Кішка Гавана: 120 фото кішки, характер, ціна кошеня, утримання будинку, факти, історія виведення, догляд

Кішка Гавана – характеристика кішки, припустиме забарвлення вовни. Скільки живе і чим харчується, плюси та мінуси породи (фото + відгуки)

Гавана браун з’явилася, коли сіамська кішка та домашня чорна кішка були схрещені разом у 1950-х роках. Потомство, мабуть, вивели ранні селекціонери з російською блакитною кішкою.

Проте вважається, що генів від російської блакитної не залишилося. Порода кота гавана браун відома в Європі як гавана.

Характеристики породи кішок Гавана

Гавана дуже бешкетна за своєю природою, що створює цікаву домашню обстановку.

 • У цих кішок відмінна пристосованість. Вони дуже швидко адаптуються до різних умов.
 • Кішки цієї породи, як правило, дуже активні, якщо вони ведуть мляво, є ймовірність, що вони зіткнулися з будь-якими проблемами зі здоров’ям. Отже, в такому разі їх потрібно негайно відвезти до лікаря для перевірки.Історія походження

У гавани трохи туманна історія. Деякі історики вважають, що ця порода була створена випадково, інші впевнені, що це було зроблено навмисне.

 • Перші заводчики, які отримали назву «Havanna Group», хотіли створити коричневу породу кішок.
 • Пізніше вони були відомі як Chestnut Brown Group. Вони створили стандарти породи кішок гаванна браун у тому вигляді, як вона існує сьогодні.
 • Вони вибірково вивели сіамську кішку, яка несла ген шоколаду, від чорної кішки, що несла той самий ген шоколаду.
 • Ці заводники змогли зробити на світ кошенят шоколадного забарвлення. Два кошеня були відправлені до США і були схрещені з сіамськими кішками Шоколад та Сіл-Пойнт.
 • У 1964 році Havanna Brown була прийнята на чемпіонат Асоціацією любителів кішок. Це рідкісна порода кішок середнього розміру, яка очолює список кішок, що зникають.

Спочатку назва породи була «каштанова іноземна короткошерста», але в 1970 році вона була змінена на гавана. Фраза «шоколадна насолода» використовується для опису чарівного забарвлення кішки гавана.

З приводу назви породи є дві історії. Один стверджує, що гавана була названа на честь кроликів того ж кольору. Інші стверджує, що кішка була названа на честь гаванського тютюну, тому що він має колір та матовий вигляд гаванської сигари.

Зовнішність кішок Гавана

Як видно на фото, у кішки гавана велика голова, але не дуже широка, а також красиві зелені очі. Вони мають гладку шерсть шоколадного кольору, привабливі рожеві подушечки лап, широко поставлені вуха.

У них завжди насторожене обличчя з невеликими скуйовдженими волосками на підборідді.

 • Шерсть коротка та гладка.
 • Коліри можуть бути коричневими, бузковими або шоколадними.
 • Ці кішки важать від 3 до 5 кг, а самці більше і важчі за самок.


Проблеми зі здоров’ям

У кожної живої істоти є проблеми зі здоров’ям, і гавана браун не є винятком. Ця порода загалом здорова, але є ймовірність, що у них можуть утворитися камені оксалату кальцію в сечовивідних шляхах.

На додаток до них також можуть розвинутися інфекції верхніх дихальних шляхів, і ці кішки схильні до останнього захворювання тільки в молодому віці.

Окрім цього, ожиріння також є проблемою для цих кішок. Їхній господар повинен забезпечити здоровим харчуванням, щоб підтримувати їхню вагу та уникати інших захворювань. Також рекомендується регулярно займатися фізичними вправами, щоб вони зберегли хорошу форму та були здорові.

Темперамент

Опис кішки породи гавана можна доповнити їх темпераментом. Гавана теж може бути бешкетною, ніжною та цікавою. Ця порода кішок любить грати зі своєю сім’єю, бігати по дому та лазити по меблях.

 • Це витончений і гладкий кіт, емоційно близький до своєї людської сім’ї.
 • Ці кішки надзвичайно чутливі і добре ладнають з ніжними дітьми та сім’єю.
 • Інтерактивні іграшки для котів завжди порадують їх. Ця порода кішок тиха і зазвичай ховається від незнайомців.

Проте вони люблять активну сім’ю і добре живуть у приміщенні або на відкритому повітрі, якщо її доглядають.Ця порода кішок пильна, вірна, розумна та добра.

Тривалість життя

Гавана Браун – одна з довгоживучих порід кішок, середня тривалість життя яких становить від 15 до 20 років. Як і в інших домашніх тварин, тривалість життя залежить від їхньої дієти та способу життя, рівня фізичної підготовки, а також генетики. Всі ці фактори визначають те, скільки проживе окрема кішка.

Раціон харчування

Порода кішок гавана потребуватиме правильного харчування. При цьому потрібна якісна дієта, що відповідає конкретному етапу життя кішки. Білок як інгредієнт має бути на першому місці.

 • Сухий корм для кішок – популярний вибір, тому що він сприяє здоров’ю ясен та зубів.
 • Однак ветеринари частіше рекомендують вологий корм, тому що він забезпечує кішкам більше вологи.
 • Кішки не п’ють багато води і іноді схильні до зневоднення. Вологий корм для кішок також має переваги.

Вибираючи корм для кішок відомої торгової марки, що має наукову підтримку та пройшов контроль якості, батьки кішок можуть бути впевнені, що вони забезпечують добре збалансований раціон.

Усі породи кішок потребують високоякісного жиру та білка у своєму раціоні. Їм також потрібні амінокислоти, зокрема таурин, яких немає ні в їжі для людей, ні в кормах для собак.

Існує також безліч спеціальних дієт для вашої кішки, розроблених спеціально для лікування певних захворювань, таких як розлад сечовивідних шляхів, ожиріння або захворювання нирок.

Всі кішки добре почуваються, якщо їх годують двічі на день.

 • У період дитинства кошенят потрібно годувати кожні кілька годин.
 • Кошенятам, що ростуть, потрібно більше калорій, поживних речовин, вітамінів, білка та калорій.
 • Ваша Гавана повинна мати можливість спокійно перекусити у тихому куточку будинку.
 • Деякі батьки кішок вважають за краще залишати котячий корм 24 години на добу, 7 днів на тиждень.

Догляд

У цієї породи дуже хороша якість низької линьки, завдяки чому процедура догляду за ними не є особливою складністю.Достатньо розчісувати цю кішку раз на тиждень.

 • При необхідності їх слід купати.
 • Нігті потрібно підстригати раз на місяць або при необхідності, щоб вони залишалися на мінімальному рівні.
 • Слід ретельно стежити за гігієною порожнини рота, щоб покращити загальний стан здоров’я кішки.
 • Їх рот слід ретельно чистити після кожного прийому їжі.

Вуха Гавани Браун дуже ніжні, вони дуже часто брудняться, тому власнику слід регулярно чистити їх.

Факти про кішку

Гавана браун – єдині кішки, у стандарті породи якого вказані вуса, що доповнюють колір їхньої вовни.

 • Рекомендується тримати гавану в будинку, щоб уникнути поширення хвороб або інфекцій іншими кішками та захистити їх від нападів собак.
 • Власник повинен містити туалетний лоток у чистоті, оскільки гавана браун дуже ретельно стежить за гігієною туалету.
 • Ці кішки непогано поводяться з незнайомцями завдяки своєму адаптивному та доброзичливому характеру.

За деякими даними у світі налічується близько 1000 особин цієї породи. Тому ціна на кішку гавана індивідуальна і починається від 250 доларів.


Фото породи кішок Гавана