Шлейка для кішок: огляд кращих моделей шлейок у 2023 році (види, рекомендації, відгуки, новинки)

Шлейка для котів – всі тонкощі вибору та правила використання (фото схема, як одягати)

За своєю природою домашні улюбленці сімейства котячих є енергійними, цікавими та активними тваринами. Багатьом із них доводиться проводити більшу частину свого життя в квартирі, через що вони не можуть достатньо задовольнити свій інтерес до навколишньої дійсності.

Існує універсальне вирішення даної проблеми, доступне для кожного господаря – шлейка для кішок, за допомогою якої ви зможете регулярно вигулювати свого вихованця та задовольнити його потреби в активному дозвіллі.

Як надіти шлейку на кішку

Слід зазначити, що цей аксесуар повинен бути зручним для вашого улюбленця, щоб не викликати занепокоєння, зайве хвилювання.

Існує кілька основних етапів, які допоможуть грамотно та правильно надіти шлейку на кішку:

 1. Необхідно дати обнюхати шлейку вихованцю і звикнути до неї з метою уникнення зайвого занепокоєння.
 2. Перед початком процесу важливо взяти вихованця на руки і, якщо він виявиться стурбованим, погладити його та заспокоїти.
 3. Не робити різких, гучних рухів, робити все акуратно та спокійно.


Під час виконання цих пунктів процедура дасть бажаний результат і не забере великої кількості часу. Далі ми розглянемо різні методики збору шлейок залежно від їхнього типу.

Як зібрати шлейку для кішки

Залежно від комплектації, темпераменту та породи вашого улюбленця, існують різні варіації шлейок.

Головним напрямним фактором є максимальна зручність – важливо, щоб шлейка підходила до вашої кішки, не натирала і не здавлювала тварину.

Існують певні нюанси при збиранні різних типів лямок.

Вісімка:

 1. Цей аксесуар складається з частин. Одна частина – мала петля надягає на шию кішки, вона повинна ковзати по голові тварини, її не потрібно розстібати. Карабін опиняється на спині тварини. У другу частину – велику петлю просуваються передні лапи, вона повинна огинати котячі груди. Петлі також можна регулювати, збільшуючи їх чи звужуючи.
 2. Далі слід надіти на голову тварини малу з петель.Місце з’єднання петлі та сполучного ремінця має бути трохи вище рівня плечей. Середина вісімки має лежати між лопатками.
 3. Потрібно взяти кінці великої петлі, які знаходяться під грудьми тварини та з’єднати їх.
 4. Важливо проконтролювати, щоб жодна з петель не була перекручена і не стала джерелом роздратування для вашого улюбленця.
 5. Необхідно перевірити посадку ременів. Між шлейкою та тваринами повинні проходити 2 пальці.
 6. Поводок необхідно пристебнути до кільця, що знаходиться в області спини тварини, після чого сама шлейка перевіряється на міцність.

Н-подібна шлейка

Фотографію шлейки у формі вісімки наведено нижче:

 • Необхідно надіти на голову тварини малу з петель, прямий ремінець опустити на рівень лопаток.
 • Далі, охопивши великою петлею тулуб тварини, застебнути її.
 • Після всіх маніпуляцій перевірити, як шлейка сидить на тілі тварини.

Шлейка-жилетка

Фотографія Н-подібної шлейки представлена ​​нижче:

 • Жилетка повинна бути розташована таким чином, щоб верхня частина опинилася на рівні шиї тварини, а нижня в області передніх лап, після чого потрібно застебнути всі липучки.
 • Перевірити, чи достатньо щільно шлейка сидить на тварині і чи не тисне вона їй.

V-подібна шлейка

Фотографію шлейки-жилетки наведено нижче:

 • Шлейку необхідно покласти на підлогу, розвівши петлі для лап тварини.
 • Розташувати кішку над ними, враховуючи той факт, що лапи повинні бути на рівні бічних петель.
 • Підняти шлейку та закріпити на тварині.

Шлейка для кішки своїми руками

Фотографію V-подібної шлейки наведено нижче:

 1. Для того, щоб правильно і грамотно виготовити шлейку для кішки своїми руками, необхідно спочатку зробити виміри вихованця: коло шиї, а також грудей, довжину шиї від основи голови до середини грудей. В результаті вийдуть два кола – великий і маленький та лінія між ними.
 2. Далі нам знадобляться папір формату А3, олівець, лінійка та сантиметр. Довжина паперу визначається за габаритами тварини – вона повинна бути такою ж або трохи довшою, ніж коло кішки.
 3. Так само необхідно додати до вимірів 1 сантиметр на малюнку, щоб переконатися в тому, що ви достатньо обрізали тканину. Цей відступ буде відстанню між краєм тканини та стібками.
 4. Після необхідно вирізати шаблон і приміряти його на кішці.
 5. Наступним етапом є підготовка необхідного матеріалу для виготовлення шлейки. Для цього нам знадобляться: щільна тканина (рекомендується джинсова або бавовняна, так як вона досить щільна, м’яка і міцна), підкладка, що відповідає кольору тканини нитка, ножиці, D-подібне кільце, захисна тканина, липучки, що пришиваються.

Захисна тканина використовується для того, щоб зміцнити основну тканину. За вагою вона повинна бути такою ж, як інший тип тканини або менше.

Кільце має бути досить широким, щоб через нього вільно проходила нейлонова стрічка.Сама нейлонова лямка по довжині повинна відповідати середньому колу жилета. Важливо відзначити: чим товстіша стрічка, тим важче її пришиватиме.

Для виготовлення викрійки шлейки нам знадобляться: швейна машинка, ножиці, шпильки, праска, рулетка. Якщо в арсеналі немає швейної машини, можна шити своїми руками, але це триватиме трохи більше часу.
Викройка шлейки для кішки

 1. Необхідно вирізати тканину, підкладку та лицьову захисну тканину, після чого розмістити схему шлейки поверх вирізаного та прикріпити за допомогою шпильок. Важливо пам’ятати про відступ на 1см від основних вимірів.
 2. Приступаємо до зшивання всіх частин викрійки. Починати слід з виворітного боку, підігнувши краї. Це робиться для того, щоб шви опинилися всередині жилету. Далі слід вирівняти краї відносно один одного та прошити по периметру, після чого все відпрасувати.
 3. На частини шлейки, яка буде в області спини тварини, потрібно пришити D-подібне кільце. Воно має бути протягнуте через нейлонову стрічку закругленою частиною назовні.
 4. На завершення пришиваємо липучки до шлейки. Вони повинні накладатися один на одного, відповідно, частину липучки маємо на виворітній стороні викрійки, іншу на зовнішній.

Після проведених маніпуляцій слід приміряти отриманий жилет на кішці та перевірити, як він на ньому сидить.

Фото шлейки для котів