Селкирк Рекс: опис породи, фото кішки, скільки живе, ціна кошеня, зміст та догляд, цікаві факти

Селкирк Рекс (40 фото): темперамент та звички кота, факти про харчування з порадами заводчиків на вибір кошеня

По фото селкірк Рекс видно, що цей кіт має дуже пухнасту шерсть. Він схожий на іграшкового ведмедя з добрим виразом мордочки. Значить і характер у тварини повинен бути не злісний і велелюбний.

Але деякі любителі домашніх котів побоюються заводити такого вихованця через те, що він пухнастий, і за його шерстю потрібен постійний догляд.

Походження породи Селкирк Рекс

Перший екземпляр породи кішок селкірк Рекс походить від натуральної мутації генів у 1987 році в одному з притулків для тварин в Америці. У притулок потрапило кошеня з біло-блакитним забарвленням і кучерявою шерстю.

Підрослу кішку схрестили з перським котом. Кошенята вийшли такими ж кучерявими як їхня мати. Пізніше заводчиця котів вирішила схрестити одного з кошенят, що народилися, з його матір’ю.
Народилися кошенята з успадкованим геном кучерявості, але одне кошеня з приплоду було короткошерсте і з забарвленням клолр-пойнт.Отже ген може бути успадкований не тільки на кучерявість вовни, але й на незвичайне забарвлення.

 • Заводниця Джеррі вирішила назвати вирощену натуральним способом породу на честь свого вітчима, а приставка Рекс додається до назви кожного різновиду кучерявих кішок.
 • Коханка котів на досягнутому успіху не зупинилася і почала схрещувати тварину з іншими видами, щоб взяти з двох порід найкращі риси. 1990 року у селкірк Рекс міг брати участь у виставках, але титул їм отримати не можна було.
 • Таке право даного виду котів з’явилося через два роки. Популярність породи стала набирати обертів у всьому світі.


Характерні особливості породи котів

Короткошерстий селкірк Рекс має міцне тіло. Через це вони здаються важкими, хоча вага котів буває до 8 кг, а кішок до 5 кг.

 • Голова у цієї породи кругла і форма нагадує квадрат із-за повних щік та потужної шиї.
 • Вуха загострюються догори, але широкі в основі. Вони мають невеликий розмір.
 • Великі очі круглої форми і посаджені широко. Певного кольору очей ця порода не має.
 • У селкірків вуса та брови також в’ються, як і шерсть. Лапи котів потужні, а спина має рівну форму.
 • Хвіст не довгий, але товстий біля основи і зменшується до кінчика.
 • Найбільш кучеряві області на тілі – це хвіст шия і живіт. Через підшерстя шерсть нагадує плюш. Від вологої погоди вона стає більш кучерявою.

Характер селкірки Рекса

У маленькому віці кошенята цієї породи дуже грайливі. Вони люблять своїх господарів та дітей. Але вони не пустуни, а розумно стежать за діями людини і чекають, коли з ними захочуть погратися або на них звернуть увагу.

Характер селкірк Рекса схожий з персами та британцями. Це лагідні та невимушені тварини.

Вони можуть уживатися з іншими живими істотами, незалежно від їх видів. Розумний погляд котів цієї породи не дає іншим тваринам провокувати їх на необдумані дії.

Як купити рексове кошеня

Ласкові та добрі кучеряві кішки стали затребувані у всьому світі серед заводчиків. Зараз є багато розплідників, де можна купити рексових кошенят. В основному такі центри розташовані у великих містах.

Ціна за селкірк Рекс варіюється в межах 30000 рублів. Вартість залежить від зовнішності, статі, віку та наявного родоводу. Якщо купити дешевше, то можна потрапити на кошеня, яке не має двох породистих батьків, тому брати участь у виставках та заробляти титули він не зможе.

Щоб не помилитися у виборі вихованця, потрібно:

 • Дивитись на зовнішній вигляд;
 • Проконтролювати поведінку та настрій кошеня;
 • Запросити родовід та паспорт у продавця;
 • Враховувати вік тварини.

Чим відрізняється родовід від паспорта

 • У паспорті зазначаються: Клички, вік, порода та медичні щеплення. Також є фотографія тварини.
 • У родоводі є знімки батьків кошеня та їх повні дані.
 • Якщо від цих батьків народжувалося бодай одне кошеня з дефектом, то це теж вказується. Тому наступні посліди підлягають кастрації та стерилізації.

Пам’ятайте, що в маленькому віці чистокровні Рекси не мають кучерявості від чотирьох місяців до десяти. Кучерята з’являються до двох літнього віку.Тому відсутність завитків на шерсті у певному віці це вважається нормою.Особливості у змісті Рекса

Якщо ви вирішили завести собі такого вихованця, то не варто купувати його у місячному віці.

 • У цьому віці він повинен бути з матір’ю, щоб у нього розвинувся первинний імунітет, а це відбувається до трьох місяців.
 • Після цього можна думати про придбання. Помічено, що кошенята, які були з матір’ю до трьох місяців, швидко адаптуються до горщика на новому місці проживання.


Щоб кошеня не відчувало стрес від розриву з матір’ю та зі своїми братами та сестрами, його краще купувати у віці після трьох місяців і відразу ж зробити щеплення, які необхідні йому у цьому віці.

У ранньому віці кожна тварина вимагає до себе ласки та уваги.Рекс не випрошує його для себе, тому господар повинен знати, що якщо він придбав вихованця, то потрібно його любити і грати з ним. Якщо на це немає часу, то краще завести ще одне кошеня для того, щоб вихованець не відчував себе самотньо.

 • Малюкові потрібно багато іграшок, які він вибирає для себе сам. На деякі вони навіть не звертають уваги.
 • А після гучних ігор і бігання по кімнаті кошеня потрібно мати місце де він може сховатися і відпочити.
 • Теплу лежанку для нього готувати не треба, тому що його шерсть дуже пухнаста і кучерява, тому вона не замерзне в квартирі.

Не забороняйте маленькому пустунові бігати по житлу, адже після цього у нього нормалізується харчування, стілець та сон.

Як годувати Рексів

Від харчування залежить розвиток кошеня. Тому, щоб зробити правильний вибір, потрібно:

 • Дивитись якість сорту сухого корму;
 • Звертати увагу на термін придатності та склад. Якщо корм прострочений і в ньому є незнайомі інгредієнти, краще від такої покупки відмовитися.
 • Вибирати достатню кількість білків та корисних речовин у кормі, щоб вихованець не відчував у них потреби.

Натуральна їжа може бути в раціоні дорослих кішок цієї породи. Хоча вони й не питають дозволу, якщо бачать, що можна стягнути щось зі столу у господаря. Але для маленьких кошенят це небезпечно.

Тому читаючи відгуки про селкірк Рекс можна дізнатися багато про характер і звички цих кучерявих кішок, які полюбилися багатьом заводчикам через свій пустотливий характер і умиротворення, а також хитрість і розум.
Фото породи кішок Селкирк Рекс