Як доглядати кошеня без мами: інструкція, що робити для кошеня в домашніх умовах

Як доглядати за кошеням (від народження і до року): ТОП порад, як правильно годувати та виховувати кошеня
Кішка – одна з найулюбленіших домашніх тварин людини. З давніх-давен люди цінують кішок за здатність позбавляти вдома від гризунів. На сьогоднішній день налічується близько 256 порід найрізноманітніших кішок і в даній статті йтиметься про шотландських і британських кішок.

Тут представлена ​​інформаційна база як для тих хто тільки збирається завести собі кошеня, так і для досвідчених власників. Тут можна дізнатися як доглядати домашнє кошеня на місяць, ніж годувати, які іграшки та ліки для нього купувати.

Що потрібно зробити перед придбанням

Не буде зайвим нагадати про те, що перш ніж заводити кошеня, потрібно перевірити всіх членів сім’ї на алергенність.

 • І потрібно розуміти, що це ніяка не тимчасова іграшка, кошеням кішка буде зовсім мізерний період часу.
 • Варто бути налаштованим саме на придбання кішки або кота.
Де купувати кошеня

Як правило, люди діляться на тих, хто підбирає кошенят з вулиці і на тих, хто купує їх за гроші у різних спеціалізованих заводчиків.

Це особиста справа кожного, але краще купувати кошеня у заводчика, щоб він був здоровий, щеплений, щоб скоротити до мінімуму ризики різних ускладнень зі здоров’ям кошеня.

Краще купувати кошеня з будинку, де він ріс разом із мамою.

Дивлячись на те, як кішка доглядає кошенят, можна помітити, що вона показує їм як точити пазурі – це значно знижує ймовірність того, що кошеня обдиратиме диван, шпалери та інше.

>

Кігтеточка для кошеня

Перше, що необхідно у догляді за шотландським кошеням – придбати кігть, бажано більш стійку. Краще, якщо вона буде поєднана з різними хутряними будиночками. Насправді, це дуже незручно в тому плані, що це дуже складно очистити.

  Багато ставлять звичайнісіньку кігтеточку, вона дуже висока. Одні кішки воліють точити кігті у верхній частині кігтеточки, інші навпаки — у нижній.
 • Одразу варто сказати, що процес привчання кошеня до кігтеточки вимагатиме від власника придбання навіть не однієї кігтеточки.
 • Насправді, у тварин вибудовується зовсім різна потреба в тому, як саме вони точитимуть.

Деяким кішкам подобається точити від підлоги, тому їм купують плоску кігтеточку, яка просто лежить на підлозі. Деяким кішкам навпаки подобається повністю витягувати своє тіло, тому їм підійде висока.

Іграшки

Кошеня – це та сама дитина. І навіть підростаючи, кішки не перестають любити грати, і кожна має свої переваги, які також потрібно враховувати. Одним кішкам подобаються мишки, іншим кульки, третім палички.

 • Спостерігаючи за своїм кошеням можна дізнатися про його переваги, до чого найчастіше тягнуться його лапки.
 • І дуже важливе правило, про яке багато хто забуває: як би не хотілося, не варто грати з кошеням за допомогою рук.
 • Кошеня сприймає руку власника як об’єкт для бою, що призводить до подряпин.

Потрібно відразу привчати кошеня до того, щоб рука власника асоціювалася у нього лише з тим, що приносить йому ласку.

Доглядаємо маленьке кошеня. Гігієна

Наступне, що обов’язково потрібно придбати – це кігтерізка. І бажано також використовувати її коли кошеня ще маленьке, щоб поступово воно вже звикало до того, що раз на кілька місяців йому відрізатимуть самі кінчики його пазурів.

Тим, хто боїться самостійно вперше підрізати кошеняті пазурі — можна звернутися до ветеринара, який покаже, як правильно це робити.

Як потрібно годувати

Кошеня краще годувати виключно сухим кормом, найкраще – Grandorf. Він дорогий, але найкращий за всіма показниками. Краще вкласти гроші в хороший, якісний корм, аніж потім витрачати їх на ветеринарів.

 • Можна вибрати дві різні програми харчування: Можна годувати кошеня сухим збалансованим кормом або годувати його зі столу.
 • Це зовсім не означає, що його можна годувати абияк, це набагато складніший, трудомісткий процес, коли потрібно самому підбирати різні пропорції м’яса, овочів, зерна, все це комбінувати і розкладати по порціях.
 • Кожен вільний вибирати для свого вихованця те, чим він хоче його годувати, але не варто вдаватися до Whiskas, Kitekat та різних дешевих кормів, що продаються в супермаркетах. Якщо годувати кошеня хорошим кормом, який йому підходить, то не потрібно різних вітамінів і добавок.


Вода

Крім живлення, у кошеня обов’язково повинен бути доступ до чистої води і обов’язково подвійно, для тих, хто годує кошеня сухим кормом. Кішки великі ентузіасти в плані пиття води, у всіх зовсім різні чудасії та британські кошенята – не виняток. Британським кішкам більше подобається пити з ємності, до якої їм не доведеться нахилятися.

Які купувати ліки

Перше, що варто зробити ще до придбання кошеня – це знайти найближчу ветеринарну клініку з цілодобовим режимом роботи.

  Бувають різні ситуації, від усього застрахуватися не вийде, тому обов’язково під рукою повинен бути телефон клініки, куди можна зателефонувати навіть уночі.
 • Кошеня потрібно обов’язково щепити, перші щеплення роблять зазвичай заводчики, а власники вже проставляють за тим графіком, який пропонується.

Якщо не планується розведення кошенят, то потрібно зробити стерилізацію. Обов’язково раз на квартал потрібно давати кошеняті протипаразитний засіб Стронгхолд селамектин.

Антипаразитні препарати захищають кішок від вушного кліща, тому ніякі додаткові медикаменти закопувати їм у вуха не доведеться. Також потрібно обробляти вихованця препаратом від бліх Фронтлайн.

Як виховувати кошеня

У вихованні кошеня велику роль відіграє характер, який вже має його з народження.

 • Головне в тому, як доглядати британське кошеня — це строга, чітка системність у тому плані, що якщо потрібно заборонити кошеняті лежати на тому чи іншому місці, то треба йти до кінця.
 • Ніколи не варто піднімати руку на вихованця. Навіть якщо кошеня зробило калюжу або щось обдерло — це не його проблема, а проблема власника, який створив неправильні умови для його проживання. У вихованні головне витримка, терпіння та вміння наполягти на своєму.
Поїздки у відпустку

Дуже важливий момент для всіх власників кішок стосується відпустки того періоду, коли їх доведеться залишити одних. Тут все дуже індивідуально і це великий успіх, якщо є друзі або родичі, які можуть допомогти.

 • Для тварин дуже важливе постійне прибуття на їх рідній території, тому будь-яке прибуття поза нею — це великий стрес.
 • Його потрібно зводити до мінімуму, не віддавати тварин ні друзям ні родичам, а навпаки пустити пожити з ними на якийсь час.
 • Це дуже зручно, коли людина дивиться і за будинком, і за тваринами.

Наостанок, варто торкнутися такої теми, гидливим людям варто добре подумати перш, ніж заводити кішку.Кішка може ходити по будинку всюди, вона може застрибувати і на столи і на стільниці і лягати до власника в ліжко.

Тому, якщо закралися хоч найменші сумніви в тому, що вдасться спокійно дивитися на ці ситуації — варто подумати, чи потрібно заводити собі таку тварину. Звичайно, вихованням можна досягти того, щоб кішка ніколи не полізла на стіл, але кішка може все одно туди залізти.

Тому, щоб уникнути будь-яких сутичок, потрібно розуміти, що кішки почуваються вдома абсолютними господарями і дуже складно в цьому плані з ними боротися.

І коли в будинку живуть кішки — шерсть буде скрізь, потрібно буде пилососити через день, а то й щодня.

Фото-інструкція з догляду за кошеням