Як розуміти кішку та спілкуватися з нею: словник-перекладач котячих звуків та жестів хвоста

Як розуміти кішку – інструкція, як зрозуміти, що хоче кішка за хвостом і нявканням

Кішки — дуже емоційні та балакучі тварини. У більшості випадків вони, так само як і люди, терпляться від самотності, тривоги чи стомлення.

Щоб завоювати дружню прихильність і прихильність домашнього вихованця, треба навчитися бачити навколишній світ його очима і розумітися на його почуттях і емоціях.

Нерідко це буває зробити складно, адже кожен пухнастий улюбленець є неповторною індивідуальністю. Також рівень інтелекту різних кішок може дуже відрізнятися.

Чи розуміють коти людську мову

Коти проживають поруч із людиною протягом кількох тисячоліть, але все ж таки ми так до кінця і не навчилися їх розуміти.

 • Більшість власників котів цікавиться питанням, чи розуміють кішки людську мову.
 • Численні дослідження показують, що домашні вихованці можуть розуміти людську мову (приблизно до 100 слів), але про повне розуміння не йдеться.
 • Кішки запам’ятовують лише окремі слова, але найкраще вони сприймають інтонацію, з якою ці слова були сказані. Також добре коти запам’ятовують своє ім’я.Звірі по голосу виразно відчувають, коли господар злий чи радісний, сумний чи сердитий. Поводяться кішки відповідно до почутих інтонацій.

Якщо господар сердиться на кота, то він припиняє небажаний вчинок, а якщо ласкаво кличе до себе, то йде до нього на руки.

Як кішка спілкується з власником

Багато господарів кішок цікавить питання, як можна зрозуміти кішку. Для цього у хвостатих вихованців існують всілякі рухи тіла, а також безліч звуків. Вони можуть використовувати муркотіння, шипіння, тихе або гучне нявкання та інші звуки.

Крім того, коти спілкуються з людьми за допомогою випускання кігтів, поворотів вух або голови, дряпання, покусування чи катання на спині. Мурликання – це ознака задоволення, щастя та спокою. Цілком можливо, що вашій кисі потрібна їжа, увага чи ласка.

Проживаючи разом із котом, власник легко почне помічати різницю між котячим мурчанням. Це нерідко залежить від часу дня або того, де знаходиться кішка за хвилину її муркотіння.

Гойкання або шипіння говорить про те, що кішка настроєна до захисту своїх інтересів і бажань до останнього.

Як розуміти поведінку кішок, якщо улюбленці хочуть вам щось сказати за допомогою жестів чи особливостей поведінки? Власники котів чудово знають, що хвости — найвиразніші та найемоційніші органи їхніх вихованців.

 • Завдяки рухам хвоста тварини яскраво демонструють про свої бажання чи настрої.
 • Помахування кінчиком хвоста — кішка показує всім, що її щось дуже цікавить.
 • Розмахування хвостом говорить про те, що вихованець дуже хвилюється.
 • Якщо кішка тримає хвіст вгору, це означає, що вихованець сильно здивований або відчуває бойовий настрій.
 • А ось хвостик, що поник, – це симптом пригніченості або знак втоми.

У разі, коли кіт затискає хвіст між задніми лапами – це прояв страху чи переляку. Розслаблений і нерухомий котячий хвостик висловлює те, що улюбленець у відмінному настрої.

Вигнута спина і шерсть дибки демонструють загрозу. Так кіт хоче здаватися більше, ніж він є насправді. Найчастіше в такий спосіб кіт лякає собаку. Якщо вона при цьому тримає голову прямо, вона не боїться свого супротивника.

Ознаки котячого кохання

Як зрозуміти, що кішка тебе любить? Експерти котячої поведінки впевнені, що домашні улюбленці дійсно люблять своїх власників і насолоджуються спілкуванням з ними.

Нижче наведено ознаки, що вказують на те, що домашня кішка відчуває до вас сильну прихильність:

 • Вихованець треться про ваші ноги або руки. Це головний знак, що він прийняв вас у своє близьке оточення;
 • Кіт слідує за господарем просто по п’ятах;
 • Коханець мені передні лапи на вашому животі або плечі;
 • Він демонструє власнику свій живіт, а це основна ознака задоволення та повної довіри.

А ще про кохання кішки каже вилизування вух чи волосся господаря. Такий вид “догляду” є безперечним проявом теплих почуттів до власника.

Інші ознаки котячої прихильності

Від чужинців кішки нерідко ховаються або навіть шиплять на них, а от до рідних людей ставляться доброзичливіше. Про котячу довіру і любов говорить очі, що повільно закриваються, бажання погратися з господарем, розташування поруч на дивані. Вони чудово розуміють, хто для них друг.

Як визначити, що кішка захворіла

Необхідно навчитися відрізняти кішку від здорової.Це допоможе надати їй посильну та своєчасну допомогу, а в разі потреби, розповісти ветеринару про симптоми хвороби та поведінку вихованця. Як зрозуміти, що кішка захворіла?

 • Спілкуючись із домашнім улюбленцем, треба регулярно перевіряти його зуби та ясна, вушні раковини, стан очей та шкіри.
 • Серйозною ознакою нездоров’я є втрата ваги кота.
 • Також важливим симптомом звернення до ветеринара є зміна в поведінці вихованця.


Якщо кішка стала млявою та апатичною, швидко втомлюється, а також у неї порушений апетит, то це вірні ознаки відвідати разом із вихованцем ветеринарну клініку.

У принципі, будь-яке порушення в харчуванні вихованця має насторожити власника. Кішка може почати їсти більше або менше – швидше за все, у неї проблеми зі здоров’ям. Також вона може зовсім не їсти кілька днів – тоді вам необхідно терміново відвезти її на консультацію до ветеринара.

 • А ще треба звертати увагу на те, чи доглядає кішка за собою.
 • Адже вони дуже охайні тварини і люблять вилизувати свою вовну.
 • Тому якщо ваш вихованець не звертає уваги на догляд за вовною, то, ймовірно, він почувається не зовсім здоровим.


Дослідження котячого настрою, почуттів та емоцій дуже поступаються собачим, проте в останнє десятиліття їхня кількість та якість незмінно збільшується. І хоча дані спостереження лише на початку свого шляху, вони вже демонструють — здатність кішок спілкуватися з людиною є дуже складною та багатогранною річчю.

Щоб розібратися, чи розуміють кішки людей, треба навчитися опанувати їхню мову. Це дозволить встановити найдовірливіші емоції зі своїм улюбленцем. Поважні та близькі стосунки на пошану і любов.

Фото найкращих порід кішок