Судоми у котів: симптоми, причини, лікування та опис що робити при судомах

Судоми у кішок – діагностика захворювання, поради щодо надання першої допомоги при конвульсіях у кішки
Суми, м’язові посмикування, спазми скелетної мускулатури є дуже серйозним симптомом. При цьому обов’язковому медичному обстеженню підлягають напади, що раптово розвивається, так і судоми у кішок уві сні.

При уважному спостереженні можна помітити короткочасні м’язові посмикування, які також є симптомом ураження нервової системи.

Причини судомного синдрому

Живий організм є складною функціональною системою, в якій всі складові працюють в єдиному темпі. Патологічний процес ніколи не обмежується лише системою органів, завжди виявляючись комплексом ознак.

Серед основних етіологічних причин розвитку судом у котів виділяють:

  1. Травми голови. Судоми можуть розвинутись відразу після отримання травми внаслідок крововиливу або травматичного набряку головного мозку. Або тонічні, клонічні та фасціальні напади можуть розвиватися у віддалені періоди в результаті посттравматичного збільшення об’єму церебральної рідини в мозку.
  2. Пухлини головного та спинного мозку – найчастіші причини розвитку судомного синдрому. Для діагностики, зазвичай, застосовується комп’ютерна томографія.
  3. Дуже рідко м’язові та фасціальні посмикування можуть розвинутись у відповідь на підвищення температури при гострому інфекційному запаленні.
  4. Епілепсія у кішок зустрічається досить часто, виявляючись короткочасними періодичними судомами. Як альтернативні симптоми іноді зустрічаються короткочасна втрата орієнтації в просторі, завмирання тварини.
  5. Порушення метаболізму в організмі. Залежно від виду метаболічного синдрому розрізняють судоми при дефіциті кальцію або магнію, різкому зниженні рівня глюкози в крові, кризі на тлі гіпертиреозу.

Цей список повністю не відображає всіх причин, чому у котів можуть розвинутися судоми.