Священна Бірманська: ТОП-100 фото породи, особливості характеру, плюси та мінуси утримання кішки будинку

Священна бірманська (100 фото): факти про догляд, виведення, здоров’я та можливі хвороби породи

Бірманський священний кіт з’явився ще у 18 столітті, проте на той момент не вівся облік усіх порід котячих. Саме з цієї причини визнання породи відбулося лише у 1920 році світовими асоціаціями любителів котів.

Згідно з легендами, порода сталася в одному з храмів, і спочатку вона являла собою кішок і котів з повністю білою вовною. Однак потім на храм напали, і служитель храму переселився у свою кішку, через що на тілі тварини проявилися темні плями мордочки, лап і хвості.

На сьогоднішній день існує велика кількість різновидів цієї породи, що включає не менше десятка різних забарвлень. Варто зазначити, що кошенята при народженні мають повністю білу вовну без будь-яких плям.

Однак у процесі дорослішання вовна змінюється, забарвлення починає проявлятися більш явно. Повне формування забарвлення досягається лише до півтора однорічного віку. На фото священної бірманської кішки видно, що цятки темніші за основне забарвлення.

Характер породи Священна Бірманська

Наводячи опис породи священної бірманської кішки, насамперед слід звернути увагу на її незвичайний характер.Раніше ця порода жила тільки при храмах, що цілком імовірно позначилося на характері нинішніх нащадків цього виду.

Представники цього виду дуже спокійні, ніколи не є ініціаторами суперечок з іншими тваринами.

 • Для тих, хто не може приділяти вихованцю занадто багато часу, ця порода ідеально підійде.
 • Проте варто враховувати, що самотність ці кішки не люблять, тому мінімальну кількість часу щодня потрібно приділяти.
 • Вони чудово вживаються і знаходять спільну мову з іншими тваринами в будинку, будь то собака або кішка, однак можуть почати ревнувати, якщо господар приділяє іншим вихованцям більше уваги.

Дуже люблять перебувати в соціумі з людьми або іншими тваринами, відмінно ладнають з дітьми, прив’язуються до них, беруть участь у їхніх іграх, навіть можуть допомогти у міру своїх сил.
Догляд за кішкою

Порода має довгу вовну, проте не має підшерстя, що позитивно позначається на процедурах догляду, до того ж сприятливо відбивається на терморегуляції.

 • У літню пору року їм не надто спекотно, а взимку вони будуть вдячні утепленій лежанці, в якій вони можуть погрітися.
 • Досить купати кішку один раз на 3-4 тижні, проте варто враховувати, що ця порода дуже не любить цю процедуру.
 • Спокійне та швидке купання можливе лише в тому випадку, якщо кошеня привчили до цього з раннього дитинства.
 • У ранньому дитинстві цю процедуру рекомендується проводити також раз на місяць, дуже обережно, щоб не налякати кошеня водою.

Особливу увагу варто приділяти вушним раковинам та здоров’ю ротової порожнини.

Вуха достатньо чистити вологими ватними тампонами раз на 1-2 тижні, зуби рекомендується чистити вихованцю раз на 2-3 дні, щоб не допустити утворення зубного каменю та неприємного запаху з рота.

Також потрібно враховувати той факт, що у породи довга шерсть, це означає необхідність регулярного вичісування волосків, що відпали. Процедуру рекомендується проводити не рідше 2 разів на тиждень, а в період линяння потрібно ретельно вичісувати вихованця щодня.
Здоров’я

Порода кішок священна бірманська досить здорова, проте має свої особливості. Насамперед вони позначаються на вестибулярному апараті.

 • Оскільки важать вони в середньому більше, ніж інші породи, правильно приземлятися їм набагато складніше.
 • Тому потрібно убезпечити вихованця від падіння з великої висоти, щоб він не зашкодив собі лапи.
 • На вікна балкона та віконні кватирки потрібно прикріпити маскитні сітки, це убезпечить тварину від падіння з великої висоти.

Велику увагу слід приділяти правильному харчуванню вихованця, щоб він отримував усі необхідні поживні речовини та достатню кількість калорій для повноцінної активності протягом усього дня.

Живлення породи Священна Бірманська

У харчуванні ця порода досить вибаглива, проте це пояснюється їхньою історією. Не рекомендується давати кішкам їжу зі столу, яку їдять у сім’ї господаря. У ній міститься велика кількість спецій, солі та перцю, також людська їжа найчастіше смажена.

Таку не можна давати вихованцям, оскільки вона надаватиме занадто велике навантаження на шлунок та травну систему.

 • Оптимальним варіантом буде використання готових кормів, але високого класу з достатнім вмістом натурального м’яса.
 • Також не забороняється давати сире м’ясо, проте слід стежити за тим, щоб у ньому не було глистів.
 • З цією метою сире м’ясо необхідно протримати в морозильній камері не менше двох днів, після чого обдати окропом.
 • Це дозволить позбавити його паразитів і зробити чистим.

Відмінною рисою цієї породи є той факт, що вони ніколи не переїдають, вони здатні легко контролювати свій апетит і ніколи не з’їдять більше, ніж їм потрібно. Тому можна насипати сухий корм із запасом, головне, щоб у мисці завжди була свіжа питна вода.

 • Для кошенят рекомендується придбати спеціалізований корм, як і для кошенят будь-якої іншої породи.
 • Він підвищеної енергетичної цінності, завдяки йому розвиток кошеня йтиме планомірно, вихованець завжди буде енергійним і життєрадісним.
 • Зверніть увагу, кошенят потрібно годувати від 4 до 6 разів на день, при цьому розмір однієї порції не повинен перевищувати 100-150 грам.
 • Молочні продукти також потрібно включати до раціону та дорослих особин, але не на постійній основі.
 • Вони нормалізують роботу ШКТ і допомагають повноцінно перетравлювати складну їжу, що дуже важливо в період ослабленого імунітету.

Дорослі кішки їдять 2-3 рази на день, величина однієї порції становить від 200 до 250 грам.

Захворювання

Завдяки ретельним зусиллям селекціонерів, у цієї породи майже не зустрічаються хронічні захворювання та схильність до них. Однак у деяких випадках вони можуть мати задишку та кашель після активних ігор. Це може бути симптомом захворювання, тому необхідно відразу показати вихованця лікарю.

Ціна на священну бірманську кішку може бути від 20 до 70 тисяч карбованців залежно від призначення. Кошенята без документів продаються набагато дешевше.
Фото кішок породи Священна Бірманська