Чи можна кішкам молоко: особливості годування, чи можна давати сметану, кефір, сухе молоко

Чи можна молоком кішкам: склад продукту, користь і шкоду, чим замінити, як давати

Ветеринари, заводчики та любителі давно сперечаються про те, а чи можна кішкам давати молоко? Останні вважають його найулюбленішим і найкориснішим продуктом для пухнастого друга.

Але можливо молоко здатне нашкодити здоров’ю кішки? Далі розберемося на його корисності чи загрози у разі додавання до раціону тварини. Може існують якісь обмеження та рекомендації щодо його використання? Як багато запитань, а тепер відповіді.

Корисність молока для кішки

Після появи в будинку кішки прийнято почастувати її молоком. Зазвичай тварина охоче приймає таке частування. Господарі впевнені, що правильно вчинили.

Але мало хто замислюється, а чи можна дорослим кішкам молоко? Кошеня до 6 місяців без нього не може нормально розвиватися. Йому необхідне материнське або у разі відсутності кішки суміші на основі спеціальної температури, а потім натуральне до року.

Корисність молока для дорослої кішки:

 • містить корисні амінокислоти;
 • Вітаміни з групи B;
 • Тіамін, рибофлавін;
 • Кальцій, калій, магній та фосфор;
 • Селен, цинк, йод;
 • Ферменти та низькомолекулярні білки.

Всі ці складові благотворно впливають на дорослу кішку.Допомагають їй підтримувати тонус кісток, покращують обмін речовин, впливають на здоров’я м’яких тканин. Тому користь є очевидною?


Мінуси молока для кішки

Кішки за своєю суттю хижаки. Вони активно вживають молоко лише у перші місяці життя. У цей період організм кошеня створює лактазу, фермент для засвоєння лактози на основі материнського молока.

Важливо: Але протягом 6 місяців лактази стає менше одного року цей фермент не виробляється. Справа в тому, що кошеня стає дорослим і здатне добути іншу їжу.

Більшість котячих до останнього подиху готова пити молоко. Але не завжди повноцінно засвоюється організмом, оскільки немає необхідного ферменту. Як правило, це обертається на розлад шлунка, діарею, здуття.

 • Тварина може зіткнутися з неприємними кольками через надмірне скупчення газу в кишечнику.
 • Крім цього даний продукт містить занадто багато «енергії», на 100 грам, близько 60 — 85 калорій.
 • Якщо вихованець дуже енергійний це не біда. У випадку малорухливої ​​особи це небезпечно для здоров’я.
 • Особливо проблема ожиріння проявляється у стерилізованих або кастрованих особин.

Ожиріння здатне спровокувати проблеми серцево-судинної, сечовидільної, дихальної, ендокринної, опорно-рухової системи. У поодиноких випадках виявляються хвороби суглобів. Тепер відповідь на запитання чи давати кішкам коров’яче молоко? Не такий очевидний. Швидше не варто зловживати цим продуктом.

Чи небезпечне молоко для кішки?

Ні, якщо кішка трохи вип’є молока, і не виникло якихось неприємних наслідків.

 • Тоді їй можна іноді наливати цей корисний продукт.
 • Котячі дійсно дуже його люблять.
 • Але це стосується лише козячого та коров’ячого вигляду.
 • А чи можна кішкам сухе молоко розберемося докладніше.


Чим відрізняється сухе молоко

Продукт виготовляється на основі пастеризованого коров’ячого молока. Сухий аналог містить багато калорій. Якщо його виготовили у допустимих дозах, тоді можна спробувати дати трохи кішці на перевірку.

Але зловживати не варто, оскільки надто багато «енергії» небезпечно для малорухливої ​​кішки особливо, якщо вона не переносить лактозу.


Чим корисне козяче молоко

Кішки люблять козяче молоко, оскільки воно має трохи інший смак.

 • В ньому багато вітаміну В2, В1 та А. Містить помірну кількість жиру і легко засвоюється організмом.
 • Завдяки цьому рідше проявляється непереносимість цього виду харчування. У овечого схожі властивості.

Коли корисне коров’яче молоко

Він відрізняється високим рівнем калорій. Але дуже поживний і цінний для організму. Якщо тварина нормально переносить білок, немає здуття, діареї, тоді допускається включення до раціону невеликої порції.

Згущене молоко під забороною

Цей продукт подобається дітям та дорослим вважається дуже корисним для кішок, оскільки створений із молока, що у ньому поганого? Але в згущене молоко додається багато цукру. Він є небезпечним для здоров’я кішки. Після потрапляння в організм здатний порушити обмін речовин, погіршити стан зубів та шерсті.

 • Його вживання може стати причиною розвитку діабету, розлади травлення, появи ожиріння у кішки.
 • Тому питання чи можна кішці згущене молоко має очевидну відповідь, — «Категоричне ні!».

Внаслідок використання цього продукту, може, статися загибель тварини або виявляться незворотні патології.


Вагітній кішці точно потрібне молоко

Мало хто замислюється над питанням, чи можна вагітним кішкам молоко, наливають і впевнені, що правильно роблять. Їй дійсно потрібно багато калорій, але фахівці в цьому випадку рекомендують раціон на основі м’яса яловичини, індички, курки, моркви, капусти, кабачків, кефіру, яєчного жовтка, сиру, кислого молока, невеликих порцій відвареної риби нежирного виду.

Будь-який вид молока вагітній кішці не підходить, оскільки здатний призвести до появи газів та проблем із травленням. Це може позначитися на плоді аж до утворення викидня.

Тоді змішаємо із сухим кормом

На жаль, такий варіант не вважається доречним, оскільки молоко і сухий корм самостійні продукти. Вони мають збалансований склад.

Щоб зробити корм, рідкішим допускається додавання води.Але краще використати вологий варіант готового харчування для кішки.

Чим небезпечне змішування молока та сухого корму. Це поєднання може призвести до розвитку захворювань сечовидільної системи, порушень функціонування печінки кішки.


Окрім цього, у деяких випадках поєднання молока з продуктами антагоністами здатне призвести до появи сильної діареї. Тому після вживання «білого золота» слід переконатися, що протягом дня вихованець не харчуватиметься не поєднаною їжею, оскільки це може стати причиною поганого самопочуття.

 • Тепер ми розібралися, що молоко у будь-якому вигляді, може, помітно нашкодити котячим.
 • Але козячий аналог вважається дієтичним і менш небезпечним.
 • Все це відбувається через те, що доросла кішка не виробляє лактазу і схильна до м’ясного раціону.

Хоча з іншого боку кошенятам необхідно давати молоко для повноцінного розвитку у разі відсутності матері.

Фото молока для кішки