Агресія у котів. Що робити? Найкращі способи корекції поведінки кішки (після стерилізації або пологів)

Агресія у кішок: ТОП-10 причин агресії кота до людини та інших тварин + поради, що робити

Маленька пухнаста грудочка, що розчулює всіх своєю наївністю, незграбністю і великими блакитними очками, швидко і непомітно виростає. У нього формується свій характер, своя манера поведінки.

А іноді домочадця починають помічати напади агресії, що з’являються. Іноді такі ворожі пориви можна просто ігнорувати, а іноді слід звернутися до ветеринара за консультацією.

Причини агресії кішки поділяються на кілька груп. Швидкісне усунення проблеми допоможе в найкоротші терміни скоригувати поведінку вашого улюбленця.

Агресія в процесі гри

Іноді наші домашні тварини надто заграються – вистрибують з-за рогу, кидаються мало не на обличчя, дряпають за всі частини тіла, де тільки душа забажає. Кіт просто не бачить рамок і кордонів.

 • У більшості випадків агресують тварини, які сидять у чотирьох стінах, не ходять або представники певних порід кішок (наприклад, бенгальські коти). Буває, що самі господарі віддають перевагу «жорстоким іграм».
 • У разі агресії кішки на людину треба показувати улюбленцю, що так поводитися не варто. Хороший спосіб притуплення агресії домашнього звіра – завести другого такого ж кота, однолітка.
 • Тоді вихованці розумітимуть, що за злісні укуси та подряпини можна отримати у відповідь гарну «ляпас». Як пригнічується раптова агресія у кота? Спочатку треба звернути увагу на те, в якій закономірності проявляється озлобленість.

Наприклад, ваш вовняний друг приготувався до стрибка, причаївшись під ліжком. Щоб уникнути нападу, можна відволікти пустуню грою або позбутися місця засідки.

Можна відволікати «лиходія» від атаки іграшками, але ніколи не підставляйте свої руки для укусів – кіт може сприйняти цей жест за гру і напасти на вас з черговою агресією. Карати пухнастика не варто – він може злякатися. Можна ігнорувати його дії, тоді він зрозуміє, що не буде ігор.

Агресія від страху

Іноді у пориві страху вихованець намагається захиститися, якщо немає можливості втекти або втекти. Такі емоції може викликати зустріч із незнайомими їй людьми та тваринами. Налякати миє та різкий шум.

 • У рідкісних випадках через переляк виникає агресія кішки на господаря. Пушистика може засмутити і візит до лікаря.
 • Найкраще, що ви можете зробити в таких ситуаціях, залишити на якийсь час кота в спокої.

Будь-яка спроба заспокоїти тварину сприйматиметься заохоченням. Найкращий засіб у боротьбі з раптовою агресією у кішки в пориві страху – дефіцит уваги.


Агресивна реакція на ласку

Найнезрозумілішим та несподіваним видом агресії кішок господарі вважають агресію у відповідь на ласку. Зазнаючи блаженство від дотиків, кіт огризається, кусається і корябає нігтями. Причому це відбувається не тільки при невдалій спробі торкнутися, але й через деякий час.

 • Такі пориви агресії спостерігаються і в процесі розчісування, стрижки нігтів та інших «процедур краси».
 • Така поведінка досі залишається без пояснення. Ймовірно, таким чином кіт намагається утримувати ситуацію під суворим контролем.

Якщо хочете поступово позбутися такого плану агресії, погладжуючи кота, заохочуйте його смачною або вітамінками. І так при кожному торканні. Збільшуйте час контакту з вихованцем.

Згодом агресія пройде, і кіт заспокоїться. Марно утримувати та заспокоювати під час агресії, карати теж не варто – такі методи не дадуть результату.

Переадресована агресія

Переспрямована агресія у котів виникає, коли вона бачить подразник, але не вступає з ним у контакт.

 • Наприклад, кіт побачив птаха на підвіконні, але не може його дістати лапою, вдарити, з’їсти.
 • У такому разі атака може перейти на господаря.
 • У кращому випадку необхідно усунути об’єкт подразнення.
 • Наприклад, закрити штори або відволікти вихованця іграшками.

Агресія від болю

Якщо дотики або інші дії можуть посилити болючі відчуття, кіт виявлятиме агресію, захищаючись.

 • Наприклад, після стерилізації або якоїсь операції треба намагатися зайвий раз не турбувати тварину і дати їй прийти до тями.
 • Інакше вони шипітимуть, кусатимуться і дряпаються.

Іноді така реакція може відбуватися при дотику до вже, здавалося б, ран, що загоїлися. Щоб полегшити біль, слід звертатися до лікаря.


Агресія у боротьбі за територію

Дуже поширений вид агресії, зумовлений появою в будинку інших тварин. Вихованці можуть «зірватися» навіть на старих знайомих, з якими зустрічалися і товаришували раніше, але якийсь час із ними не бачилися.

 • З чужинцем ситуація посилюється – тут треба чекати нападу та переслідування. Таким чином він показує, хто в будинку хазяїн і «відвойовує» намічену територію.
 • До такого сусідства треба привчати поступово. Для початку нового мешканця треба поселити в іншій кімнаті разом із його мисками та «горщиком».
 • Через кілька днів, в кімнату можна запустити «бійця» і залишити там його на самоті буквально на півгодини. Потім поміняти тварин місцями.

 • Ці дії потрібно повторювати кілька днів поспіль. Наступний етап знайомства проходить у різних кутах кімнати на повідках.

Вони вже бачать одне одного, але не контактують. Одночасно заохочуйте двох пухнастиків вітамінками або смакотами, щоб вони насолоджувалися «втішним призом» одночасно. Якщо коти відмовляються від їжі, збільште відстань між ними.

Поступово зменшуйте відстань між майбутніми друзями, постійно повторюючи етапи процедури знайомства. Після того, як злість мине, відпустіть вихованців з повідців і запропонуйте скуштувати ласощі.

Якщо агресія повернеться, то заново починайте «поетапне знайомство». Процедура прийняття нового мешканця триває у всіх по-різному (може тиждень, а може набагато довше). Все залежить від характеру тварин.

Агресія під час материнства

На останніх термінах вагітності або в період годування кішки стають войовничими навіть до найближчих людей. Не наближайтесь – вони нападуть і вкусять! Адже мами-кішки відчувають відповідальність за своїх діток та оберігають їх від зовнішнього світу.

Що зробити зі свого боку, вже зрозуміло – приготуйте сім’ї котів затишне лежбище у спеціально відведеному затишному містечку, зайвий раз не турбуйте і не підпускайте чужих.

Напруженість ситуації зникне, коли кошенята стануть трохи дорослішими. Нижче наведено фото агресії кішок.

Фото агресії у котів