Гастрит у кішок: причини виникнення, симптоми та ефективні методи лікування

Гастрит у котів: всі види захворювання, перші ознаки, методи лікування запалення слизової оболонки шлунка у кота
Активність та здоров’я кішок безпосередньо залежать від режиму та якості харчування вихованця. При нераціональному харчуванні або інших станах у тварини розвивається гастрит – запальне захворювання слизової оболонки шлунка.

Дана патологія може протікати в декількох формах, мати різні причини, а відповідно, і різне лікування. Своєчасна діагностика гастриту допоможе зберегти здоров’я вихованця, а іноді й вилікувати хворобу лише за допомогою дієти.

Форми та причини гастриту

Ветеринарні фахівці розрізняють кілька форм запального захворювання у котів:

  • Гострий гастрит. Найчастіший різновид патології. Причинами можуть стати отруєння несвіжою їжею, отрутою, токсинами. Усі представники сімейства котячих дуже чутливі до стресу, що частини призводить до розвитку гострого гастриту. Скупчення грудок шерсті у шлунку при вродженій дисфункції верхнього сфінктера органу. Ще одним, дуже поширеним фактором є бактерія H. pylori.
  • Хронічний гастрит розвивається в аналогічних ситуаціях, але протікає з періодами загострення та ремісії. Для терапії подібних станів, як правило, використовують комбіноване та тривале лікування.
  • Лікарський гастрит.Подібна форма захворювання найчастіше розвивається у кішок з ендокринною патологією. Використання стероїдних протизапальних засобів деяких видів імунних препаратів призводить до утворення стероїдних виразок, поверхневих ерозій у шлунку.
  • Ознаки гастриту у кішок можуть виникнути при аутоімунному запаленні. Причиною, що активувала інфільтрацію стінок шлунка еозинофілами, стає глистяна інвазія, хронічна алергія.


При порушенні роботи нирок (хронічна ниркова недостатність) спостерігається уремічний гастрит, для якого характерне відкладення фібрину на стінках шлунка.