Чи можна кішкам солодке: все про шкоду солодкого для котячого організму

Чи можна кішкам солодке: користь і шкода, докладний опис чому кішкам не можна солодку їжу

Господарі всіх вихованців намагаються рідко балувати їх різноманітними ласощами, щиро радіючи за чотирилапих друзів у цей момент. Але не всі люди знають, чи кішки солодке розрізняють, адже тварини часто не відмовляються від печива чи морозива, коли їм пропонують скуштувати продукцію з прилавків магазинів.

Окрім розчулення, кожен власник хоче годувати свого вихованця виключно корисною їжею та вберегти від можливих захворювань. Щоб унеможливити шкідливі інгредієнти, необхідно ретельно розібратися у всіх дрібних подробицях питання.

Експерти запевняють, що домашніх улюбленців приваблює не цукор, що міститься в ласощі, а зовсім інші речовини, тому суть позитивного ставлення до смакот такого плану стає більш загадковою.

Ставлення тварини до глюкози

Відповідь на запитання чи відчувають кішки солодкий смак, досить проста, оскільки ці ссавці відносяться до групи хижаків, то їх рецептори не здатні сприймати цукор.

Міф про те, що чотирилапі друзі не проживуть і дня без ласощів такого плану, придумали господарі, без спеціальної ветеринарної освіти, такі люди часто помиляються.

Зрозуміти тонкощі смаку особи не можуть, цей факт довели численні дослідження, суспільством було прийнято обґрунтоване рішення фахівців з інституту Monell Chemical Senses Center штату Філадельфія, щодо блокування гена Tas1r2 у цього сімейства тварин.

Цукор міститься переважно в рослинному середовищі, а оскільки трава не викликає інтерес у котів, то заяви професіоналів цілком зрозумілі.

Причини інтересу до їжі

Не секрет, що деякі вихованці все ж таки рідко відмовляються від смакоти з присутністю глюкози, чому кішки їдять солодке, це обумовлено складом продуктів. Вони відчувають зовсім інші складові ласощів, а саме жири, білок та амінокислоти, які ними засвоюються досить добре.

Експерти наводять кілька фактів, що пояснюють поведінку ссавця:

 1. Хижаки потребують підвищених доз білка, яким наповнені делікатеси на основі молока або рослинних інгредієнтів.
 2. До складу продукції часто входять добавки з привабливим для більшості особин ароматом.
 3. Брак вуглеводів.
 4. Вихованець недоотримує мінерали і вітаміни, внаслідок погано продуманого раціону.
 5. Винною є звичка їсти із загального столу або рук господаря.

Причин може бути кілька, тому наявність їжі з вмістом глюкози слід контролювати, інакше можна знайти безліч проблем.

Важливо! Надлишок вуглеводів швидко призведе до отруєння, нерідко трапляються серйозні, небезпечні випадки, щоб не наражати улюбленця на ризик необхідно обмежити доступ до десертів з цукром.


Рішальні дії

Досліджуючи питання, чому кішкам не можна солодке, багато господарів перестають балувати своїх вихованців подібними інгредієнтами. Але тварини часто продовжують випрошувати ласощі.

Фахівці радять спробувати перехитрити четвероного друга, що часто добре виходить. У зручний для реалізації задуманого момент необхідно надати ссавцеві іншу, більш корисну смачну та ароматну їжу.

Для цього слід попередньо закупити продукцію у спеціалізованому магазині та покласти на поличку, як тільки настане час, почати перевиховувати вихованця, відволікаючи його від десертів.

Вибрати можна з величезного асортименту товарів, але насамперед варто придивитися до таких форматів та текстур як:

 • Соломка.
 • Крем.
 • Рулети.
 • Пюре.

Іноді встежити за доступом до солодкого не вдається, якщо кіт вдосталь наївся шкідливих для його організму продуктів, слід відвідати ветеринара, тільки після ретельного огляду фахівця можна бути впевненим у абсолютній безпеці.

Наслідки тривалої бездіяльності

Зволікати з вчинками або ставитись до застережень ветеринарів без особливої ​​довіри не потрібно, розібравшись, що буде з кішками, які їдять солодке, кожен господар не зможе залишитися байдужим.

Адже наслідки можуть бути плачевними, особливо коли йдеться про годуючих або вагітних особин, а також літніх тварин.

Незалежно від того, наскільки здоровим був вихованець до впровадження в раціон продуктів, що містять цукор, згодом виникнуть великі проблеми.

Ексцеси в роботі ШКТ

Нерідко особини різного віку страждають на розлади шлунка, випорожнення зміниться, почнуться запори або діарея. Серед найнебезпечніших захворювань відзначаються гастрити, деякі різновиди колітів та досить неприємне запалення підшлункової залози.

При спробах вилікувати свого четвероного друга господарі зіткнуться з проблемами, до повного одужання пройде багато часу, весь процес вимагатиме спеціальних очисних процедур, що не тільки вплине на сімейний бюджет, а й викличе багато незручностей.

Нірки та Печінка

Неправильний підхід до організації раціону виявиться навантаженням на важливі для здорового життя органи, не можна відкидати ризик виникнення сечокам’яної хвороби.

 • Порушення кислотно-лужного балансу призведуть до частих сечовипускань кота, що супроводжуються больовими симптомами, у деяких випадках без операції обійтися складно.
 • Печінка піддається незворотним змінам, поступово робочі тканини будуть замінені жировими відкладеннями, що не приносять користі для організму вихованця.
 • Орган більше не зможе продуктивно виводити токсини та продукти розпаду, що призведе до поганих наслідків.

Порожнина рота

Підсолоджена їжа часто стає причиною утворення тріщин на емалі зубів тварини, не менш згубним вважається карієс, зубний камінь і кровотечі ясна.

Всі ці зміни можуть призвести до передчасного випадання зубів, навіть найздоровіші кішки після тривалого вживання солодкого зіткнутися з подібними проблемами.

Кальцій з організму також вимивається, кістки стають крихкими та небезпека отримання травм зростає. Особливо це стосується надмірно енергійних особин, які звикли стрибати з великої висоти або сильно розганятися, бігаючи кімнатами.

Фото найкращих продуктів для кішок