Скільки разів годувати кошеня в 1, 2, 3, 4, 5 та 6 місяців: норма годування, опис правильного раціону харчування

Скільки разів годувати кошеня – режим харчування по місяцях для кошенят від 1 до 6 місяців!

Багато хто впевнений, що кошеняті підійде їжа зі столу. Деякі додають до раціону молоко і сир і вважають, що він неодмінно виросте здоровим і сильним другом. Якщо виник пронос, глисти це тимчасове явище. Він обов’язково переросте і все налагодиться.

Насправді лише безпородні домашні вихованці більш-менш пристосувалися до звичайного людського раціону. Хоча новонароджений може харчуватися тільки материнським молоком.

Але навіть вони після дорослішання не поспішають вживати запропоновані ласощі, часто з простроченим терміном придатності. Що говорити про породистих кошенят. Вони вимагають особливого відношення, оскільки генетично не можна порівняти з неякісним харчуванням. Крім цього, не всі знають, скільки разів можна годувати кошеня? Далі разом розберемося у цих важливих питаннях, оскільки всі господарі хочуть своїм вихованцям лише добра.Годування починається відразу після народження

Після появи на світ будь-яке кошеня не здатне бачити, бадьоро рухатися, тому йому складно знайти харчування. Цим займається кішка. Вона надає грудне годування протягом кожних двох годин. Температура молока не менше 38-39 градусів за Цельсієм.

Важливо: Організм кошеня не може самостійно підтримувати нормальну температуру.

Тому забороняється брати його на руки кудись носити.

 • Кітка знає, що малюк у небезпеці тому здатний атакувати навіть господарів або дуже нервує, видає скаргні звуки.
 • Вона змушена зігрівати виводок власним животом. Через це завжди поруч із ними і віддаляється на кілька хвилин, щоб поїсти, сходити до туалету.
 • Малюки пищать, бо їм холодно.

Якщо господареві доведеться вигодовувати кошенят без кішки ця інформація може врятувати їм життя. Далі розберемося скільки разів годувати кошеня на день і чим замінити материнське молоко.

Як вигодовується новонароджене кошеня

Годування починається з перших годин після народження, оскільки кошеняті необхідно підтримувати нормальну температуру тіла та накопичувати енергію для розвитку. Для цього використовується молочна суміш із температурою 38-39 за Цельсієм – це обов’язкова умова.

Спеціальна суміш продається у зоомагазині.Але допускається використання звичайної суміші для людського малюка, оскільки склад дуже схожий.

Але скільки разів потрібно годувати кошеня?

 • Найскладніший період — це перші 5 діб.
 • Годування здійснюється кожні дві години, ми спеціально загострюємо на цьому увагу, щоб цей момент не був пропущений власником маленької грудочки.
 • Для цього необхідно попросити допомогу у дітей або бабусь, дідусів, у яких безсоння, зазвичай із задоволенням беруть участь у цій справі.
 • На 5-6 день годування здійснюється кожні 4 години. Такий підхід зберігається до першого місяця життя.
 • Температура живлення кошеня регулярно знижується, оскільки організм малюка поступово набуває нормальної терморегуляції.

Зміна температури молочної суміші:

 • Перший тиждень 38-39.
 • Другий тиждень 30-32.
 • Третій тиждень 28-30.
 • Починаючи від четвертого тижня і далі 24-26 за Цельсієм.

А скільки давати

Розберемося дозування порції. Малюк багато не вживе, але не можна допустити переїдання.

Живлення на 100 грам-маси:

 • 1 — 4 дні достатньо 30 мл.
 • 5-13 збільшується до 38 мл.
 • З другого тижня становить 24-46 мл.
 • Від 25 днів у районі 35 -55 мл.

Рада: Від 15 дня необхідно припинити годування пляшкою і переходити до привчання до миски. Це допоможе кошеняті звикнути до самостійного харчування, оскільки не у всіх так багато терпіння. До цього періоду навіть родичі можуть утомитися від цієї справи.
Малюк досяг одного місяця

Тепер розберемося скільки разів годувати місячне кошеня, щоб він отримував достатньо енергії для ігор і відбувався нормальний розвиток організму.

Саме від цього періоду починається набір маси.Тепер йому потрібно більше корму, іноді він виявляє невдоволення і відмовляється їсти, оскільки чекав чогось, більш смачного, а може не голодний.

 • Необхідно подбати про те, щоб у мисці завжди була свіжа їжа.
 • Малюку потрібно багато будівельного матеріалу для формування внутрішніх органів та м’язової фактури.
 • Кошеня знову зважується. Цього разу потрібно 150-250 грамів їжі на кожен кілограм.
 • Йому пропонується збалансований раціон. Протягом дня малюк має отримати протеїн, крупу, кисломолочні продукти та овочі.
 • Співвідношення переважно на користь рідких сумішей. Збільшення у бік м’яса відбувається до 5-го місяця життя.

Схема годування до 6 місяців:

 • 1 – 2 місяці протягом дня 5 годівель кожні 4 години з перервою на 8 нічних годин;
 • 3-4 місяці годування здійснюється 4 рази на день кожні 4 години з перервою на 12 нічних годин;
 • 5-6 місяців прийом їжі 3 рази на день вночі травлення має відпочивати.

Важливо: З кожним місяцем кошеня потрібно рідше годувати. Але порції мають збільшуватись. Деякі кошенята великих порід, як Мейнкуна в цей період вживають більше дорослих особин.

Поступово обсяг шлунка зростає. Тому малюк легко його наповнює смачною їжею. Але скільки разів на день годувати кошеня різною їжею?

З ранку краще вживання кисломолочних продуктів, днем ​​суміші крупи з додаванням овочів та трохи м’яса, увечері більше м’яса, оскільки воно забезпечить ситість на всю ніч і кошеня зможе спокійно спати.

Як годувати після 6 місяців

Коли кошеня досягає 6 місяців воно вважається підлітком. Його маса майже на рівні дорослої кішки. І скільки разів годувати кошеня на місяць у цьому віці? Тепер можна перевести на дворазове харчування.

Важливо: До 1 року можна зробити стерилізацію кошеня. Після цього годування здійснюється 1 раз на добу ближче до вечора.

Необхідно привчити дитину до системного харчування. Стимулюється грайливий характер. В іншому випадку кошеня запрацює ожиріння і хворітиме. Для цього використовуються особисті іграшки.

Періодично вони замінюються на новий цікавий сюжет. Найвигідніше заводити кошеня у власному будинку, оскільки весь двір у його розпорядженні для різних ігор та знайомства із сусідськими родичами.

Від цього періоду можна переводити кошеня на корм відповідного бренду. У більш старшому віці складніше виробити переваги вихованця. Можливо він буде дуже вередувати і навіть красти їжу зі столу.

Популярні корми для кошенят

Зазвичай безпородних кошенят 6 місяців годують зі столу різними відходами. Вони генетично пристосовані до такого харчування, але породисті особини від цього можуть постраждати. Тому, у разі вибору готового корму, варто звернути увагу на популярні бренди:

 • Hills. Корм преміального рівня. Через популярність на жаль з’явилося багато підробок, тому він купується в спеціалізованому магазині. Має розширений комплекс вітамінів, мінералів. Але додано великий відсоток вуглеводів, які важко засвоюються зростаючим організмом. Використовується багато рослинних видів білка, що збільшує ризик алергії.
 • Pro Plan Junior. Преміальна марка кормів. Пропонується майже у всіх магазинах. До складу додано багато корисних пробіотиків. Але є великий відсоток консервантів, рослинного білка.Тепер ми розібралися чим годується новонароджене кошеня, і як самостійно без участі кішки підтримати його життя, щоб воно виросло здоровим і сильним улюбленцем усієї родини.

Залишається вибрати стратегію годівлі після 6 місяців. Корм набагато зручніший, а відходи зі столу простіші, оскільки не потрібно дбати про придбання достатньої кількості пакетиків.

Але багато хто поєднує і періодично радує вихованця молоком, свіжою рибою, м’ясом. У всякому разі, вже сформованому травленню та організму малюка це не зашкодить.

Головне забезпечити простір для ігор, щоб не було ожиріння.

Фото кращого корму для кошеня