Як виховувати кошеня: поради експертів про правильне виховання кошеня

Як виховувати кошеня – ТОП-10 рекомендацій від заводчиків, як правильно утримувати кошеня, щоб воно було лагідним і ручним

Коли в будинку з’являється кошеня, мало хто думає про те, що через кілька місяців ця крихітка може зрости у велику, невиховану кішку і може приносити серйозні проблеми, якщо вчасно не навчити її правилам поведінки.

Такі маленькі, милі кошенята викликають стільки розчулення, що зовсім не хочеться напружувати їх якими-небудь своїми установками. Але просто необхідно знати, як правильно виховати кошеня. Інакше відповідальні господарі багато років терпітимуть усі котячі чудасії, а безвідповідальні горе-власники просто викинуть бідолаху на вулицю.

Виховання з перших днів

Важливо знати, що основні правила поведінки кошенята засвоюють до 3 місяців.

 • Якщо котик старший, нічого критичного, просто в дитинстві йому наука дається набагато швидше.
 • Але терпіти погану поведінку тварини неправильно в будь-якому віці.
 • Для того, щоб прищепити хороші манери крихті, важливо за ним весь час доглядати.
 • На це піде не дуже багато часу, але спочатку не можна забувати з малюка.

Не хочете, щоб кішка рвала штори і залазила до вас на плече по халату, боляче дряпаючи вас пазурами? Відразу припиняйте такі спроби.Вам не подобається, що ваші м’які меблі перетворюють на кігтеточку? Ваші рослини все частіше залишають місця свого перебування та валяються на підлозі викопані? Вам не подобається декор із обірваними шпалерами?

 • Це треба припиняти миттєво, а не тоді, коли піде годин десять, ви прийдете з роботи і побачите котячі нововведення.
 • Кішка просто не зрозуміє, через що господар так розгнівався. А якщо не зрозуміє, значить, просто віднесе вас до неадекватних, непередбачуваних.
 • Він не знатиме, чого від вас чекати і тоді настане страх. Він вас буде боятися.
 • А вже страх зробить із ласкавої пустотливої ​​котячої дитини забиту, нервову, агресивну істоту.

До речі, якщо ви говорили своєму маленькому вихованцю, що драти диван не можна, а він знову і знову прикладається до цих меблів, зовсім не означає, що котик упирається і намагається вас підлаштувати під себе.

Справа в тому, що пам’ять у малюка ще не надто розвинена, він забуває. Як треба правильно поводитися. І йому потрібно це повторювати. Кошеня, як звичайне маля-загралося і забуло.

Потрібно набратися терпіння на тривалий час.


Запобігайте подіям

Такий приклад: господар збирається привчати кошеня до лотка. Для цього він купив дорогий зручний і красивий лоток, насипав у нього наповнювач і навіть три рази потримав кошеня до «переможного кінця».

І ось господар приходить з роботи, а всі продукти життєдіяльності вихованця, де завгодно, тільки не в лотку. Що робить господар? Звісно ж, карає. І людям це здається цілком закономірним.

  Але кошеня не людина, і для нього це виглядає зовсім інакше. Він чекав господаря, щиро зрадів його приходу, прибіг його зустрічати, а той, замість почухати за вушком, почав кричати, схопив його, та ще й покарав. Наступного разу малюк боятиметься приходу власника. А пізніше взагалі стане некерованим.
 • Але що треба робити? Просто створити такі умови, за яких малюкові не захочеться пакостити. Чи дере диван? Бризніть на меблі спеціальним засобом, який запахом відлякує котів.
 • Зараз є такі у продажу. Людина цього запаху не відчуває, а котам вона неприємна. Використовують таку бризгалку для того, щоб привчити вусатих справляти потребу в неправильному місці.

Якщо такого засобу не знайшли у продажу, завжди можна використовувати обприскувач для домашніх квітів. Бачите, що кошеня підійшло до дивана і націлилося почистити кігтики, ось тут і бризніть на нього водою. Якщо робити це щоразу, незабаром малюк зрозуміє, що так робити не треба.

Причому важливо пам’ятати, що свої правила не можна порушувати. Не можна сьогодні забороняти кошеняті лазити на стіл, а завтра махнути на це рукою. Не можна сьогодні, отже, не можна завжди.

Як привчати до лотка

Якщо вище було наведено приклад із привчанням до лотка, то варто розібратися в цьому питанні докладніше. Тим більше, що відвідування туалету є одним з основних правил проживання кішки з людиною.

 1. Якщо кошеня взято від сумлінного заводчика, то малюк, як правило, вже навчений ходити на пелюшку.
 2. Якщо кошеня не мало заводчиків, не складно привчити його і самостійно.
 3. Для цього по всій кімнаті розкладаються одноразові пелюшки.
 4. По всій кімнаті для того, щоб малюкові не довелося довго шукати або бігти до потрібного місця, коли йому закортить.
 5. А далі треба спостерігати. Перед тим, як зробити калюжку, малюк починає хвилюватися – щось шукати, крутитись навколо себе.
 6. У цей час потрібно швидко посадити його на пелюшку (або відразу в лоток), і там притримати, погладити.
 7. Після того, як малюк зробив свої справи, його потрібно похвалити, можна навіть дати ласощі.

Важливо пам’ятати, що не потрібно вистачати кошеня, коли ви побачили, що він шукає місце. І кричати від захоплення після вдалого відвідування лотка теж не можна. Не лякайте дитину. Рухи мають бути не панічними, а спокійними.

Це розуміють усі, але, найчастіше, виходить навпаки-малюка хапають, бігом кудись тягнуть і в результаті маленьке кошеня лякається і взагалі не збирається нічого робити. Терпить. Йому здається, що зробити калюжку-це щось жахливе, страшне і треба з цим почекати.

 • Терпіти до останнього. Ось чому часто спостерігається картина-господар точно бачив, що кошеня при будовувалося, але в лотку у нього відразу ж пропадає все бажання. А винен не сам малюк, а господар.
 • Якщо кошеня навчилося ходити на пелюшку, потрібно кількість розстелених пелюшок поступово скорочувати та просувати їх до місця, де розташований лоток.

Пізніше і зовсім частини пелюшки із запахом потрібно просто розкласти в лотку.Якщо господар не робить помилок, кошеня швидко зрозуміє, що від нього вимагають.

Як виховати «доброго хлопця»

Питання з туалетом не єдине, на що слід звернути увагу. Усім важливо знати, як виховати кошеня спокійним. Адже не хочеться, щоб у пухнастому милі жив монстр. До того ж, котячі пазурі не варто недооцінювати.

Для того, щоб вихованець був спокійним і врівноваженим, потрібно і самому господаре поводитися спокійно, миролюбно, дружелюбно.

Як виховати кошеня ручним? Не можна заохочувати або не звертати уваги на моменти, коли кошеня поводиться неправильно.

Такий приклад: Вчителька вийшла на пенсію і завела собі прекрасне кошеня породи російської блакитної. Ці кошенята неймовірно милі. Їх так хочеться потискати, взяти на руки, приголубити. І ось до вчительки прийшли школярі.

 • Побачивши кошеня, вони почали його гладити, брати на руки, чухати за вушком, передавати з рук до рук.
 • Малюк, який до цього не бачив таке зграя людей, злякався і несамовито закричав.
 • Вчителька відразу схопила малюка, притиснула до себе і заспокоїла.
 • А потім почала його оглядати- чи не поламали діти крихкі кісточки. Але все обійшлося.
 • З кісточками. А ось кошеня твердо усвідомило – якщо тобі щось не подобається, потрібно кричати щосили.
 • І досі здоровенний котирище кричить тоді, коли йому заманеться.
 • А все тому, що одного разу криком він досяг того, що йому хотілося. А треба було просто позбавити малюка великого скупчення народу.

Але як виховати лагідне кошеня? Потрібно зробити так, щоб йому було приємне спілкування з людиною. Для цього з перших днів потрібно брати кошеня на руки, гладити його, чухати за вушком. Але всі рухи людини не повинні бути лякаючими, нервозними, не повинні бути голосним і агресивним.

І тоді малюк тягтиметься до людини, йому будуть приємні його дотики. Це і відповідь на питання-як виховати лагідне кошеня.

Маленькі діти не завжди можуть контролювати силу своїх рухів.Тож маленьким дітям краще забороняти брати кошенят на руки. Можна чудово пограти з кішечкою, катаючи м’ячики, бігаючи з бантиком на ниточці або вигадати нову гру, безпечну для тварини.

Виховуємо кішку та кота

Багато хто запитує: як виховувати кошеня дівчинку. Або навпаки – як виховати кошеня хлопчика. Великої різниці у вихованні немає. І до лотка, і до рук, і до відвідувань гостей кошенята різної статі привчаються однаково.

 • Щоправда, коти найчастіше виявляють своє «Я». Для того, щоб змусити кота щось зробити, потрібно домогтися його поваги та стійко стояти на своїй вимогі.
 • Коти серйозні хлопці. Якщо весь час вимагати одного й того ж, вони здаються. «А-а, так от ти чого хотів! Ну, все, зрозумів! «
 • Кішки набагато хитріші. Вони швидше розуміють, чого від них вимагають, але це зовсім не означає, що вони кинуться це виконувати.
 • У «дівчат» вистачає розуму зробити все, щоб уникнути команд. Вони з наївними очима спостерігатимуть за вашими потугами і вперто творитимуть своє.

З дівчатами у дресируванні або привчанні до правил гуртожитку частіше потрібно вдаватися до гри. Тільки тоді красуня виконає все, що ви потребуєте.


Фото-інструкція з виховання кошеня