Кімрик: опис породи, фото кішки, ціна, стандарти, плюси та мінуси утримання

Кімрік – характеристика уельської породи кішок, історія походження, особливості зовнішнього вигляду

Кімрік або кімрійська кішка належить до домашніх, напівдовгошерстих кішок, перша згадка про які була в Канаді в 60-х роках минулого століття.

В іншому джерелі згадується, що перші представники цієї породи зафіксовані на острові Мен в Ірландському морі. Існує переказ, що через відсутність хвоста, місцеве населення прозвало їх похідною від кота та кролика.

Патьківцем породи стала менська кішка – з посліду вибирали «бракованих» кошенят з невластивою довгою шерстю, що добре видно на фото кішки кімрик. У кімріків короткий або відсутній хвіст.Через схожість ознак кімріків вважають різновидом менської породи, але є думки і про приналежність до окремої породи.

Опис породи Кімрік

Ці тварини породи кішок кимрик мускулісти, їх розмір, швидше за великий, у них велика кістка з коротким тілом. Кімрик характеризується дуже густою шерстю середньої довжини, яка подовжується на задніх лапах у районі шиї та живота.

Сьогодні у кішок видатний зовнішній вигляд і є улюбленцями заводчиків, хоча порода вважається досить рідкісною. Особлива популярність у них розвинена в Америці, але зустрічається рудий кімрик повсюдно.

Дорослі коти набирають у вазі до 6 кілограмів, кішки трохи менші – до 4,5 кг.

Якщо враховувати індивідуальність гена, що відповідає за наявність та розмір хвоста, кімриків поділяють на 4 види:

 • Тварини зовсім без хвоста, так звані, рампі. У місці, де має бути хвіст, у них утворюється западина;
 • Коти з коротким хвостом, рампі-райзер, їх можна виставляти за певних умов;
 • Вихованці з маленьким заломленим хвостиком, стампи;
 • Тварини з нормальним, звичайним хвостом, який зазвичай купірують протягом 7 днів після їх появи на світ. Цей вид називають лонги.

Чистопородних представників у нашій країні немає. Переважна більшість привезена власниками з-за кордону. Ціна на кішку кімрик виставкового зразка може сягати 70000 рублів, а менш породисті, домашні, коштують дешевше в кілька разів.

Знайти відповідальний розплідник цих тварин – непросте завдання. Навіть за кордоном не так просто знайти заводчиків, які займаються розведенням породи. Перед тим, як придбати, рекомендується дізнатися відгуки про продавця.

Пам’ятайте, що купувати кошеня потрібно не раніше шестимісячного віку, коли зрозуміло ситуація зі спадковістю, доцільно порадитися з ветеринарами та перевірити стан хвоста. Деякі «продавці» практикують спеціальне обрізання хвостика тварині.


Характер породи

Характер кімряків можна назвати доброзичливим. Активні коти і кішки до старості залишаються любителями ігор, веселими і заводними. Дивно, але ні дорослі тварини, ні кошенята кімріка не буяють у своїх іграх, власники можуть не турбуватися про збереження меблів, посуду та інших цінних предметів.

Вони із задоволенням спілкуються з маленькими дітьми, грають з ними дуже акуратно, не наносячи подряпин та укусів. Самотність не цінують, люблять велику компанію, увагу та ласку.

Власники цієї породи звертають увагу на неабиякий розум: вони піддаються невигадливій дресурі, пам’ятають свою прізвисько і запам’ятовують елементарні команди. Іноді зустрічаються навіть такі представники кімріків, які приносять речі та піднімаються на задні лапки.

Якщо кімрик у гарному настрої, він може довго «спілкуватися з господарем».

 • Кімріки швидко прив’язуються до людей, вони не задираються до інших кішок і не конфліктують із неагресивними собаками. Вони розумні, розуміють, як відчиняються двері і мають звичку, яка властива собакам – ховають або заривають свої іграшки. Нормально ставляться до води та не проти прийняти ванну.
 • Кімрік, це видно по фото самця кімріка, чудовий мисливець. Якщо кіт відчуває небезпеку для свого власника з боку іншої людини, він обов’язково нападе. Ця особливість робить їх дуже обережними щодо появи сторонніх людей у ​​своєму будинку.
 • Кімрікі – затяті мандрівники. Вони однаково люблять їзду на автомобілі та піші прогулянки. Тому, якщо ви – затятий мандрівник, ця порода із задоволенням становитиме вам компанію.

Догляд за кімріком

Основний догляд за ними – це догляд за вовною тварини, робити це необхідно щонайменше 2-3 рази на тиждень, щоб видаляти катишки. У сезон, коли кімріки линяють, навесні та восени, це роблять частіше. Щотижня котам стрижуть пазурі та чистять вушка.

Цей догляд нескладний, але його необхідно здійснювати систематично, тоді тварина виглядатиме доглянутою, не відчуватиме незручностей і відповідатиме взаємністю на виявлену турботу.

Особливості породи

Відмінна риса – дуже гарний апетит. Для повноцінного раціону їм потрібний збалансований корм преміум-класу. Краще, якщо гранули будуть великі, це сприяє розвитку щелепи.
Сухий вид корму зазвичай комбінують із консервами. Як і всім тваринам, кімрікам не рекомендуються курячі кістки, солодка, солона та копчена їжа.

 • Їхня родзинка, відсутність хвостика, нерідко стає причиною проблем з хребтом. Лікарі виявили схильність цих тварин до сечокам’яної хвороби та порушення нормальної функції нирок. Але при належному догляді та правильному харчуванні представники породи доживають до 14-15 років.
 • Генетичні проблеми (відсутність хвоста) зі здоров’ям зазвичай виявляються в перші півроку життя, тому сумлінні заводчики не продають особин раніше, ніж вони досягнуть цього віку.


Через відсутність хвостика потрібно з обережністю впливати на зону, де він у принципі повинен знаходитися, будь-який необережний рух може завдати вашому улюбленцю біль.

В’язка

Щоб потомство вижило, допускають в’язки з «хвостатими» представниками породи та схрещування поза своєю породою, наприклад, з британцями.

При виявленні вад породи, кішка автоматично втрачає можливість брати участь у спеціальних виставках та племінному розведенні.

До вад розвитку належать:

 • Вроджений дефект очей;
 • Неправильна будова тулуба;
 • Слабкість задніх лап.

Фото кішки породи Кімрік