Уральський Рекс: фото кішки, опис породи, факти, історія виведення, ціна

Уральський Рекс: особливості зовнішності та характеру кішки, правила догляду та утримання, 50 фото

Уральський рекс – це добре розвинена кішка середніх розмірів з хвилястою шерстю короткої або середньої довжини, яка відрізняється від шерсті корніш-рексу та німецького рексу.

Яскраво виражений статевий диморфізм: самці більші і важчі за самок. Кішки Уральського рексу мають дуже милий характер, вони дуже велелюбні, розумні і товариські, легко заводять контакти і люблять людей.

Уральські рекси дуже доброзичливі до людей. Вони мають спокійний і врівноважений темперамент, добре поводяться по відношенню до інших тварин у будинку і дуже ласкаві з дітьми.

Забарвлення породи Уральський Рекс

Шерсть кошеня набуває сірого відтінку в період першої дорослої линьки. Кошенята, швидше за все, інтенсивно вичісуватимуться, бо процес розчісування для них дуже важкий, а стара сіра шерсть може залишитися надовго. Це вплине на якість локону та інтенсивність кольору.

Доросла вовна чорного та чорно-смугастого забарвлення легко окислюється і після 2-річного віку чорний колір може перейти в буруватий, а чорно-смугастий переходить у яскраво-золотистий відтінок із темною основою вовни. Це слід враховувати під час проведення експертизи кішки. З погляду класичного кольору це не зовсім правильно, але дуже привабливо.

Зовнішній вигляд кота

Голова має короткий та широкий видозмінений клин. Злегка опуклий череп із вираженим переходом до широкого та короткого носа на рівні нижньої повіки. Перенісся плескате, вилиці високі.

 • У дорослих кішок можуть бути помітні щоки. Морда не така велика, округла, з невеликим щипком.
 • Підборіддя широке, досить опукле, але не виступає. Бакенбарди можна гофрувати.
 • Очі мигдалеподібні, прозорі та світлі, широко відкриті, злегка розкосі, зі злегка випрямленим верхнім віком і закругленим нижнім віком. Очі широко розставлені (відстань між очима приблизно дорівнює одній ширині ока). Допускається будь-який колір очей.
 • Вуха середнього розміру, високо посаджені, трохи відкриті до зовнішньої сторони, із закругленими кінчиками вух та широкими в основі.
 • Тіло досить сильне, з розвиненою мускулатурою, на тонких сильних ногах з маленькими лапками. Хвіст тонкий, із закругленим кінчиком.
Складається враження сильної та м’язової кішки на тонких ногах з ніжною, густою та хвилястою шерстю, з великими овальними широко відкритими розкосими очима та з головою м’яких округлих ліній, видатними вилицями та щипками.

Порівняльна характеристика

Порівнюючи, уральського рексу з іншими породами рексів, ми бачимо, що корніш-рекс більш витончений, з клиноподібною головою, великими вухами, з більш короткою і м’якою шерстю, без остевого волосся та верхньої шерсті. Девон Рекс має більш різкі контури широкої голови з більш високим переходом профілю, дуже великі вуха та більш коротку вовну з менш хвилястою структурою.

У порівнянні з німецькою, уральський рекс має більш пружну і більш плоску лежачу хвилю, перехід від лоба до носа нижче і більш опуклий, перенісся сплощене і є невеликий щипок. Очі більші та посаджені ширше.

Історія

Основником породи уральського рексу став чорний двокольоровий кучерявий самець на прізвисько Василь. Народився 1988 року в сім’ї Людмили Семенівни Подуровської.

Кошенята народилися від спарювання Василя та його матері, чорно-плямистої короткошерстої самки Мури: одного чорного двоколірного самця Бара та однієї чорно-плямистої самки Мурки. Вони народилися 1994 року.

 • Пізніше ми використали класичні схеми інбридингу: Василь та Мурка. Самки з цього посліду спарювалися з Барами, а дочки Бара знову спарювалися з Барами.
 • У результаті ми досягли двох цілей: по-перше, поголів’я уральських рексів було перевірено на наявність небезпечних аномалій, що вплинули на перших кішок, по-друге, ми отримали швидке закріплення найкращих породних ознак від предкової пари та стабільне зростання популяції породи.< src="/wp-content/uploads/li>
 • Дуже важливо відзначити, що за ці роки тісного інбридингу вчені не виявили жодних аномалій. Уральські рекси мають блискуче здоров’я.
 • Для розширення генофонду ми використовували селективні схрещування з європейськими короткошерстими кішками.


У 90-ті роки ми робили аналітичні спарювання з Корніш-рексом та Богемським Рексом. Оскільки ми отримали звичайних нормальних кошенят з прямою шерстю, це доводить, що мутація уральського рексу та мутація корніш-рексу не є алелями один одного.

Наша російська порода все частіше з’являється на виставках кішок, залучаючи своїм веселим і врівноваженим темпераментом, чудовою хвилястою шерстю та неповторним екстер’єром!

В даний час основна племінна робота з уральськими рексами в Єкатеринбурзі та околицях ведеться в рамках УРПФО “БЛАГОДАТИ” та в розплідниках: «ІЗМУРНИЙ УРАЛ», «ШУРАВИЙ», «РЕВОЛЮЦІЯ», «ЛАБРЕЛЬ» і «ЛАБРЕЛЬ». >

Таку ж породну роботу ведуть провідні розплідники в інших містах: “АМУЛЕТ УРАЛУ” – Москва, “Мерлушка” – Перм, “Салгір” – Севастополь, “З Уралу” – Коломна, “Улан-Прайд” – Іркутськ, “Самоцвіт” »-Санкт-Петербург, а також кішка онерс Єлизавета Шуйська з Іркутська.

У 1997 році Т. Ємельянова привезла до Москви двох самок: Марлуша та Бонні, а також одного самця Кліда, які стали відправною точкою для московської програми розведення уральських рексів.

Цікаві факти

 1. За останні 14 років заводники з УРФО “БЛАГОДАТИ” під керівництвом Олени Федоренко створили цю нову котячу породу УРАЛЬСЬКИЙ РЕКС на основі тих самих кучерявих кішок.
 2. Кудряві кішки (за спостереженнями старожилів та багатьох інших) періодично зустрічаються, починаючи з 40-50х років 20 століття, у Свердловській області (нині Єкатеринбург).
  Уральські гори славляться не лише мінеральними ресурсами, а й тваринами.

  Фото кішки породи Уральський Рекс