Як привчити кота до унітазу після лотка: інструкція привчання до туалету дорослої кішки та кошеня

Як привчити кота до унітазу: практичні поради та рекомендації заводчиків, як навчити кота ходити в туалет після лотка

Коти приносять багато радості своїм власникам, але з ними теж є свої складнощі, які доводиться вирішувати і одна з таких складнощів — як привчити кота ходити на унітазу.

Якщо господар домосід і регулярно чистити лоток для нього не важко — це ще півбіди. Але якщо вона людина зайнята — то проводити регулярне чищення вже не вдасться. А якщо його вихованець не захоче справляти потребу в брудному лотку, то він почне це робити будь-де. І тоді будь-який власник захоче привчити свого кота до унітазу.

Тим, хто хоче заощадити на наповнювачах для котячого туалету та зберегти чистоту в будинку, допоможе ця стаття. Коти дуже люблять звичні, комфортні для себе умови і частково тому не хочуть міняти звичний для себе лоток на унітаз, а багато господарів хочуть, щоб вони ходили саме на унітаз.

Які переваги це дає

Щасливий той господар, чий кіт сам хоче ходити в унітаз і його не потрібно до цього привчати. Але частіше кіт навідріз відмовляється туди ходити і тоді виникає питання, чи можна привчити кота до унітазу.

Цей процес вимагає терпіння та поступового проходження всіх етапів.Поспіх тут недоречний, інакше кота можна налякати.

Зрештою, це дає такі переваги:

 • Догляд за котом стане мінімальним і зводитиметься до зливання води в унітазі
 • Зникає потреба в лотку, а отже, більше не потрібно його наповнювати та чистити
 • Лоток завжди заважає, але якщо вихованець привчений до унітазу, ця проблема перестає бути актуальною
 • Це позбавляє необхідності прибирання
 • Проблема запаху в приміщенні перестає бути актуальною


Кого варто привчати, а кого ні

Як би це не було вигідно, в деяких випадках цього краще не робити, а саме:

 • Якщо кішка велика, що веде малорухливий спосіб життя. У них не так багато спритності як у деяких, тому це загрожує для них падінням і травмою
 • Категорично не варто намагатися привчити кішку, якщо вона вагітна, їй не до цього
 • Старого та хворого кота теж не вдасться привчити

За великим рахунком, всі вихованці однаково піддаються дресирування.

  Але від дресирування маленьких кошенят краще утриматися, тому що це може закінчитися травмою, або навіть смертю.
 • Дресирувати варто лише досить дорослих тварин, які до цього вже без проблем користувалися лотком.
 • І доведеться відмовитися від такого варіанту, якщо у господаря не один вихованець.
 • Іноді тварини самі виявляють інтерес до унітазу і навіть намагаються ним користуватися, але їх самостійні спроби можуть закінчитися невдачею.

Є випадки, коли кіт, не встоявши на унітазі, падав у воду і після цього вже навідріз відмовлявся до нього наближатися.


Час навчання

Кішки зі спокійним урівноваженим характером освоюють унітаз приблизно за три тижні.

 • Але якщо кішка відрізняється надзвичайно буйною поведінкою і боїться власної тіні, це займе більше часу.
 • Іноді процес у таких випадках розтягується від двох до чотирьох місяців.
 • Характер і поведінка кожної кішки індивідуальні, тому не можна поспішати, щоб не перестаратися.


Пристосування для навчання кота писати в унітаз

Для цього можна використовувати спеціальну сітку-вкладиш. По краях потрібно вирізати отвори, після чого приклеїти до сидіння унітазу. Схожих пристроїв у зоомагазинах досить багато. Вони різні у плані зовнішнього вигляду, але однакові за принципом дії.

Суть у тому, щоб встановлювати лоток прямо на унітаз. Головне потім не прибирати його відразу, тому що після цього кішки часто відмовляються ходити в унітаз і починають справляти потребу в інших місцях.

Привчаємо кота до унітазу в домашніх умовах

Деякі купують для своїх вихованців котячий туалет із наповнювачем із силікогеля і кіт без проблем його освоює. Але через якийсь час багатьом набридає те, що до ніг постійно липнуть кульки, що катаються по всій квартирі та необхідність без кінця пилососити.

Якщо купувати деревний наповнювач – він теж липне до ніг. Тоді треба щось змінювати і виникає питання, як привчити дорослого кота до унітазу.

 • У такому разі потрібно придбати спеціальний пристрій на унітаз. Цей пристрій складається із двох частин.
 • Спочатку потрібно насипати котячий наповнювач у другу його частину, можна додати котячого туалету вже із запахом кішки, щоб кіт швидше його освоїв і поставити на підлогу.
 • Кіт йде на свій запах, поступово звикає до цього туалету і через тиждень-півтора, коли він вже добре освоїть цей горщик – його можна буде ставити на унітаз.
 • Далі, потрібно буде поступово вирізати отвори, щоб кіт починав бачити, що там усередині вода. На один отвір витрачається 5-7 днів.

Зрештою, на останньому контурі залишаються кульки силікогеля, тобто кіт не відразу бачить стан цього судна, а поступово звикає до того, що бачить повністю унітаз.

Проблем ніяких, запаху немає, до ніг нічого не липне, дуже простий пристрій, який заощаджує нерви власника.


Тренажер CitiKity

Сутність цього тренажера в тому, що туди входить пластик у вигляді лотка і на ньому 7-8 секцій. Тобто питання, як привчити кота писати на унітаз, вирішується за 7-8 тижнів. Цей лоток потрібно ставити під сідень і засипати котячим піском, після чого залишити так на тиждень.

Потрібно привчити кота, щоб він туди застрибував. Через тиждень треба вирізати першу секцію – найменший кружечок, що знаходиться посередині. Кіт продовжує звикати, ходити.

 • Через тиждень вирізати ще більше. Зрештою, коли жодних секцій не залишиться взагалі, вийде здорова дірка. Таким чином, тварина самостійно привчається справляти потребу в унітазі. Якщо привчати з двох місяців, то це займає приблизно півтора роки.
 • В інструкції написано, що привчати можна з 6 місяців, але чим раніше це робити – тим краще, тому що чим старшим стає кіт – тим складніше на нього впливати.
 • Протягом цього часу будуть випадки коли кіт ходитиме не туди, справлятиме потребу у всіх кутах, за що його потрібно карати. Цього покарання вистачає на тиждень, після чого все повторюється, але тут важливим є терпіння.
 • Привчити кота ходити в унітаз — це нелегка робота, але в той же час це можливість вивчити його звички, характер, поведінку.

Надалі, власник вже буде знати, що якщо кіт, наприклад, носиться по квартирі і голосно нявкає – це означає, що він хоче по-великому. Якщо він почне чіпляти килим лапами, крутитися навколо стіни — це означає, що він хоче по-маленькому.


Поради наостанок

Коли кіт навчиться справляти потребу в унітаз, важливо буде дотримуватися деяких правил:

 • Двері туалету залишають прочиненими, щоб кіт без проблем міг пройти
 • Сидіння унітазу не можна опускати. Кіт безперешкодно має справляти потребу

Рекомендується скласти режим харчування та відстежити, коли кіт справляє потребу після їди. Цей режим власник може налаштувати під свій графік.

Як привчити кішку до унітазу