Чи можна кішкам яйця: користь та шкода, коли можна і скільки яєць давати коту

Чи можна кішкам яйця (варені, сирі, смажені): режим годування та протипоказання

Для людей перепелині та курячі яйця стали звичайним продуктом, що містить у собі живильні елементи. Для улюбленців яйця також можуть стати джерелом корисних елементів.

При питанні: Чи варто годувати кішку яйцями, фахівці не заперечуватимуть, адже в них містяться білок, вітаміни та амінокислоти. У раціоні домашніх тварин яйця займають рівне місце з молочними та м’ясними продуктами.

Корисність яєць для кішки

Основну частину харчування тварин становить тваринний білок. Раціон харчування кішки складається з м’яса, яйця виступають як додаткове джерело білка. Яйця можна вживати кожен день, не боячись нашкодити організму, адже в них містяться виключно корисні мікроорганізми, вітаміни та амінокислоти.

Споживання яєць, що наповнює організм кішки необхідними білками, амінокислотами, сприяє зміцненню імунітету.

Споживання яєць кішкою не тільки наповнює організм білками, а й сприяє накопиченню їх у вигляді жиру. Він у свою чергу може бути задіяний у період нестачі амінокислот білків та поживних елементів.

Але годувати кішку тільки яйцями теж варто, потреба в білках у них також залежить від віку:

 • Кошенята: Білки – 30%, жири – 20%;
 • Доросла кішка: Білки – 25-30%, жири – 15-20%.

Також потрібно знати, що вагітним, ослабленим кішкам білок необхідний у великих кількостях, але кішкам у яких є проблеми з нирками, надмірна кількість білка може призвести до плачевних наслідків.

Для повноцінного розвитку організму кішки, їй необхідно споживати 22 амінокислоти, в її організмі виробляються лише 12. Тим самим амінокислоти, що бракують, вона повинна споживати в їжі. Як ми говорили раніше, у яйцях містяться амінокислоти. Саме споживання яєць насичує організм кішки необхідними амінокислотами.

Організм собак виробляє таурин, а в організмі котів немає такої здатності. Відсутність цієї здатності не робить цю амінокислоту менш важливою для організму котів.

Таурін необхідний для:

 • Нормалізує функціонування серцевої, нервової та судинної системи;
 • Зміцнює імунітет, убезпечуючи від інфекційних захворювань;
 • Нормалізує роботу кишечника, виробляє жовч;
 • При нестачі таурину, потомство у кішки народжується з патологіями;
 • Нестача таурину сприяє розвитку цукрового діабету;
 • Норма таурину в організмі нормалізує зір;
 • Шерсть кішки стає більш шовковистою.

Лізин бере участь у всіх життєво важливих функціях організму кішки. Відсутність амінокислоти призводить до погіршення розвитку у кошенят, погіршення імунітету та зору. Якщо ваш улюбленець раптом став дуже млявим і почав швидко втомлюватися під час гри, швидше за все це пов’язано з нестачею лізину.

Метіонін в першу чергу необхідний для нормального покриття шкіри, росту нігтів. Амінокислота допомагає розщеплювати жири, тим самим знижуючи навантаження на печінку. При нестачі метіоніну у котів може розвивати цироз та анемія.

Необхідно враховувати походження білків, від цього залежить швидкість розщеплення та його засвоюваність. Білок міститься в яйцях відрізняється швидкою розщеплення та засвоєнням.

Наявність у раціоні кішки яєць забезпечує організм не тільки амінокислотами, а й вітамінами А, В9, В12, D, E. Насичує організм залізом, кальцієм, фосфором, тим самим зміцнюючи кістки, імунітет, серцеву та судинну систему.

Вибір яєць

Власники кішок задаються питанням, які яйця краще давати улюбленцеві, чи можна кішці перепелині яйця.

 • Безумовно всі яйця корисні для котів, але перепелині відрізняються від курячих швидкою засвоюваністю, більш насичені корисними речовинами.
 • В окремих випадках можлива непереносимість та алергія на яйця.
 • Для вагітних кішок корисніші перепелині яйця.

Протипоказання у вживанні

Якщо ви помітили, що після вживання яєць, у вашого вихованця з’явився свербіж, висипання за вухами і на мордочці, блювота або діарея. Це може бути викликане непереносимістю яєць, тим самим виражається алергія.

Перепелині яйця також варто виключити з раціону, вони можуть викликати алергічну реакцію. Вам слід звернутися до спеціаліста для виявлення причин алергії.

Якщо у вашого вихованця проблеми з сечовипускальними органами, вживання жовтків яєць протипоказано.

Вживання магазинних яєць також згубно впливає на розвиток організму кішки.На птахофабриках не виключається додавання в корм птахам специфічних добавок для запобігання інфекційним захворюванням.

Ці добавки подають у яйце, а вживання його вашим улюбленцем не насичує його організм корисними речовинами, а навпаки порушує роботу органів травлення та імунітету.

Кількість яєць у раціоні

Незважаючи на багатий вміст у яйцях амінокислот та вітамінів, раціон вихованців не може складатися тільки з них, а також протипоказано надмірне вживання. Кошенятам, яким менше трьох місяців споживання яєць протипоказане.

 • Кошенятам необхідно давати яйце раз на тиждень.
 • Дорослим вихованцям два або три рази на тиждень, але не ціле яйце, а його третину.

Не варто забувати про корисні властивості шкаралупи. Її також можна додавати в їжу, попередньо подрібнену, додавати до основного корму. При хворобі сечових шляхів вживання шкаралупи протипоказане.

Варені або сирі яйця

Чи можна давати кішці сирі яйця. Ні, у сирих яйцях можуть бути бактерії, що сприяють подразненню кишечника. У сирому вигляді яйця не засвоюються і сприяють вимиванню їхнього організму корисні речовини.

 • Миж напрошується питання, чи можна давати кішці сирі яйця, чи справді вони корисні.
 • Яйця варити необхідно більше п’яти хвилин у яйцях некруто, зберігаються шкідливі мікроорганізми, що сприяють порушенню травлення.
 • Не всі кішки люблять яйця, тому що вони не відрізняються особливим запахом.
 • Якщо у вас маленьке кошеня, його можна привчити їсти яйця, додаючи їх у фарш, а потім дати яйце окремо.

Яйця є джерелом амінокислот, білків та вітамінів. Тільки при правильному поєднанні яєць із звичайним харчовим раціоном кішки. Вони будуть приносити користь.