Чи можна кішці сире мясо: яке можна і не можна давати

Чи можна кішці сире м’ясо: докладна інструкція, як правильно годувати кішку яловичиною, свининою, курятиною

У власників пухнастих вихованців часто виникає питання, чи можна годувати кішку сирим м’ясом. З цього приводу існує дуже велика кількість дезінформації, серед яких знайти дійсно корисні відомості буває дуже важко.

Розглянемо можна домашнім кішкам сире м’ясо, яке саме і в якій кількості рекомендується давати.

Тип м’яса

Насамперед варто зрозуміти, що домашнім кішкам можна далеко не всі види сирого м’яса, на відміну від їхніх диких родичів. Це пов’язано з тим, що у домашніх вихованців зовсім інший обмін речовин, що не дозволяє їм повноцінно перетравлювати будь-яке сире м’ясо.

Серед допустимих видів варто відзначити:

 • Яловядина та козлятина
 • М’ясо кролика
 • М’ясо птиці (курка, індичка)
 • Бараніна (тільки пісна)
 • Дозволяється козлятина

Ці види м’яса рекомендовані для вживання сиром у сирому вигляді, оскільки вони ідеально підходять під їх систему травлення.

 • Окрім цього до раціону можна включити субпродукти та рибу, але потрібно враховувати, що їхня кількість повинна обмежуватися 200 гр на тиждень.
 • Також перед цим варто пройти обстеження у ветеринарного лікаря, який точно визначить, чи переносить вихованець субпродукти у своєму раціоні, чи ні.


Розглядаючи питання чи можна кішкам сире м’ясо курки, однозначна відповідь — так. Однак будь-яке допустиме сире м’ясо, незалежно від його якості, необхідно попередньо підготувати.

Свіжість м’яса

Існує думка, що кішкам більше подобається злегка зіпсоване м’ясо, бо воно випромінює специфічний запах, який їх приваблює. Насправді ця думка дуже неправильна.

Несвіже м’ясо для домашніх вихованців так само шкідливе, як і для людини. Воно несприятливо впливає на процеси у шлунково-кишковому тракті.

Придбати м’ясо для вихованців потрібно тільки тієї марки, яка проводить регулярні тестування своєї продукції на предмет придатності її вживання домашніми тваринами у сирому вигляді.

Невідповідні види м’яса

Як уже було сказано вище, далеко не всі види м’яса підходять для вживання в сирому вигляді.

Серед заборонених видів присутні:

 1. М’ясо свинини
 2. Жирне м’ясо
 3. М’ясо качки та гусака

Також варто відзначити фарш, особливо жирний. Через його консистенцію він неправильно перетравлюється в шлунку кішок, до того ж, як правило, він дуже жирний і не підходить загалом для вживання у сирому вигляді.

Небезпека сирого м’яса

Запитуючи, чи варто годувати кішку сирим м’ясом яловичини, варто враховувати, що фактично будь-яке сире м’ясо може містити в собі глистів або їх яйця.

При попаданні в організм вони починають активно розвиватися, внаслідок чого утворюється непрохідність кишечника, вихованець не може сходити в туалет за великим.

 • При перших же симптомах живота, що здувся, і відсутності стільця у дорослих особин більше 2 днів, а у кошенят більше 1 дня, слід звернутися до ветеринарного лікаря і провести рентген.
 • З його допомогою вдасться виявити паразитів на початковому етапі їх розвитку, що дозволить позбутися їх за допомогою медичних препаратів.
Як убезпечити кішку

Все м’ясо, що потрапляє на прилавки магазинів, проходить обов’язкову перевірку на наявність паразитів та їх яєць. Однак це не дає 100% гарантії їхньої відсутності, тому що тварина могла заразитися ними перед вибоєм, внаслідок чого перевірка не може виявити явні ознаки присутності паразитів.

Не рекомендується купувати сире м’ясо на ринку, особливо якщо ринок не вселяє довіри. Магазини там зазвичай не проходять обов’язкову реєстрацію, відповідно їх товар не сертифікується і не проходить обов’язкові перевірки.

Щоб убезпечити м’ясо від паразитів, необхідно після придбання проморозити його протягом 50 годин у морозильній камері холодильника.

 • Незалежно від різновиду паразитів, вони не витримають тривалого впливу мінусової температури і загинуть.
 • Після цього м’ясо рекомендується обдати окропом, щоб змити з поверхні загиблих паразитів.

Через те, що людина не вживає м’ясо в сирому вигляді, для нього будь-який вид сирого м’яса апріорі вважається безпечним, тому що перед вживанням в їжу він піддає його термічній обробці.

У чому користь м’яса для кота

Сире м’ясо найбільш корисне для кішок, ніж варене. Смажено м’ясо давати вихованцям категорично не можна, тому що воно надає зайве навантаження на піч, не несучи при цьому жодної користі для тварини.


У сирому м’ясі міститься велика кількість білка, вітамінів та мінералів, які необхідні для повноцінного розвитку та підтримки вихованця в тонусі.

 • Не можна годувати тварину м’ясом на кістки, тому що в процесі їжі вони можуть розгризти кістку на дрібні шматочки, які разом із м’ясом потраплять у шлунок та кишечник.
 • Кістки не перетравлюються, вони можуть створити непрохідність кишечника і викликати запор у кращому випадку.
 • У гіршому випадку може призвести до внутрішньої кровотечі, симптомами є млявий стан та апатичність, потрібно негайно звернутися до ветеринарного хірурга за екстреною допомогою.

Поєднання сирого та вареного м’яса

Обидва види м’яса можна давати як їжу, проте окремо, не поєднуючи один з одним.Це зумовлено тим, що якщо кішка з’їсть сире та варене м’ясо за один прийом їжі, її шлунково-кишковий тракт буде змушений виробити вдвічі більше ферментів, що в свою чергу означає подвійне навантаження на організм.

Саме тому рекомендується чергувати сире та варене, поєднувати не можна. Найкраще давати м’ясо в ранковий час, нарізавши його на шматочки розміром 1,5 х 1,5 см.У ранкові години організм тварини перетравлює їжу краще та швидше. М’ясо необхідно поєднувати з клітковиною та рослинними вітамінами, роблячи пюре моркви на пару та кабачка, або капусти.

Допустимість м’яса стерилізованим кішкам

Розглядаючи питання, чи можна стерилізованій кішці давати сире м’ясо, насамперед необхідно переконатися в хорошому здоров’ї вихованця після операції.

 • Для цього проводиться курс реабілітації, спрямований на фізичне, психологічне та емоційне відновлення.
 • Після цього проводиться забір аналізів, на підставі яких формується відповідь, чи можна кішкам після стерилізації давати сире м’ясо, чи ні.

Фото сирого м’яса для кішки