Корніш Рекс: опис породи, фото, скільки живе, чим харчується, типові хвороби кішки

Корніш Рекс – варіанти забарвлення вовни, звички та темперамент кішки (47 фото). Рада заводчиків з догляду та годівлі

Ця англійська порода походить від кішки, що народилася в Корнуоллі в 1950 році, з характерною кучерявою шерстю через спонтанну мутацію. Позитивно оцінивши цю особливість, англійські заводчики намагалися стабілізувати ген, відповідальний за мутацію, і створити нову породу.

При відборі використовувалися звичайні британські короткошерсті, сіамські та орієнтальні короткошерсті кішки. Ген, який відповідає за хвилясту шерстку, той самий, що й у німецьких рексів.

За минулі роки розвинулися два трохи різні різновиди корніш-рексів: європейська та американська, які суттєво різняться за фізичною будовою та формою голови. Американські зазвичай менші і легші за європейські, у них довші ноги і довгий ніс із прямим профілем.

Загальний вигляд та характер корніш-рексу

Відмінні риси – Кучеряве волосся і спокійний лагідний характер. Волосся практично не схильна до линяння, тому корніш-рекс підходить алергікам і тим, хто ненавидить волосся на одязі та на предметах домашньої обстановки.

 • Цей кіт дуже лагідний, шукає уваги та ласки людей. Йому не подобається, коли його залишають у домі одного.
 • Корниш-рекс добре вживається з іншими кішками та собаками.
 • Завдяки своєму спокійному та врівноваженому характеру вони підходять для сімей з дітьми. Вони одразу спілкуються навіть із незнайомими людьми.
 • Розумний і цікавий, він любить жити з людьми і потребує фізичного контакту зі своїм господарем, від якого повністю залежить.Корниш-рекси добре адаптуються до життя в квартирі (забезпечте їх іграшками та конструкцією для нігтів). У нього досить високий голос, особливо наполегливий під час спеки.

Стандарт породи

Категорія: короткошерсті кішки з характерною шерстю. Статура від маленької до середньої, хороша мускулатура та легкий кістяк, злегка вигнута спина.

 • Голова: овальна, довша за свою ширину, ніс і підборіддя вирівняні в профіль, відома довга носова перегородка.
 • У американського типу профіль називається «римським», у європейця — прямий ніс. Брови та бакенбарди хвилясті. Вуха великі, високо на черепі, не надто близько.
 • Очі овальні, середнього розміру. Кінцівки: довгі, з маленькими та овальними лапками. Хвіст довгий, тонкий та загострений.
 • Шерсть коротка, тонка і м’яка, хвиляста, на дотик бархатиста. У молодих особин волосся тонше і з віком має тенденцію до потовщення.

Дефектами вважаються наявність бідних вовною ділянок та смугастого хвоста.

Догляд за вовною корніш-рекса

Як уже говорилося вище, волосся практично не схильне до линьки. Це вимагає дуже невеликого догляду. Просто розчісуйте їх раз на тиждень м’якою щіткою і час від часу розчісуйте їх гребінцем із дрібними зубами.

Пропуск волосся замшевою шкірою робить його особливо блискучим і хвилястим. Він дуже страждає від холоду та любить полежати взимку біля батареї опалення. Вуха потрібно чистити лише за необхідності конкретним продуктом. Нігті можна підстригати спеціальними ножицями.

Розмаїття забарвлень

Дозволено всі забарвлення, у тому числі сіамський тип (ці різновиди називаються Si-Rex). Важливіша якість вовни, ніж колір.

 • Найчастіше вовна чорна та графітова, без білих плям та смуг.
 • Черепове забарвлення і таке, у якого переважає білий колір, також досить поширені.
 • Колір очей зелений або жовтий, тоді як у сі-рексу вони повинні бути блакитними.

Здоров’я та захворювання корніш-рексу

Хоча корніш-рекс — загалом здорова кішка, вона теж схильна до деяких вроджених захворювань. У представників породи слід тримати під контролем серце, шкіру та певною мірою суглоби.

 • Рідко, але у малюків вже з перших тижнів життя можуть розвиватися рідкісні аутоімунні генетичні патології.
 • Це хвороби, від яких немає лікування і, на жаль, навіть за своєчасної діагностики мало що можна зробити.
 • Зазвичай такі кошенята не потрапляють у продаж, проте варто перед придбанням цієї досить дорогої кішки обстежити майбутнього вихованця у ветеринара.

Дорослі особини корніш-рексу часто страждають на так звану гіпертрофічну кардіоміопатію — захворювання, яке вражає серцево-судинну систему.

 • Гіпертрофічна кадіоміопатія призводить до потовщення стінок серцевого м’яза, що призводить до навантаження на серце, яке не може перекачувати кров належним чином.
 • Симптоми гіпертрофічної кардіоміопатії можуть легко ввести в оману, оскільки вони є спільними для інших недуг та захворювань, що не мають нічого спільного з серцевою недостатністю.
 • Це можуть бути такі симптоми, як блювота, втрата апетиту, задишка та незвичайний кашель, а також у неї утруднене дихання, і вона часто згортається калачиком, тому що не може стати.

Загалом у корніш-рексів це одне з найпоширеніших захворювань, тобто ці кішки генетично схильні до нього.

 • Серед інших найпоширеніших захворювань корніш-рексів — так званий вивих надколінка, або вивих колінної чашки.
 • Вивих надколінка полягає у зміщенні з природного становища.
 • Колінна чашка виходить з-під контролю та виходить за межі суглоба.

Цей стан, який не можна недооцінювати, тому що згодом він може викликати сильний дискомфорт, біль, але, перш за все, він може погіршитися і перетворитися на щось ще.


Кітка не може добре ходити, кульгає і відчуває труднощі з виконанням звичайнісіньких рухів, таких як підйом по сходах, біг або згинання лапи. Крім того, постійне тертя надколінка об стегнову кістку або хрящ з часом роз’їдає суглоб, викликаючи проблеми для всього стегна.

Ветеринар повинен провести необхідні перевірки, зробити рентгенограми, щоб безпосередньо перевірити ситуацію та серйозність вивиху, і, отже, вибрати найбільш підходящу терапію.

Часто при не надто важких вивихах ветеринар може вдатися до ручної корекції суглоба, повернувши кістку на місце, але в найсерйозніших випадках необхідно вдаватися до хірургічного втручання.

Фото породи кішок Корніш Рекс