Як мити кішок: правила проведення процедури + лайфхакі

Як мити кішок – 10 простих кроків з порадами для господарів, як правильно купати кішку

Іноді навіть досвідчені кошатники ставлять пусте питання: чи миють домашніх кішок і як часто можна це робити? Фахівці відповідають: звичайно, порід кішок багато, але не всі люблять купатися.

Більшість представників даного сімейства панічно боїться води та водних процедур. Є гумористичні та реальні фото миття кішок. Майже кожен знімок свідчить про патологічну неприязнь до звичного для людини процесу – миття.

Корисні поради для новачків

Непідготовлена ​​тварина, яка панічно бояться води і спонтанно потрапила ванну, наповнену водою, може почати вириватися, кричати, а також здатна міцно вчепитися господареві в руки або роздряпати обличчя. Це дуже неприємні та навіть небезпечні травми.

Кіт чи кішка можуть нашкодити і собі. Якщо інтенсивно вириватимуться, здатні вивернути лапи, пошкодити інші частини тіла. Тому до процесу купання вихованця потрібно готувати заздалегідь. Фелінологи радять привчати тварину з дитинства, особливо це стосується порід зі світлою вовною.


Чи можна купувати кота кожен день?

На питання про те, як часто мити кішку, будь-який ветеринар і фахівець у сфері розведення представників даного класу тварин, скаже: тільки в крайніх та дуже рідкісних випадках.

Якщо вихованець прийшов з вулиці забруднений чимось, або після ремонту кіт перетворився на ходячий «пильник», в шерсті якого сліди штукатурки, побілки, фарби, а на хвості – шматки шпалерного клею, його обов’язково треба викупати.

>

 • Якщо просто без причини намити улюбленця у ванній або під душем, значить сприяти ослабленню захисних функцій шкіри.
 • Після прогулянки у мокру погоду коту варто лише протерти лапи вологою ганчіркою.

Повністю мити тварину бажано, якщо вона обзавелася такими паразитами, як блохи, власоєди. Купають кішку і перед виставкою.

Чи можна мити кішок, якщо ті постійно живуть у квартирі, не брудняться і дуже охайні (часто вмиваються язиком)? Робити це можна, але рідко. Деякі господарі не розбурхують таким чином своїх вихованців протягом кількох років.


Чому кіт панікує побачивши повну ванну

Кішка воліє обходити ванну стороною, цурається господаря, що вийшов з душу, не підходить до дачної водойми? Чому?

 • Фелінологи кажуть: Між шкірою вихованця та кінчиками вовни завжди є теплий повітряний прошарок.
 • Завдяки їй кішка відчуває затишок, комфорт та захист від холоду. Якщо тварина намочити, комфорт зникнути і кішка почне мерзнути.
 • Це відчуття улюблениці дуже не подобається. Вона починає панікувати, вириватися, кидатися. Привчити до води кішку можна.

Важливо виявляти терпіння та застосовувати наявні знання. На миття кішок можна бачити процес купання вже практично привченого до води вихованця. Однак, щоб досягти такого результату, необхідно витратити деякий час.

Підготовка до процесу купання

Звичайно, найпростіше привчити вихованця до водних процедур з дитинства, місяців із трьох. Спочатку шерсть слід протирати вологою дуже м’якою ганчірочкою, переконавшись, що улюбленцеві подобається така процедура. Потім поступово занурювати в тазик із комфортною теплою водою на деякий час.

Перед процедурою краще підстригти пазурі та прочісати шерсть. Воду не потрібно вмикати різко. Ванну або таз наповнити водою кімнатної температури, ні в якому разі не гарячою.

Важливо підготувати улюблені іграшки та використовувати їх при купанні вихованця. Деякі фахівці радять тримати на близькій відстані корм і давати ласощі, якщо раптом кіт захвилювався.

Шампунь, пару сухих рушників, килимок у ванну необхідно підготувати заздалегідь. Нерідко кіт боїться струменя води, що ллються з-під крана або лійки. У такому разі не варто відчувати його терпіння та налити ванну заздалегідь.

Якщо виникла потреба помити кардинального панікера, господареві варто подбати про власну безпеку. Деякі заводчики використовують товсті рукавички, які неможливо прокусити чи подряпати. Одяг також рекомендовано використовувати зручну.

Процес миття

Скільки часу мити кішку залежить від підготовленості, лояльності тварини до води, ступеня забрудненості вихованця. Застосовувати слід лише спеціальні шампуні для котів, які продаються у ветеринарних аптеках та зоомагазинах.

 1. Кота необхідно акуратно поставити в наповнену на третину ванну, на дні якої лежить протиковзкий килимок.
 2. Трохи полити водою, завівши з твариною лакову розмову.
 3. Після налити трохи шампуню в долоню, розтерти і нанести на шерсть кішки. Найкраще проводити процедуру вдвох.
 4. Піну не можна накладати на вуха, очі, носогубний район мордочки вихованця.
 5. Після масажування та ретельного миття лап, шампунь варто змити та обполоснути шерсть кішки заздалегідь підготовленою теплою чистою водою, або відкрити кран із проточною водою.

Якщо кіт кардинально боїться води, для чистоти його шерсті рекомендовано застосовувати сухий шампунь. Його склад безпечний для шкіри тварини та добре очищає від забруднень.

По завершенні процедури обробки сухим шампунем, шерсть кішки необхідно ретельно вичісати. Бруд піде із зайвим порошком.

Деякі особливості

Ряд кішок мириться з процедурою купання, тільки якщо вони стоять у ванні або раковині не чотирма лапами, а спираються на задні кінцівки, передні поміщають на край ванної.

 • Якщо виникла потреба утримати або добре зафіксувати тварину, робити це слід виключно за загривок, але ніяк не за лапу чи хвіст.
 • Занепокоєний вихованець варто заспокоїти лагідним тоном, погладжуючи по холці.
 • У випадку, коли вихованець сильно нервує, краще визволити його з полону ванної і продовжити процедури наступного дня, поступово привчаючи до води.

З легкою парою

Після ванної кота потрібно дбайливо загорнути в сухий махровий рушник, посадити на руки та приголубити. Тон господаря повинен бути дуже м’яким, навіть якщо улюбленець поводився в процесі купання неналежним чином.

 1. Після промокнути шерсть, приділивши увагу лапам та хвосту та змінити мокрі рушники на ще один, сухий.
 2. Якщо кішка не боїться фена, варто вдатися і за допомогою цього приладу.
 3. Потрібно стежити, щоб після миття тварина не сиділа на протязі.

Обов’язково слід погодувати кішку, давши найулюбленіші нею ласощі.

Фото-інструкція, як мити котів