Чим годувати стерилізовану кішку: поради щодо складання правильного раціону харчування кішки

Чим годувати стерилізовану кішку: розмір порції та частота годування + список усіх небажаних та корисних продуктів

Процедура стерилізації досить популярна на сьогоднішній день, адже вона допомагає уникнути власникам котів небажаного потомства та звести до мінімуму ризики, пов’язані із захворюваннями репродукції тварини.

У людей, які володіють домашньою кішкою, виникає логічне питання «чим годувати стерилізовану кішку в домашніх умовах?». Пов’язано це з тим, що стерилізація – це сильний стрес для вихованця і тому він починає більше їсти та менше проявляти активність.

Для того щоб уникнути неприємних наслідків, необхідно правильно і ретельно підходить до визначення раціону харчування тварини.

Предопераційний раціон харчування кішки

Оскільки операцію стерилізації проводять під загальною анестезією, відмовитися від їжі вихованцю доведеться за дванадцять годин до процедури. Від води доведеться відмовитись трохи пізніше – за три години до операції.

Це робиться для того, щоб на операційному столі у тварини не виникали раптові напади блювоти, які можуть призвести до аспіраційної пневмонії та інших неприємних наслідків.


Післяопераційний раціон харчування кішки

Відразу після пробудження від наркозу у кішки не буде бажання їсти, тому не варто силою змушувати її їсти. Найкраще, в першу добу після операції, кішці дати трохи води, щоб уникнути зневоднення організму вихованця.

 1. Робиться це за допомогою піпетки або шприца. Невелику кількість води слід залити в рот вихованця.
 2. А коли вже тварина стане на ноги і почне проявляти активність (зазвичай три-чотири години після пробудження) можна дати їй самої пити води з миски.
 3. Є кішці дозволяється вже на другий день, але якщо вона сама того захоче.
 4. Якщо ж тварина геть-чисто відмовляється від їжі не варто панікувати, голодувати вихованцю можна буде ще один – два дні після операції.
 5. Після того як вихованець почав виявляти інтерес до їжі, варто ретельно дотримуватися порад ветеринарного лікаря, як правильно годувати кішку.

Зазвичай у раціон містить м’які продукти такі як:

 • М’які та вологі консервні продукти.
 • Молочна продукція з низьким вмістом жирів.
 • Нежирний, пісний бульйон.
 • Каші, приготовлені на воді.

Власники домашніх кішок часто запитують «чи можна годувати сухим кормом стерилізовану кішку?». Однозначно відповідь негативна, адже тверда їжа може викликати запори, за якими може наслідувати розбіжність швів.

Також логічним буде питання «скільки годувати стерилізовану кішку?». Фахівці зазначають, що раціон не повинен перевищувати однієї третьої від звичайної порції.

Раціон після реабілітації тварини

До звичайного раціону харчування можна повертатися через тиждень після хірургічного втручання. Також слід внести невеликі зміни до раціону вихованця, оскільки після стерилізації у кішки почне змінюватися гормональний фон.


Цей процес призводить до того, що кішка більшу частину часу не проявляє активності, а лише їсть. Щоб уникнути ожиріння та інших неприємних ускладнень, слід внести невеликі корективи у звичайний раціон харчування тварини.

Не варто кидатися в крайності та перегодовувати кішку натуральними продуктами, адже це може призвести до захворювань.

Наприклад, надлишок даних мінералів та вітамінів:

 • Вітамін A
 • Глутамінова кислота
 • Магній
 • Фосфор

Слід правильно збалансувати білки, вуглеводи і жири, що містяться в їжі. Ветеринарні лікарі радять не змішувати натуральну їжу та корми для котів в одній порції.

Використовувати в їжі також варто промислові корми, які насичені необхідними для вихованця вітамінами та мінералами, тому відповідь на запитання «чи можна годувати стерилізовану кішку звичайним кормом?» – так.

Натуральний раціон харчування та харчування кормами

Часто власники стерилізованих кішок використовують натуральні продукти у харчуванні свого вихованця. За основу беруть м’ясні продукти, що містять таурін.Таурін сприяє правильному обміну речовин, підтримує добрий зір.

Якщо в організмі кішки його недостатньо, можуть виникнути проблеми з імунітетом вихованця. Традиційно вихованців годують м’ясом індички або курки, а також, рідше, яловичини. Також годують субпродуктами, такими як варені серця, печінка або шлунок птиці.

Існує ще кілька варіантів:

 • Іноді вихованця можна погодувати рибою. Слід вибрати морську рибу, адже у річковій дуже багато дрібних кісток.
 • Якщо ваш вихованець неохоче п’є воду, слід відварювати м’ясні бульйони з птиці.
 • Можна годувати кішку кисломолочними продуктами з низьким вмістом жиру.
 • Для насичення вихованця вуглеводами слід давати рисову, гречану та пшеничну каші. Від перлівки найкраще відмовитись, адже вона може викликати у тварини запор.
 • Додайте до раціону овочі, які містять клітковину.
 • Слід додавати корисні мінерали навіть у натуральну їжу для правильного травлення та красивого зовнішнього вигляду тварини.

Варто розуміти, що годування тварини одними лише кормами може призвести до збоїв у роботі травної системи.

При виникненні питання «яким кормом годувати стерилізовану кішку» варто розуміти, що дешеві корми також можуть порушити травний баланс в організмі вихованця, тому обирати варто лише корми преміум класу.

Визначитись з вибором корму вам допоможе його склад. Вибирати слід корми, які насичені вітамінами та мінералами і виготовлені без використання консервантів та інших шкідливих речовин. Також іноді на кормах можна побачити напис «для стерилізованих кішок».


Які продукти варто повністю виключити з раціону

Оскільки організм стерилізованої коші ослаблений і вимагає особливої ​​уваги з раціону вихованця необхідно прибрати такі продукти:

 • Свинина, яка містить багато жирів.
 • Сира та річкова риба.
 • Кисломолочні продукти, в яких багато жирів.
 • Картопля, а також боби.
 • Манну, перлову та вівсяну крупи.
 • Сирі яйця.
 • Также слід виключити копченості.

Пам’ятайте, що у стерилізованих кішок сильно підвищується апетит, тому варто стежити за тим, чим харчується ваша кішка.

Фото найкращого корму для стерилізованої кішки