Канадський сфінкс: фото кішки, ціна, характер, факти з історії виведення породи

Канадський сфінкс – все про кішку з фото та описом основних характеристик породи (забарвлення, зовнішній вигляд, догляд)

Канадський сфінкс – домашня тварина, яка не залишає нікого байдужою через свою незвичайну зовнішність. Дехто вважає, що це неприємна істота, причому навіть більше відштовхуюча, а деякі просто не чують душі в цих «неземних» істотах.

Кішки цієї породи зазвичай з’являються на світ з вовняним покривом, але завдяки природній мутації він незабаром випаде. Натомість йому залишаються тонкі, трохи помітні волоски.

Фотографії кішок канадський сфінкс можна вивчати нескінченно довго. До цієї породи люди досі не можуть звикнути, проте її екзотичний образ приваблює сильний інтерес.

Вони – неповторні тварини, що мають фантастичний вигляд та харизматичність. Причому навіть найнеякісніше фото цієї породи не здатне промовчати про її неповторність та елегантність, які видно практично в будь-якій позі.

Здавалося б, якщо подивитися на різні фото кішок сфінкс можна зробити висновок, що вони дуже схожі, але це не так. Адже ця порода має свою цікаву історію появи.

Походження породи Канадський сфінкс

Подібні випадки появи кішок без вовняного покриву відбувалися до нас у давнину.Подібних тварин можна було зустріти за часів розквіту цивілізації. Вони мешкали серед людей, а також у храмах.

Жителі того часу вважали, що ця порода кішок дозволяє їм отримати благословення згори. Можливо, саме тому з’явилася нова порода, яку на той час називали мексиканською чи ацтекською – кішкою без волосся.

Відмінність канадського сфінксу від тих полягала в наступному, на зиму у них тимчасово зростав вовняний покрив, проте на якийсь час літо він знову випадав.

 • На глибокий жаль вони виродилися ще на початку ХХ століття. Звідки вони взялися, досі залишається таємницею.
 • Тільки у сорокових роках люди вирішили вивести породу безшерстих домашніх вихованців.
 • І вже в сімдесятих роках ми змогли бачити породу канадський сфінкс, а у вісімдесятих їх стало вже дві.
 • Вивели дані види кішок у Росії – це були донські та петербурзькі сфінкси.


Який характер має сфінкс

Характер канадського сфінксу є досить незвичайним. Вони насправді більше схожі на собаку за відданістю, ніж кішка. Так само як і собаки не виносять самотність, для них краще завжди бути поряд з господарем.

Сфінкси самі визначають собі такого, вивчивши при цьому кожного льона сім’ї.Саме з такою людиною вони проводитимуть більше часу: спати в його ліжку, ходити по п’ятах, ласуватись і таке інше. Хоча до інших членів сім’ї ставитимуться дружелюбно. Легко вживаються з іншими тваринами.

Кішки цієї породи дуже:

 • Любвеобильні;
 • Тягнуться до людей;
 • Спільні;
 • Здатні вловити зміну настрою свого господаря;
 • Не люблять бути залежними від людей;
 • Не цінують неповаги до себе;
 • Несхильні до агресії, але, незважаючи на це, з ними варто розмовляти в м’якому тоні;
 • Досить уразливі, тому якщо постійно виявляти до неї невдоволення це призведе до того, що кішка впаде в депресивний стан;
 • Люблять грати, тому варто постійно стежити за тим, скільки у неї іграшок, по необхідності оновлювати вже наявні.


Як правильно утримувати

Порода канадський сфінкс цілком невибаглива. Хоча кілька нюансів все ж таки є.

Нехай у цієї породи немає теплого вовняного покриву – тепличні умови їм не потрібні. Їм цілком комфортно при температурі 25 градусів за Цельсієм. Хоча спати ця порода кішок любить під покривалом поруч зі своїм господарем або з іншим членом сім’ї.

 • Осінній і весняний час, коли опалювальний сезон ще не настав, а вдома вже прохолодно вони почнуть злегка мерзнути, тому одяг би зараз їм був би доречним.
 • Якщо немає можливості купити спеціальний одяг для свого вихованця нічого страшного, можна зробити такий із звичайної теплої шкарпетки.
 • У ньому необхідно виконати отвори для лап тварини.
 • Найчастіше вони ставляться до цього спокійно, ходять в одязі і не намагаються стягнути його з себе, адже вони люблять, коли їх доглядають, а також перебувати в теплі.

Хоча у сфінксів і немає вовняного покриву, але йдучи за шкірою, ніхто не скасовував.Їх необхідно мити один раз на тиждень із використанням спеціального шампуню для безволосих кішок. Вуха також слід один раз на тиждень протирати злегка намоченим ватним диском у спеціальному засобі – лосьйоні.

Харчування Сфінкса

Щоб дана порода кішок почувалася комфортною їй необхідно збалансоване харчування, адже їх обмін речовин знаходиться на відмінному рівні, та й енергії вони витрачають чимало.

Саме тому при організації харчування даної породи необхідно пам’ятати:

 • Доза має бути певною нормою;
 • Має бути суворий режим їди, тому сфінкс привчиться до харчової дисципліни;
 • Варто враховувати її вікові особливості, а також стан – вагітність, хвороба стерилізація.

Крім цього варто пам’ятати, що на час осіннього та весняного сезонів року калорійність харчування має бути збільшена.

Найкраще годувати їх спеціальним збалансованим кормом, тому що його використання допоможе позбавити вас більшості проблем, наприклад, від підрахунку БЖУ або додавання додаткового вітамінного комплексу. Адже у спеціальних кормах для кішок є всі необхідні елементи, у тому числі вітаміни, які їм потрібні.

Можна використовувати сухий корм від компанії Purina ONE – вихованець від нього залишиться задоволеним.Ну а якщо хочеться дати вологий корм замість сухого, тут можна використовувати корми тієї ж фірми, асортимент яких також високий.

Варто пам’ятати, що давати їжу з господарського столу сфінксам суворо заборонено. Адже це може призвести до проблем із травленням, а також до шкірних захворювань.

Їхнє здоров’я

Хочеться відразу ж відзначити, що не варто орієнтуватися на їхній зовнішній вигляд, те, що у них немає вовняного покриву, це ще не означає, що вони слабкі, тендітні тварини.

Зовсім вони є власниками відмінного здоров’я, тому що у них міцна імунна система.

 • Протяги, недовге охолодження зовсім не страшні для них, але це не говорить про те, що їх можна протягом тривалого періоду тримати у прохолодному приміщенні.
 • До сонячного проміння шкіра сфінкса досить чутлива і можуть з’явитися опіки.
 • Для комфортного самопочуття температура шкіри тварини не повинна перевищувати тридцяти дев’яти градусів за Цельсієм.
 • Можливо, тому багатьом іноді здається, що вони гарячі.


Як і інші тварини вони не застраховані від вірусних інфекцій, щоб це звести до мінімуму, варто уважно стежити за їх раціоном, гігієною та профілактичними щепленнями.

Слабким місцем сфінксів є очі. Через те, що у них немає вій їм необхідний особливий догляд. Слід щодня протирати очі ватними тампонами, змоченими в ромашковому настої, а можна придбати спеціальний засіб для цієї породи.

Якого кошеня вибрати

У тому випадку, якщо при виборі вихованця було вирішено придбати кошенят канадського сфінксу, слід врахувати деякі правила:

 1. Чи піде кошеня на контакт із майбутнім господарем. Якщо під час ласки він відгукується доброзичливо, муркоче, значить вибір зроблений, якщо ні, то варто доглянути інше кошеня.
 2. Кошеня має бути не молодше трьох місяців, тому що мами кішки годують своїх діток лише перші два місяці, за який вони отримали належні поживні речовини так необхідні їм. Також у тримісячному віці їм роблять усі необхідні щеплення.
 3. Слід врахувати, що ця порода подобається не всім, тому перед тим, як взяти такого кошеня, слід переконатися, що близькі до цього поставляться доброзичливо. Адже дана порода кішок легко визначити недоброзичливий настрій людини.Коли можна траплятися сфінксів

Для початку в’язання канадського сфінксу доведеться почекати, коли тварина буде повністю готова до цього.

 • Незважаючи на те, що у дівчаток статева зрілість настає до восьми років, а у хлопчиків до дев’яти лучку тварин можна починати значно пізніше.
 • Після того, як вони будуть повністю до цього готові (1 рік у котів, 1,5 року у котів).

Ранні випадки можуть призвести до проблем зі здоров’ям, тому не варто ризикувати здоров’ям, а можливо і життям тварини і лише трохи почекати.

Ті хто все ж таки зважився завести даного вихованця беруть на себе відповідальність за життя і здоров’я сфінкса, але крім цього вони набувають незвичайного і в той же час дивовижного домашнього вихованця – кішку сфінкс.

Фото кота породи Канадський Сфінкс