькими та середніми;
 • Гідними бакенбардами і в окремих випадках, навіть невеликими пензликами зверху вух.


Детальний опис породи піксібоб

Голова у формі груші прикрашена широкою мордочкою. Підборіддя – потужне. Вуха трохи закруглені та нахилені вперед. Очі посаджені досить глибоко із важкими віками. Народжені малюки мають блакитні очі, які згодом змінюють колір на відтінки коричневого, зеленого або золотистого.

У широкого носа цегляного відтінку є невелика горбинка. На лапах темні подушечки. У хвоста шоколадного або чорного кольору невеликий кінчик зрідка з білою окантовкою. На лапах кількість пальців може бути більшою, ніж допускається стандартом.

Розміри разюче відрізняються від габаритів дикої рисі. Особливо така особливість притаманна кішечкам, які ледь досягають у дорослому віці п’яти кілограмів.

Для самців характерно продовжувати зростати після одного року, коли інші породи вже зупинилися у зростанні. Такий нонсенс продовжується до чотирирічного віку. Так що цілком ймовірно, що ваш вихованець може до цього періоду часу мати вагу до десяти кілограмів.

Різновиди породи піксібоб

Привабливість породи фикси-боба очевидна. Слід зазначити, що її представники можуть з довгою шерстю чи короткою. Стандартами визначено розмір волосся, що має не перевищувати п’яти сантиметрів.

 • Для кішок з невеликою по довжині вовною характерний густий прямостоячий покрив. Живіт покритий довшою рослинністю.Структура пухнаста, м’яка.
 • Представники породи з довгим вовняним покривом, волосся лягає по тілу вздовж.
 • «Ельфи» можуть мати різне забарвлення. Тони можуть бути мишачі з освітленими кінчиками, рудими та червоними, коричневими. Крім того, на колір забарвлення впливають посезонні зміни.
 • Цікаво, що присутність на лобі чіткої мітки темного кольору (знак «скарабея») – це забарвлення, що називається таббі. Характерна літера «М» та наявність темних смужок на грудці у формі витонченого намисто, а також характерні «браслети» на лапах та хвості – відмітні ознаки разом із світлішого тону черевцем.


Хвіст тварини значно коротший за інші породи котячих, але між представниками самої породи відрізняється за величиною, починаючи з п’яти сантиметрів.

Характерні особливості

Поведінка таких незвичайних кішок більше схожа на звички собак. Вони спокійно вигулюються на повідку, не бояться води.

 • Їм не властивий егоїзм, який повсюдно зустрічається в інших представників котячого роду.
 • Немає навіть натяку на відстороненість від людини, якій вони віддані зовсім, як собаки.
 • Але ревнощі їм не чужа. Ділити з кимось увагу господаря вони не збираються, хоч і не виявляють агресії, що доходить до воєнних дій.
 • Вони здатні чудово порозумітися з усіма мешканцями будинку, включаючи вихованців. У чому їй не відмовиш, так це в бажанні попустувати, побігати і пострибати.
 • Як натурі з гідністю, їй властива міра у всьому. Перевага зберігається, дистанція дотримується.
 • Заперечує всі спроби принизити її або виявити хоч краплю несправедливості.

Ніколи гучного нявкання від неї не дочекатися, зате поричати у разі потреби вона завжди може.

Такі кішки не зазнають будь-якої спроби змінити їхнє місце проживання. Якщо їх надовго надати самим собі, вони можуть трохи здичавіти. Їм потрібен постійний контакт із людиною та спілкування з нею.У всьому виявляється їхня інтелігентна розумність.
Інтуїція розвинена до ступеня взаєморозуміння та слухняності. Приручити їх до певного порядку і вимагати дотримуватися його досить легко. Тільки правильно виховуючи тварину, можна отримати гідного вихованця та забезпечити себе його ніжною прихильністю.

Зміст та догляд

Для рисів-ельфів першою необхідністю є прогулянки часті та тривалі, щоб вони могли повністю насолодитися вільним рухом на відкритому повітрі. П’ять-десять хвилин це недостатньо.

 • Вроджені якості інтелігента поряд із покликом предків дикої природи можуть проявитися будь-якої миті. Ось причина, з якої необхідно регулярно приділяти час вихованню з моменту появи.
 • Їм не страшні зимові холоди та спекотна пора року. Проблеми можуть доставляти досить гострі пазурі. Вони можуть неабияк зіпсувати предмети меблів або килимові покриття. Якщо є кігтеточка, то, починаючи з раннього віку, можна швидко привчити тварину до такого способу вираження своїх інстинктів. Також можна іноді робити стрижку.
 • Для підтримки доглянутого зовнішнього вигляду улюбленця, його регулярно один раз на тиждень потрібно ретельно вичісувати. Тоді у стравоході виявиться мінімальна кількість вовняних ворсинок.

Щодо ціни на кішку породи піксібобу, то вона становить значну суму від п’ятнадцяти тисяч доларів. Клас брід оцінюється набагато вище.

Кошеня краще підбирати в розпліднику, який заслуговує на всебічну довіру. Тут же будуть додатково надані необхідні документи, що стосуються паспортних даних, родовід плюс цінні рекомендації для утримання та правильного виховання в умовах будинку.

Кошеня повинно мати чисті вушка і очі, зволожений носик, відповідну вгодованість і бадьорий настрій.

Фото кішок породи Піксибоб