Як вибрати і навчити використовувати + опис навіщо потрібна і куди розмістити

Когтеточка для кота — фото інструкція з вибору та виготовлення когтеточки своїми руками в домашніх умовах

Багато любителів пухнастих вихованців задаються питанням: чому коти частенько шкребуть про якусь поверхню і так люблять дертися по деревах? Справа в тому, що кішки доглядають кігтики саме таким чином.

Їхнє природне прагнення до стікання кігтів зумовлене будовою кігтів: як тільки кігтики відросли, тварина змушена зняти відрослу частину, інакше відрослі кігтики будуть деформуватися, а згодом

Кішки, що мають доступ до вулиці, завжди ретельно вибирають місце для сточування кігтів і частенько використовують для цієї мети дерев’яну дощечку або стовбур дерева.

Але кішки, що мешкають у домашніх умовах, не мають можливості сточити кігтики, через що страждають домашні килими, поверхня меблів та шпалери. А все через те, що господар заздалегідь не подбав про придбання необхідної кігтеточки.

Види кігтеточок

Стовпчик. На фото кігтеточки для кота можна побачити, що стовпчикова кігтеточка — це найпоширеніший і найзручніший варіант.

 • Вона є стовпом, обтягнутим спеціальним міцним шнурком.
 • Шнурки для кігтеток найчастіше створюються з джуту та плетених грубошерстних виробів.

Розміри когтеточки для кота можуть бути зовсім різними, але варто зробити вибір на користь досить високого та в міру широкого в радіусі стовпчика. Кішка дертиметься по ньому як по дереву.
Кутова

Якщо кішка небайдужа до кутів і, як правило, впускає кігтики в кутові місця, чи то кут стіни чи підлокітник дивана, то варто задуматися про кутову кігтеточку. Деяким вихованцям зручно «обняти» кут лапками і в такому положенні точити кігтики.

Кутові кігтеточки мають такий вигляд: 2 дощечки з’єднані між собою під прямим кутом і обтягнуті міцним шнурком якогось певного складу, як і стовпчиковий вигляд кігтеточки.

Стінна

Стінна кігтеточка виглядає як дощечка, на яку прикріплений шматок ковроліну або кілька міцних шнурків джуту. Навісна кігтеточка кріпиться на такій висоті, щоб доросла кішка могла спокійно стати на нижні лапки, потягнутися вгору і заточити кігтики.

Якщо настінна кігтеточка придбана для маленького кошеня, то потрібно, щоб її нижній край стосувався підлоги.

Картонна

Картонна кігтеточка виготовляється з пакувального гофрованого картону, спресованого в кілька шарів.

 • Як правило, кігтеточка з такого матеріалу робиться у формі лежака.
 • Гофрокартон чудово зберігає тепло, тому кішки часто лежать на ньому, адже нам усім відомо, як наші пухнасті вихованці люблять теплі місця.
 • Картонна кігтеточка у формі лежанки часто має 2 яруси і схожа на коробку, але без двох бічних стінок.
 • Кути на такій своєрідній «коробці» згладжені, щоб кішка не травмувалася.
 • Гофрокартонна поверхня призначена для кошенят і котів зі слабкими кігтиками.

Кігтечний будиночок

Кігтечний будиночок є комплексом кігтеточок і поверхонь для заточування кігтів.

 • Всі вони розташовані таким чином, щоб вихованець міг без перешкод переміщатися по будиночку.
 • Будинки можуть бути сконструйовані в різних варіаціях, але найчастіше вони складаються з декількох поверхів та ярусів, а стовпчикові кігтеточки їх підпирають.
 • Крім місць для сточування кігтів, будиночок також має затишне укриття.

Деякі кішки люблять відпочивати далеко від чиїхось очей, тому невелике укриття — найкраще місце для улюбленця.

Як вибрати кігтеточку

Ознайомившись із видами кігтеточок, можна й приступити до вибору найбільш відповідного варіанту.


Якщо розглядати кігтеточку з позиції функціональності, то однозначно варто розглянути кігтечний будиночок або навіть цілий комплекс, що складається з безлічі різних тунелів, укриттів, полиць, канатів та горизонтальних та вертикальних поверхонь для заточування кігтів.

Багато котів надзвичайно допитливі, тому подібна конструкція з великою кількістю різних цікавих містечок точно не залишиться поза увагою вихованця.

Незважаючи на всі плюси кігтеточки-будиночка чи кігтеточного комплексу, цей варіант не є бюджетним. Якщо немає можливості виділити кошти на цю конструкцію, то можна придивитися до бюджетних варіантів.

 • Дешева кігтеточка для кота — це насамперед стовпчикова кігтеточка невеликих розмірів.
 • Крім того, такий вид кігтеточки займає мало місця та легкий у переміщенні.
 • Часто вони оснащені спеціальною іграшкою на вершині, яка привертає увагу кішки і спонукає її тягнутися вгору і навіть застрибувати на вершину.
 • Таким чином, у кішки з’являється інтерес, і вона частіше впускатиме кігтики, а потім почне повноцінно користуватися кігтьковим стовпчиком.

При виборі підходящої кігтеточки необхідно звернути увагу на життєву активність тварини. Якщо вихованець активний і рухливий, варто розглядати настінну кігтеточку, комплекс або стовпчик. Але якщо вихованець пасивний, любить комфорт і мало рухається, то однозначно потрібно вибрати горизонтальну поверхню кігтеточки.Самодельна кігтеточка

Якщо немає зайвих грошей, а також хочеться спробувати змайструвати пристрій для сточування коготок самостійно, то можна запросто зробити кігтеточку для кота своїми руками.


Отже, як зробити кігтеточку для кота в домашніх умовах?

 • Для початку необхідно визначитися з видом кігтеточки.
 • Наприклад, нехай це буде підлогова кігтеточка.
 • Далі варто озброїтися потрібними матеріалами: хороший брусок або дошка, ковролін або джутова мотузка та засіб для кріплення поверхні для стікання кігтів.
 • Залишається лише надійно закріпити цю поверхню на дошці та кігтеточка готова!

Знайомство кота з кігтеточкою

Коли кігтеточка остаточно створена або придбана, залишається лише познайомити вихованця з цим цікавим та кардинально новим для нього об’єктом.

Існує кілька дієвих способів, як привчити кота до кігтеточки. У ветеринарних аптеках можна знайти спеціальні засоби, які здатні притягнути кішку до нового об’єкта.

Але ці кошти мають високу вартість і не завжди на 100% підходять кішці, до того ж здатні викликати звикання.

 • Але є один дієвий та природний спосіб.
 • Потрібно вистежити момент, коли кіт збереться випускати кігтики на не призначену для цього поверхню.
 • Тут же слід піднести вихованця до кігтеточки.
 • Якщо кігтики не випущені, потрібно взяти кота за лапку, натиснути вказівним пальцем на подушечку і кігті вийдуть автоматично.
 • Навіщо піднести кігтики до обновки і кілька разів пройтися точильною поверхнею.
 • Ці дії слід повторювати кілька разів, поки кішка не зрозуміє, що кігтеточка — нове місце для догляду за кігтями.

У крайньому випадку, коли кішка зовсім не хоче користуватися обновкою, доцільно застосувати спеціальні засоби з ветаптеки.

Фото найкращих кігтеточок для кота