Шампунь для котів: ТОП рейтинг 2023 року + поради щодо вибору шампуню з максимальним ефектом

Шампунь для кішок – як вибрати і використовувати: огляд кращих засобів від бліх, кліщів, ковтунів та випадання вовни

Альтернативним засобом крапель, вважається шампунь від бліх для кішок. Він найкраще підходить тим, хто віддає перевагу домашньому затишку вуличним прогулянкам. Знищує тих бліх, які вже завелися, а заразом добре очищає від різних забруднень.

Щойно виявлені блохи, варто негайно братися за справу, застосовуючи для цього шампунь. Такий засіб вважається найбільш швидкодіючим з гігієнічними властивостями.

Вже потравлені блохи змиваються без залишку звичайною водою, не залишаючись на тілі тварини або на постільних речах. Іноді, судячи з численних відгуків про шампунь для кішок, такий засіб найкраще застосовувати у профілактичних цілях після самовільної відлучки вихованця на вулицю.

Таку процедуру краще проводити постійним засобом, який підбирається виходячи з наступного:

 • Наскільки добре тварина переносить конкретний препарат;
 • Присутність вагітності, а також лактаційного періоду;
 • З урахуванням вікових змін організму.

Проблему рекомендується вирішувати комплексно з одночасним застосуванням не одного, а цілого ряду препаратів.
Різні призначення

При підборі препаратів варто враховувати їх певні якості, які мають подвійний ефект, тобто виводять паразитів і допомагають добре доглядати шкірний покрив і шерстку:

 • Для знищення застосовують окремий шампунь. Він відразу приносить помітну користь, знищуючи після першого разу комах, що паразитують, разом з яйцями. Такий засіб відразу ж змиває з вовни і шкірного покриву бруд, що накопичився;
 • Є препарати, призначені для відлякування блішок, не даючи причепитися кліщам. Засіб досить ефективний, але діє нетривалий час. Через два-три дні потрібно нанести на холку спеціальні краплі;
 • В даний час виробники стали додавати речовини, завдяки яким шерсть не просто очищається, але отримує додатковий догляд, стаючи схожою на м’який і приємний на дотик шовк. Корисні речовини сприятливо впливають на шкірний покрив і тоненькі волоски вовни кішок.

Правила купання

Вроджене неприйняття водних процедур ускладнює купання представників сімейства котячих. Для того, щоб допомогти своєму вихованцю у рятуванні від комах, варто взяти за правило такі рекомендації:

 • Поговоріть з кішкою, висловіть їй своє доброзичливе ставлення та погладьте її.Весь час поки триває процедура купання, тварину треба спокійно притримувати вільною рукою, тоді вона зможе, вирвавшись втекти від вас;
 • Виберіть для кішки найприємнішу температуру води. Достатньо тридцяти восьми градусів, щоб не виникло ризику переохолодження і, як наслідок, простудного захворювання. Заздалегідь потрібно підготувати необхідне приладдя, починаючи від ванни і шампуню, і закінчуючи рушником. Опускати вихованця варто потроху, щоб він звикав до водного середовища. Добре при купанні скористатися килимком на гумовій основі;
 • Як і при звичайному купанні кішку намилюють засобом, тільки його потрібно довше потримати на відміну від простого шампуню. Достатньо буде десяти хвилин. Потім обережно змити;
 • Для малюків вистачить і п’ять хвилин. Потім у разі потреби повторити. Збільшувати час для утримання засобу рекомендується тільки для дорослих особин, укривши тварину рушником, щоб їй не було холодно та незатишно.


Види сухих шампунів

У багатьох відношеннях купання кішки – завдання дуже непросте, адже вони страждають на водобоязнь. Щоб пощадити їхні ніжні почуття, завжди можна скористатися з цією метою сухим шампунем для котів.

Вибирають такий засіб у ветеринарних аптеках. Воно може бути виготовлене як спрей, порошк, мус або пінка. У багатьох з них є додатково речовини, які роблять шерстку приємно пахнучою, допомагають прибрати ковтуни, роблячи процес розчісування приємним і полегшеним, а шкірний покрив злагодженим.

Сухий шампунь часто можна використовувати з періодичністю, зазначеною в інструкції, а також ступенем накопичення забруднень.

За своїм видом засоби догляду бувають:

 • Звичайними, з присутнім запахом або без нього як порошк або безпечний спрей;
 • Покращують різноманітні відтінки забарвлення тварини. Після них шерстка чудово виглядає і блищить. Спочатку такі засоби були призначені лише для підготовки до виставкових заходів;
 • Забезпечуючи максимально ефективний догляд за вовняним покривом, надаючи поряд з блиском і м’якістю, пружність тонких волосків.

Купити засоби для купання та догляду за тваринами завжди можна у зоомагазині, аптеці або скориставшись інтернетом за цілком прийнятною ціною на шампунь для кішок. Для цього варто користуватися послугами перевірених продавців із якісним товаром.

Чи треба купати

Ті, хто давно займається представниками котячої породи, на питання чи можна кішок мити шампунем – рекомендують не робити цього без крайньої необхідності. Ця тварина цілком звикла обходитися самотужки.


Тільки, якщо воно настільки сильно забруднилося, що не може привести себе до ладу, тоді варто приступати до рішучих дій.

Зазвичай таку процедуру варто здійснювати рази два за рік, за винятком порід, які не мають вовни, до них відносяться «сфінкси».

Замінити повністю процес допомагають спеціально призначені серветки. Тварина просто при необхідності протирається ними.

 1. Перед купанням заздалегідь проводиться підготовка вихованця та приміщення.
 2. Стригуться кігтики, тому що вони здатні сильно подряпати «доброзичливця».
 3. До процедури одягається досить щільний одяг, бажано з рукавами.
 4. Вода включається попередньо, до того, як тварина опиниться в приміщенні, щоб не лякати його струмком води, що раптово виникла.
 5. Двері обов’язково зачиняються, як і, по можливості, всі затишні куточки, куди можна забитися.

Зберігайте спокій весь час, доки відбувається процедура. Діяти при цьому необхідно рішуче та швидко. Весь час має тривати не більше чверті години. Варто пам’ятати про те, що кішці має бути максимально комфортно.

Фото кращого шампуню для котів