Дресирування кішок: найкращі способи, техніки та прийоми з дресирування кота, та кошеня

Дресирування кішок – основні команди з трюками та покроковою інструкцією з навчання кота в домашніх умовах

Кішки — один із найпопулярніших видів домашніх тварин. Їх люблять як діти, і дорослі. Господарі пушистиків не уявляють свого життя без них. Вихованець майже відразу стає повноправним членом сім’ї.

Багато цікавить питання, а чи піддаються кішки дресируванні? Звичайно, але є низка рекомендацій та порад, які зроблять цей процес цікавим і плідним.

Вік тварини

Для того, щоб навчання муркотливого друга було успішним, важливо приступати до тренувань не раніше шести місяців. Хоч і прийнято вважати, що кошенята починають розуміти людину з трьох місяців, оптимальним віком для початку дресирування виділяють інтервал із півроку до восьми місяців.

Це період коли кошеня дійсно готове сприймати команди людини, при цьому фізично вже розвинене і дуже активне.

Якщо почати дресирувати вихованця пізніше, результату можна буде досягти. Однак на це піде більше часу та сил. Тому перший рік життя кішки – найкращий період для навчання команд і трюків.

Підготовка та принципи тренувань

Кошеня схоже на дитину. На першому місці у взаєминах між господарем та його пухнастим малюком стоїть психологія спілкування.Важливо не кричати на кошеня, не застосовувати фізичну силу.

Потрібно більше грати з кошеням, розмовляти з ним, дарувати ласку та турботу. Тільки у довірчій атмосфері можливе майбутнє тренування.


Перед початком навчання у тварини вже має бути обладнаний побут:

 • Виділено окреме місце для сну та відпочинку
 • Наявність власних іграшок
 • Особлива зона для прийому їжі (миска для їжі та миска під воду)
 • Вихованець привчений до лотка

Коли кошеня вже не зазнає стресу від розлуки з мамою і освоїлося на новому місці, можна задуматися про початок тренувань. Кімната має бути просторою, без зайвих відволікаючих предметів. Бажано проводити заняття наодинці з кішкою.

Для уроку підходить ранковий або вечірній годинник, коли вихованець добре виспався і після годування пройшло кілька годин. Тривалість тренування складає 10-15 хвилин. Тварину не треба перевтомлювати. Найкраще зробити кілька підходів за день.

Відповідаючи на питання, як навчити кішку дресирування, потрібно запам’ятати два моменти:

 • Пушист при легкому голоді краще виконує завдання господаря
 • Заохочення – інструмент, без якого навчання не буде ефективним

На старті тренувального процесу кішку заохочують її улюбленими ласощами. Шматочки заготовлені наперед, невеликого розміру, без необхідності жувати. В іншому випадку тварина швидко наїсться і втратить інтерес до заняття.

Давати смакоту слід відразу після виконання команди або трюку. Якщо затягнути з цим, кішка не зрозуміє, із чим саме пов’язана нагорода.

 1. Похвалити вусатика можна не лише за допомогою їжі, а також пестощами або голосом.
 2. Більшість Мурок любить, коли господарі їх гладять. Щодо голосу, кішка з часом чудово розуміється на людських інтонаціях.
 3. Не даремно навіть є прислів’я, що добре слово і кішці приємно.
 4. Тому при регулярних тренуваннях заохочувати вихованця ласощами бажано на 3-5 разів виконання завдання, а решта або голосом, або погладжуванням.


Інвентар для дресирування

Набір для дресирування кішки має бути підготовлений перед тренуванням. Насамперед він залежить від того, якій команді чи трюку господар збирається навчати вихованця.

Важливе прищеплення: Всі предмети знайомі котику, інакше замість того, щоб займатися, він обнюхуватиметься їх.

Зазвичай інвентар для навчання це:

 • Невеликий обруч
 • Маленькі м’ячики
 • Палички з іграшкою на кінці
 • Нитки
 • Вказівка ​​з лазером
 • Стулья
 • Тара зі смакотами

Іграшки та предмети для дресирування можна купити або зробити самостійно. Зберігати їх краще в одному місці. Вони обов’язково мають бути у кішки. Інакше вона гратиме невідповідними речами, часом завдаючи навіть шкоди їм.

Прості команди

Дресирування кішок у домашніх умовах починається з простих вправ.

До них відносять такі команди, як:

 • Сидіти
 • Лежати
 • Стояти
 • До мене
 • Дай лапу


Їхнє виконання можна відпрацювати у тварини до автоматизму.Тим більше, ці команди природні для кішок. Адже будь-яке з положень вихованець може і сам прийняти у звичайному житті. Команда «дай лапу» теж цілком звична для пухнастиків. Саме лапою вони часто намагаються стягнути їжу або поторкати предмет, що їх зацікавив.

 1. Наприклад, навчаючи команді стояти, спочатку варто говорити це слово в ті моменти, коли кішка самостійно зайняла таку позу.
 2. Не забуваємо заохочувати котика після команди.
 3. Якщо вихованець не встає, можна акуратно йому допомогти і знову почастувати.
 4. Поступово у тварини виробиться безумовний рефлекс, і команда буде освоєна.
 5. Аналогічно відпрацьовуються інші нескладні завдання.

При таких командах крім частування особливі предмети не потрібні. Головне, гарний настрій господаря та підопічного.


Складні трюки

Команди для дресирування кішок будуються за принципом від простого до складного. Якщо легкі завдання вихованець виконує, можна переходити до складніших трюків. Як правило, вихованці смакують і з цікавістю вивчають нові команди.

 • Як приклади розглянемо стрибок через обруч і команду «принеси»
 • Для виконання першого трюку знадобиться невеликий обруч або великі п’ялки для вишивки.
 • Кітка має пройти або перестрибнути через них. Головне – не дати їй оминути перешкоду. Коли виходитиме у пушистика, обруч можна піднімати все вище і вище.

Команді «принеси» навчити складніше.У цьому багато залежить від темпераменту тварини. Якщо кішка любить грати в м’ячик або з іграшкою, тоді, швидше за все, вона їх приноситиме господареві. Якщо ні – краще не мучити тварину, а перейти до відпрацювання іншого трюку. Спробувати навчити стрибати зі стільця на стілець за командою або підніматися на господаря.


Найбільше навчальні породи

Дресирування в тій чи іншій мірі піддаються будь-які кішки. Тут важливий правильний підхід, знання характеру свого вусатого друга, терпіння та регулярні тренування.

Незважаючи на це, досвідчені дресирувальники виділяють ряд порід, найбільш схильних до навчання.

 • Сіамська кішка
 • Віслоуха шотландка
 • Абіссінська порода
 • Корниш-рекс

Щоправда, ці породи коштують досить дорого і вимагають уважного догляду. І навіть фахівці не виключають можливості, що людині може потрапити лінивий екземпляр.

Придбавши тварину в сім’ю, все ж таки треба вибирати її відразу за декількома критеріями, а не спиратися лише на теоретичну здатність до навчання.

Дресирування пушистика будинку при правильному підході перетворюється на захоплюючий вид дозвілля. Хазяїн та його вихованець вчаться розуміти один одного. Результат тренувань, як правило, тішить обох. В інтернеті багато відео дресирування кішок, які це підтверджують.

Фото-інструкція з дресирування кішок