Як привчити кошеня до лотка: легка інструкція з порадами, що робити і як вибрати найкращий лоток

Як привчити кошеня до лотка: перевірені способи, як легко і швидко привчити кошеня ходити в лоток

Перед тим, як завести маленьке кошеня, слід переконатися в тому, що ви достатньо обізнані у правилах основного догляду за ним, адже будь-яка тварина, у тому числі й пухнастий друг сімейства котячих – велика відповідальність для кожного з нас. Привчання до лотка є одним із пунктів правильного догляду.

Підготовка до навчання

Важливим моментом перед самим привчанням є вибір лотка правильної форми та розмірів, а також відповідного наповнювача, який виявиться найбільш комфортним для вашого улюбленця і не стане джерелом подразнення надалі.

Слід врахувати розмір самого лотка та орієнтуватися на габарити тварини. У вихованця, як мінімум, має бути додаткове місце, щоб він зміг вільно розвернутися.

У випадку, коли кошеня зовсім маленьке, можна на якийсь час обмежитися контейнером середніх розмірів, адже, якщо купити лоток на виріст, то вихованець може відчувати занепокоєння і тривогу і зовсім не ходити в нього.

Види лотків

Існує два основних види лотка – відкритий та закритий. Відкритий є універсальним пристроєм, закритий можуть використовувати з метою небажаного розкидання наповнювача за межами лотка.Так само тварина може виявитися сором’язливою за своєю природою, у цьому випадку лоток даного типу стане відмінним вирішенням проблеми.

Вибір наповнювача

Якісний наповнювач є важливим фактором, тому до цього питання треба підійти вдумливо та серйозно.

Переваги хорошого наповнювача:

 • Вбирає вологу та неприємні запахи;
 • Не прилипає і не фарбує лапки кошеня;
 • До складу входять натуральні компоненти, що не викликає роздратування;
 • Універсальний для котів будь-якого віку та порід.

Існує два основних типи наповнювача, які відрізняються між собою за принципом дії.

 1. Наповнювач, що вбирає: Він вбирає велику кількість рідини і усуває неприємні запахи. Використовуються компоненти натурального походження, безпечне для життя тварини. Він відносно недорогий, але має певний мінус, який полягає в частій зміні наповнювача.
 2. Наповнювач, що мчить: Даний вид наповнювача найбільш популярний на сьогоднішній день. До його складу входить бентоніт – глинистий матеріал, що добре вбирає вологу. Альтернативним варіантом може бути деревина або папір.

Залежно від виду сировини розрізняють такі види наповнювачів.

Мінеральний (глиняний)

Цей вид наповнювача виготовляють із глини різного виду. Їхня якість і склад залежать від виробника.Бувають ті, що комкуються, так і вбирають.

Деревний

Наповнювач виготовляють з тирси деревини різних порід дерев. Вони спресовані у гранули. Цей вид наповнювача дуже практичний, тому що відходи можна змивати в унітаз.

Сілікагеля

Цей вид наповнювача виготовляють із діоксиду кремнію. Натуральна речовина. Міститься у багатьох гірських породах. Його унікальною здатністю є вміння поглинати велику кількість вологи завдяки своїй пористій структурі.

Кукурудзяний

Добре вбирає вологу, усуває неприємні запахи, підходить для маленьких кошенят, є екологічним продуктом. Не припадає пилом і не кришиться, його досить легко прибирати за рахунок утворення щільних грудок.

Паперовий

Цей вид наповнювача виготовляється з переробленого паперу. Його недолік полягає в тому, що його потрібно часто міняти. Добре вбирає вологу та усуває неприємні запахи.

Привчання кошеня до лотка

Починати навчання слід змалку. Що раніше, то краще. Оптимальним віком для привчання кошеня до лотка є 1-2 місяці.

Спочатку тварину необхідно «познайомити» з туалетом. Для цього посадіть його в лоток і дайте йому деякий час, щоб він зміг його обнюхати.

Лоток завжди повинен стояти в тому самому місці.

Організм кошеня влаштований так, що майже відразу ж після їди він захоче до туалету. Відповідно, після їди за ним слід уважно стежити. Як тільки він почне копати місце, необхідно відразу ж віднести його в лоток.

Важливим моментом є заохочення виконаної роботи, так що погладьте і похваліть свого вихованця після того, як він справить потребу. Дані маніпуляції допоможуть легко та швидко привчити тварину до лотка без зайвих зусиль.

У разі виникнення будь-яких труднощів існують певні поради, які допоможуть вам вирішити проблему:

 1. Якщо кошеня все-таки справило потребу в недозволеному місці, не лайте його, воно все одно не зрозуміє, що він зробив;
 2. Після того, як ви прибрали калюжу за кошеням, не поспішайте викидати серветку. Віднесіть його до лотка.
 3. У тварин сімейства котячих дуже гостро розвинений нюх. Кошеня запахом прийде до лотка.
 4. Є один нюанс: місце, куди спочатку сходила тварина, необхідно ретельно прибрати та позбавити запаху.
 5. Для цього можна використовувати спеціальні аерозолі, що усувають неприємний запах. Продаються у будь-яких зоомагазинах.
 6. Якщо ж доводиться прибирати екскременти, то тут на допомогу прийде оцтова кислота або нашатирний спирт.
 7. Важливо хвалити тварину за будь-хто. Навіть малий прогрес.
Іноді кішка-мати сама привчає кошенят до лотка. Це може бути непрямим або прямим способом.

Прямий метод полягає в тому, що після їди кішка відносить своїх кошенят у лоток для того, щоб вони могли справити природну потребу. Це не завжди.

 • Найпоширеніший непрямий метод, який полягає у запахах та повторенні поведінки.
 • Маленькі кошенят можуть почувати запах матері з лотка і з часом зрозуміти, куди треба ходити.
 • Так само кошенята можуть повторювати материнські маніпуляції подібно до навчання полювання або ж ранковим і вечірнім умивання, тим самим розуміючи, як і що потрібно робити.

Важливо запастися терпінням, особливо в перші дні появи маленького пухнастого друга у вашому будинку. Тварина ніколи не нашкодить вам через бажання помсти. Причинами, через які кошеня може відмовитися ходити у правильне місце – лише страх та незручності.

Фото найкращих лотків для кота