Аналіз крові кішок: розшифровка з нормами та відхиленнями результатів

Аналіз крові кішок: види та особливості проведення процедури, загальні показники норми аналізів крові
Кожне захворювання, як загальне, так і локальне ураження тканин, супроводжується змінами показників крові. Кров є найважливішою системою гомеостазу, а тому миттєво реагує на найменші зміни в організмі.

Навіть незначний стрес, переїдання або, навпаки, голодування здатні викликати реакцію у відповідь з боку крові. Саме з цієї причини перший діагностичний етап складається з оцінки клінічної картини крові.

Як підготувати вихованця

Забір крові у вихованця може проводитись різними способами. Конкретна методика залежить від типу дослідження, що проводиться, мети проведення аналізу, передбачуваного захворювання.

Існують загальні правила підготовки кішки до забору крові на лабораторне дослідження:

  1. За добу перед дослідженням бажано максимально убезпечити тварину від будь-яких хвилювань та стресів. Реакція нервової системи на страх часто виявляється у вигляді підвищення лейкоцитів, що помилково може бути прийнято за інфекцію.
  2. Обов’язково припиняють їжу за 8 годин до дослідження (це мінімальний термін).
  3. Перед проведенням забору крові припиняють прийом лікарських засобів, крім життєво необхідних засобів.

На результат може вплинути масаж, активні ігри тварини, деякі інструментальні дослідження. Щоб отримати максимально достовірний результат, слід приділити велику увагу саме підготовці до процедури.