article 249

Як правильно організувати режим для породи оцикет:

 1. Максимальну увагу приділяють облаштуванню лежака та місця для ігор. Кожна кішка потребує великої кількості іграшок. Якщо іграшок буде недостатньо, вихованець безсумнівно привласнить улюблені сувеніри господаря.
 2. У будинку має бути встановлена ​​ігрова стійка з кількома ярусами. Представники породи через свою активність дуже люблять стрибати, бігати, лазити по м’яких гірках та тунелях.
 3. При покупці основних аксесуарів не варто забувати про встановлення для заточування пазурів, інакше меблі в квартирі дуже швидко постраждають від гострих пазурів вихованця.
 4. Огромну увагу приділяють організації лотка. При цьому ванну з наповнювачем розташовують або у ванній, або в іншій кімнаті. Важливо, щоб лоток знаходився якнайдалі від миски з їжею. Як правило, горщик складається з двох ванн, кожну з яких ретельно миють не рідше 3 разів на тиждень (залежить від віку та розмірів кота або кішки).
 5. Прогулянки на свіжому повітрі обов’язкові для представників даної породи. Не варто турбуватися, що вихованець втече, адже він дуже прив’язаний до господаря. Проте, не слід залишати тварину поза увагою, адже тварини дуже люблять лазити водостічних труб, дерев, мотузок.
 6. Щодо догляду за вовною вихованця жодних особливих правил немає. Для підтримки чистоти та видалення відмерлих волосків достатньо один раз на тиждень пройтися по шерсті щіткою або гумовою рукавичкою. Ця процедура проводиться для легкого масажу шкірного покриву.
 7. Один раз на кілька днів варто оглядати зовнішній слуховий прохід і видаляти при необхідності сірчану пробку.

Всі представники цієї породи схильні до швидкого утворення зубного каменю, тому профілактики приділяється максимальна увага. Для якісного очищення використовують класичну зубну пасту, гель або рідку форму для особливо активних вихованців.

Щітки з додатковими насадками або м’якими шипами дозволять швидко видалити всі види нальоту на зубах кішки.

Організація режиму живлення

Харчування, як і гігієнічний догляд, займає важливе місце в житті домашнього вихованця. Кошенята та дорослі кішки оцикет чудово ставляться як до сухих кормів, так і до натуральних продуктів харчування. Найбільш оптимальним набором для щоденного меню є:

 1. Нежирні сорти м’яса та субпродукти, як цінне джерело амінокислот та тваринного білка.
 2. У харчуванні обов’язково повинні бути присутніми кисломолочні продукти з низьким рівнем жирності. Кефір та інші кисломолочні продукти дозволяють підтримувати моторику та травлення на належному рівні.
 3. 1-2 рази на тиждень м’ясо замінюють на морську рибу без кісток, як джерело фосфору.
 4. Курячий жовток є незамінним джерелом вітаміну D.
 5. Для профілактики утворення зубного каменю важливо періодично давати в їжу вихованцю хрящі та інші грубі за складом продукти.

Серед каш допустиме використання рису. Інші продукти становлять для котів даної породи потенційну небезпеку (ризик розвитку алергічної реакції).Захворювання породи кішок Оцикет

Генетичний фонд і потенціал у представників цієї породи досить непоганий, і кішки досить рідко хворіють.

Однак, навіть для такої витривалої та здорової групи характерна низка специфічних захворювань:

 • Гіпертрофія серцевого м’яза, що супроводжується розвитком серцевої недостатності.
 • Нирковий амілоїдоз, що проявляється раптовим зниженням ваги, постійною жагою, проблемами при сечовипусканні.

Ще одним, генетично обумовленим захворюванням є дефіцит низки окисних ферментів, запідозрити який можна при зниженні апетиту при одночасному збільшенні живота.Фото кішки породи Оцикет