Поїлки для котів: огляд кращих напувалок + інструкція, як зробити її своїми руками

Поїлки для котів: правила вибору та експлуатації автоматичних поїльних систем для котів

Кішки за своєю природою досить лояльні до спраги. Якщо у них не зовсім підходяща вода – наприклад, вона занадто тепла або їм не подобається їх миска – вони можуть відмовитися від пиття.


Чому кішкам потрібно пити

Кішки за своєю природою пустельні тварини, а їхні предки бродили по пустелях Північної Африки. Африканська дика кішка – найближчий із нині живих родичів, також живе в середовищі, в якому питна вода доступна рідко.

 • Як і предки наших кішок, вони поглинають більшу частину необхідної рідини з їжею.
 • Зрештою, миші, природний видобуток кішок, містять до 70 відсотків води!
 • На відміну від сухого корму, в якому дуже мало вологи, кішка має компенсувати максимальний вміст вологи в 10%, випивши більше води.


Якщо кішка п’є надто мало, сеча стає концентрованою, що може призвести до сечових каменів та захворювань нирок.

Достатнє споживання рідини – найкращий запобіжний засіб! Але як спонукати кішку пити більше води?

Вибір відповідної напувалки

Перш ніж вибрати ідеальну миску для води та вивчивши відгуки про напувалки для кішок, подумайте, що їй може сподобатися. До уваги буде братися особистість вашої кішки, а також її переваги в їжі та питві.

 • Наприклад, якщо вони схильні перекидати предмети, більш розумним варіантом буде покупка важкої напувалки.
 • З іншого боку, якщо їм не подобається, що їхні вуса стосуються предметів, їм буде зручніше використовувати ширшу миску.

Прийде спробувати кілька різних мисок для води, перш ніж ви знайдете ту, яка їм сподобається. На щастя, більшість з них недорогі або ви можете зробити напувалку для кішок своїми руками, враховуючи всі переваги вашого улюбленця.

Що слід враховувати при виборі напувалки:

 • Матеріал кожної чаші важливий, тому що одні пропонують більше переваг, ніж інші. Наприклад, миски з нержавіючої сталі та кераміки можуть довше зберігати воду вашої кішки холодною, що робить її більш привабливим варіантом. Багатьом кішкам не подобається текстура та запах пластикових мисок, але це може бути хорошим вибором для вашої кішки, якщо їм не подобається твердість кераміки чи нержавіючої сталі.
 • Розмір. Найчастіше, що ширша чаша, то краще.Але якщо ваша кішка не заперечує проти миски меншого розміру, вона може бути найкращим варіантом для використання у невеликих приміщеннях.
 • Форма миски із закругленими краями завжди краща, тому що вони не мають жахливих гострих країв, які можуть відлякати вашу кішку від пиття.
 • Висота. Коли справа доходить до котячих мисок, найкраще підходять піднесені варіанти зменшення навантаження на шию і спину вашої кішки. Висота від 10 до 12 см ідеальна для більшості кішок, але миска повинна досягати висоти колін кішки, щоб вона ідеально підходила.


Види котячих напувалок

Коли справа доходить до миски для води, вибір величезний і, мабуть, нескінченний. Хоча це чудово підходить для тих, хто знає, яка миска сподобається їх кішці, але це може бути складно для тих власників, у кого на руках розбірливий кіт.

На щастя, є деякі ключові типи, які подобаються більшості кішок, навіть найразбірливішим і найприскіпливішим. Вивчивши фото напувалок для кішок, ви зможете підібрати варіант, який відповідає потребам вашого вихованця.

Традиційна котяча миска для води

Простіше кажучи, це звичайна миска, призначена для пиття котів. Ймовірно, ви найбільше звикли бачити таку миску з водою.

 • Вони дуже доступні за ціною, на відміну від електричної напувалки для кішок, їх легко дістати, і вони не вимагають додаткових витрат.
 • Багато котів із задоволенням п’ють з миски стоячу воду.
 • Оскільки кішки також можуть бути стурбовані своїм джерелом води, є котячі, які взагалі ігнорують миски зі стоячою водою, особливо якщо поблизу є кран, що капає, де вони можуть пити.Щоб їхня вода була привабливою, вам необхідно регулярно її міняти – всі кішки віддають перевагу свіжій прохолодній воді і потрібно стежити за тим, щоб вона не закінчувалася.

Чаша з диспенсером для води

Альтернативою стандартної ємності для води є ємність з диспенсером для води, яка підтримує долив води, можна сказати, що це автоматична напувалка для кішок.

 • Ці миски зазвичай виготовляються із пластику, а до деяких додається вертикальна пляшка з водою.
 • Поки кішка п’є, вода з пляшки повільно стікатиме, підтримуючи рівень води на одній позначці.

Це не те саме, що подача проточної води, але це означає, що вам не доведеться так часто доливати воду. Це хороший варіант, якщо вас немає вдома цілий день.Котячий фонтанчик

Цей тип фонтану відмінно підходить для кішок, які не хочуть пити стоячу воду. Якщо ваша кішка схильна пити з-під крана або інших місць, де їй не слід пити, це може бути пов’язане з тим, що вона віддає перевагу свіжій проточній воді.

 • Рішенням може стати напувалка фонтанчик для кішки.
 • Зазвичай це напувалки з дуже маленькими електродвигунами.
 • Наповніть чашу водою, і невеликий фонтан посередині підтримуватиме циркуляцію води.
 • Після цього кішка зможе пити з потоку води або резервуару, куди падає вода.

Багато фонтанів для води також оснащено фільтрами, які допомагають видаляти пил і волосся, зберігаючи його якомога свіжішим. Фонтан також може охолодити воду – ідеально підходить для літніх місяців.

Куди поставити миску для води

Як і їжа, миска для води має бути у відносно тихому місці. Наприклад, коридор може бути занадто перевантажений, навіть якщо вони дуже товариські.

 • Поставте миску для води в чисте місце без запаху – подалі від туалетного лотка!
 • Кішки – дуже чисті тварини, і, як і ми, вони вважають за краще тримати речі окремо.
 • Для вашого душевного спокою також непогано поставити миску для води кішки на поверхню, що легко очищається, наприклад на плитку або ламінат.
 • Завжди залишайте миску для води вашої кішки на підлозі, щоб вона могла легко дістатися до неї.Уникайте кришок столів та робочих поверхонь, навіть якщо ваша кішка любить стрибати та лазити.

Якщо у вас кілька кішок, переконайтеся, що у вас є миска для води для кожної з них, навіть якщо вони зазвичай діляться їжею. А ще краще залишити по всьому будинку миски і кілька точок, щоб кішка завжди мала тихе місце для пиття, де б вони не знаходилися.

Фото кращих напувалок для кішок