Трава для кішок: інструкція, як вибрати та виростити траву для кішки

Трава для кішок: яку люблять і навіщо їдять + поради щодо вирощування трави в домашніх умовах

Хоча кішки та хижі тварини, які харчуються в основному їжею тваринного походження, вони також потребують рослинності. Часто можна помітити, як кішки, що живуть на волі, люблять час від часу гризти трав’янисті рослини.

Але коли кіт не має доступу до вулиці, він може виявляти інтерес до кімнатних рослин, що дуже негативно позначається на здоров’ї вихованця. Кімнатні рослини, як правило, отруйні для тварин, що викликає алергію та отруєння. Варто знати, які трави можна кішкам, а які краще заховати у важкодоступні для улюбленця місця.

Щоб уникнути подібних плачевних наслідків, необхідно замислитися про вирощування трави для котів. Але перед тим, як вирощувати траву, варто розібратися, чим зумовлена ​​природна тяга кішок до рослин?

Навіщо кішки їдять траву

Трава як проносний засіб. Наші пухнасті улюбленці часто страждають від розладів травлення та уповільнення роботи кишечника.

 • Причиною цього є випадкові потрапляння до травного тракту елементів, які повноцінно не перетравлюються.
 • Дикі кішки, наприклад, під час поїдання видобутку, чи то миша, чи птах, поглинають м’ясо разом із шерстю або пір’ям, що веде до запорів та ускладнень у перетравленні.Домашні кішки також не застраховані від потрапляння в організм сторонніх елементів, таких як власна шерсть при вмиванні та інше сміття.

Речовини, що містяться в трав’янистих рослинах, здатні викликати роздратування в травному тракті, що згодом веде до легкого випорожнення та відновлення стабільної роботи травлення.

Вітаміни для котів

Раціон кота безпосередньо позначається на стані його вовни, шкірного покриву та кігтів, самопочутті та рухової активності. Незважаючи на м’ясоїдність кішок, раціон не повинен складатися лише з м’ясних продуктів, що містять тваринні жири та білки.

Тварини, навіть найхижіші, як і будь-який організм, потребують клітковини та певних вітамінів, амінокислот, мікро- та макроелементів, що в достатку містяться тільки в рослинних продуктах.

Травинки містять у своєму соку фолієву кислоту, яка важлива для зростання та розвитку тварини, тому особливо важливо забезпечити доступ кішки до трави в період виношування кошенят.

Засіб проти діареї

Деякі види трав, зокрема види із щільними та вузькими стеблами, мають міцну дію на травний тракт.

Тварини часто інстинктивно відчувають найменші зміни у своєму організмі, які приносять дискомфорт, і відразу шукають можливість для відновлення здоров’я.

Трав’янисті рослини завжди приходять на допомогу, якщо тварина має до них доступ.

Види трав’янистих рослин для кішок

Яку ж траву їдять кішки і який ефект кожен із видів трав має на організм тварини?

 1. Свіжа пшениця. Вважається, що найулюбленіша трава кішок – це пшениця. При цьому кішки найчастіше віддають перевагу саме свіжопророщеній пшениці. Свіжа пшениця солодка на смак, м’яка при поїданні і нараховує рекордну кількість корисних речовин, порівняно з менш свіжою пшеницею.
 2. Пшениця проста у вирощуванні, невибаглива і не вимагає посиленого догляду, при цьому досить швидко проростає.
 3. Ячмінь вдосталь насичений фолієвою кислотою, що дуже важливо для правильного зростання та розвитку вихованця. Крім того, ячмінь позитивно впливає на травний тракт і здатний суттєво прискорити обмін речовин. Ця трава здатна також повернути вихованцю втрачені після фізичного навантаження сили.
 4. Тім’ян. Ця пряна та лікувальна рослина відмінно позначається на нервовій системі вихованця таким чином, що знижує стрес, прибирає тривожність та заспокоює. Після поїдання чебрецю вихованець стає ласкавим і ніжним.
 5. Пирій є бур’яном, тому багато хто навіть не здогадується про його корисні властивості для пухнастих вихованців. У пирії міститься велика кількість мінералів і вітаміни групи А, В і Е. Завдяки жорсткому листю пирію, шлунок кішки добре очищується, а травлення відразу нормалізується.
 6. Солодка. Цей вид трави здатний запобігати алергії і загоювати слизову оболонку, що зазнала подразнення. Солодка також сприятливо впливає на травлення.


Трави, які протипоказані кішкам

Коли справа заходить про те, яку траву не можна давати кішкам, часто виникають суперечки.

 • Котяча м’ята — низькоросла рослина, яка дуже приваблива для котів.
 • Багато любителів котів вважають, що котяча м’ята необхідна для їхніх вихованців, оскільки вона знижує рівень стресу.
 • Існує така думка, що ця пряна рослина — це однаково, що вино для людини.
 • Так само як люди можуть розслабитися за келихом улюбленого напівсолодкого, так і кішки можуть релаксувати після поїдання цієї чудо-трави.
 • Насправді котяча м’ята та валеріана повністю протипоказані для пухнастих вихованців у великих кількостях.
 • Ці рослини мають наркотичну дію і викликають звикання.


Можна дозволити разове вживання, але вирощувати їх з метою регулярного споживання в жодному разі не варто.

Алгоритм вирощування трав’янистих рослин для кішок

Існує багато способів, як виростити траву для котів. Основним і найдоступнішим способом є вирощування трави в грунті.

Для початку необхідно придбати в аптеці або в зоомагазині якісне насіння. Важливо, щоб вони не були оброблені добривами та хімікатами. В наш час у кожному магазині для тварин є весь асортимент посадкового матеріалу різних видів, тому труднощів із пошуком насіння не виникне.

Коли насіння придбано, необхідно задуматися про вибір ґрунту. Перед посадкою насіння замочують на добу у теплій воді, додавши щіпку соди. Зволожене насіння висівають у ґрунт і присипають зверху ґрунтом.Для прискореного росту та швидкого проростання тару з ґрунтом накривають харчовою плівкою, що створює парниковий ефект.

 • Як правило, перші сходи з’являються вже на третій або четвертий день.
 • Щойно сходи з’явилися, плівку потрібно прибрати.
 • Далі трава росте у звичайних умовах.


Єдиний догляд у цьому періоді — своєчасне зволоження ґрунту. Через 6-7 днів трава остаточно проросте і буде готова до вживання.