Чому кішка не їсть: причини та поради ветеринарів, що робити

Чому кішка не їсть? Що робити та чим годувати? Все про надання першої допомоги, причини та можливі хвороби

Кожен господар пухнастого вихованця рано чи пізно стикається з питанням чому кішка нічого не їсть. Період тимчасового голодування настає в житті кожної кішки і по кілька разів, однак необхідно визначити причину такої поведінки, щоб унеможливити появу та розвиток захворювань.

Існує велика кількість ймовірних причин, які можуть стати тригером для тимчасового голодування. Розглянемо кожну з них докладніше, щоб мати уявлення про явище в цілому.

Стресс

Найбільш очевидним і поширеним відповідей на питання чому кішка не їсть корм є стрес.

 • Потрібно враховувати, що пухнасті вихованці схильні до цього явища не менше, ніж люди, вони можуть сильно реагувати навіть на найменші зміни в будинку та характері господаря.
 • У тому випадку, якщо в будинку відбувається ремонт або перестановка меблів, сварки та зміни в поведінці господарів, кішка відчуватиме стрес, який може спричинити тимчасову відмову від їжі.

Виходом із ситуації буде підвищене лагідне поводження з твариною, нові іграшки та регулярні погладжування. Цього буде достатньо, щоб кішка відчула себе краще і до неї повернувся апетит.

Зміна живлення

Цей варіант дуже часто зустрічається у тому випадку, якщо відбувається заміна корму на інший. Навіть зміна марки корму без зміни смаків може спричинити тимчасову відмову від їжі. Це зумовлено тим, що кішка вже звикла до певної їжі, і поява нового виду їжі вона ігноруватиме, вважаючи її небезпечною.

 • Щоб такого не було, перехід на інший вид корму потрібно починати поступово, потроху додаючи новий корм до старого, щоб вихованець поступово звикав до нових смаків.
 • З кожним разом потрібно збільшувати дозування нового корму та знижувати дозування старого. Так, доки не відбудеться повний перехід на новий корм.

Необхідно уважно стежити за станом тварини, якщо вихованець добре п’є воду, але не їсть, переживати не варто, йому просто потрібен час, щоб звикнути до нового виду їжі.

Терморегуляція

Ця причина має місце у літній період, коли на вулиці спекотно. Однак також може зустрічатися і взимку, якщо в будинку є центральне опалення, яке добре прогріває будинок. Причина відмови від їжі дуже проста, кішка жарко і їй зовсім не хочеться їсти.Потрібно стежити, щоб у неї в мисці завжди була вода.

 • Якщо вона справно п’є воду, але мало їсть, турбуватися не варто, це особливості терморегуляції.
 • Це зумовлено тим, що чим більше їжі з’їсть вихованець, тим більше тепла виділить його тіло, з яким буде досить важко впоратися.
 • Відсутність харчування може простежуватися протягом 1-3 днів. У перервах вихованець може трохи їсти, це нормально.


Статевий потяг

Однією з причин, чому кішка мало їсть може бути статевий потяг. Приблизно за тиждень до течки вона може почати їсти значно менше, поступово відмовляючись від їжі.

Така поведінка для котячих нормально, вони витрачають усі сили на сон та заклик партнера. Коти, у свою чергу, можуть відмовлятися від їжі, якщо відчувають поблизу кішку, яка закликає партнера.

Якщо тварина занадто бурхливо переносить статевий потяг, то рекомендується показати його ветеринарному лікарю, цілком імовірно, що є якісь ускладнення.

Утворення вагітності

Вагітні кішки, як правило, навпаки намагаються їсти більше, щоб забезпечити поживними речовинами себе та майбутнє потомство.

 • Однак у тому випадку, якщо кішка не їсть і не п’є, або погіршився апетит, потрібно показати її фахівцеві.
 • Він проведе обстеження та з’ясує причину відмови від їжі.
 • Затягувати з візитом не варто, після доби голодування слід звертатися до лікаря.

Паразити в ШКТ

Однією з найпоширеніших причин чому кішка погано їсть і худне, вважаються паразити в шлунку та кишечнику вихованця. Особливо це стосується тих тварин, які були підібрані з вулиці або там регулярно бувають. Домашні тварини теж схильні до цієї загрози, тому що вони можуть контактувати із зараженою їжею.

 • У цьому випадку кішка починає їсти і пити менше, ніж раніше, але живіт поступово зростатиме.
 • Це обумовлено тим, що паразити збилися в клубок у кишечнику або шлунку, створивши таким чином запор.
 • Тварина не може сходити в туалет, відповідно починає їсти менше.

Рекомендується на другий день голодування показати його лікарю, щоб він провів узі живота та визначив причину.

Захворювання

Іноді причиною відсутності апетиту можуть бути захворювання ротової порожнини або внутрішніх органів. Потрібно уважно простежити за поведінкою, якщо тварина регулярно підходить до миски, намагається їсти, але в неї не виходить, значить, у неї щось болить. Також серед симптомів апатичний стан та млявість.


З цією причиною затягувати не можна, найкраще діагностувати та почати лікувати захворювання на початковому етапі їх розвитку, поки вони не встигли завдати істотної шкоди організму.

Отруєння їжею

Рідко зустрічаюча причина, проте також має місце серед інших.Симптомами отруєння можуть бути виділення з очей, рота та носа, блювання, рідке випорожнення або його повна відсутність.

Також тварина може бути млявою, погляд затуманений, відмовляється грати і не звертає уваги майже ні на що.

Саме собою блювота не є причиною підозри отруєння. Блювотний рефлекс у тварин розвинений значно краще, ніж у людей.

Якщо після блювоти вихованець поводиться активно, його поведінки не змінюється, значить він просто позбувся грудок шерсті в організмі, що природно. Якщо після блювоти вихованець апатичний, можливо він отруївся чимось або проковтнув сторонній предмет, необхідно якнайшвидше зробити узд живота.

Рекомендації

Якщо кішка не їсть сухий корм або вологий від 1 до 3 діб, немає підстав для занепокоєння.

 • Доросла, здорова особина здатна без шкоди голодувати до 5 днів за умови наявності достатньої кількості чистої питної води.
 • Кошенята можуть голодувати до 1 доби, старі кішки до 2-3 днів максимум.
Фото найкращих засобів для нормалізації травлення у кішки