Виразка у кішки: симптоми, лікування, профілактика та дієта при виразці

Виразка у кішки. Як вона виникає? Перші ознаки, на відміну від гастриту + поради, ніж годувати кішку
Виразка є запальним процесом, що вражає слизові та епітелії, виникає в результаті інфекцій та різноманітних пошкоджень. Найпоширенішим виразковим захворюванням у кішок є виразка шлунка.

Ця хвороба має різновиди та супроводжується різними симптомами, при появі яких необхідно негайно звернутися до ветеринарної клініки. Згідно зі статистикою, виразка діагностується у 30% випадків.

Причини виразки шлунка у кішок

Захворювання шлунково-кишкового тракту чудово вивчені ветеринарією.

Причини хвороби:

  • Неправильне харчування: їжа з толу. Не можна годувати улюбленого вихованця ковбасними виробами, консервованими продуктами, жирними та копченими продуктами. Одноманітна їжа та спеціальні неякісні дешеві корми також стають причиною виразки шлунка. Риб’ячі та м’ясні кістки дряпають слизову оболонку шлунка стаючи причиною виразкової хвороби. Гаряча та груба їжа ушкоджує слизову оболонку шлунка;
  • Частий прийом медикаментів може стати причиною гастриту, а як наслідок—виразки;
  • Попадання гострих мікрочастинок до органів травлення;
  • Захворювання ендокринної системи та інші захворювання внутрішніх органів. Наприклад, хвороби підшлункової залози, печінки або нирок можуть спричинити виразку шлунка;
  • Стресс.Кішки дуже чутливі в цьому плані і тривалий стресовий стан може спричинити шлункові хвороби;
  • Різні види відправлень;
  • Пухлини в системі травлення.Симптоми виразки шлунка

Симптоматика захворювання залежить від ступеня хвороби, яка може бути гострою або хронічною. Перша стадія хронічного захворювання, за симптомами, схожа на гастрит і характеризується такими симптомами: