Краплі барс для кішок (від бліх та кліщів): інструкція із застосування для дорослих кішок та кошенят

Краплі барс для кішок: побічні ефекти, склад, ціна + відгуки ветеринарів про краплі проти бліх та кліщів

Краплі «Барс» від бліх для котів випускає російська фірма «Агроветзахист». Їх призначають тваринам, що страждають від кровососних паразитів (кліщів, бліх, власоїдів), прописують у профілактичних цілях.

При правильному використанні препарат абсолютно безпечний для людей та домашніх вихованців. Серед переваг крапель виділяють тривалий термін дії та ефективність.

Склад

«Барс» реалізують у вигляді жовтуватого розчину з тягучою консистенцією та специфічним ароматом. В одній пачці знаходиться 3-4 піпетки. Обсяг кожної їх не більше 1,4 мл. У препараті, призначеному для кішок, головною речовиною, що діє, є фіпроніл. Його ефект посилюють дифлубензурон та дикарбоксимід.

До додаткових інгредієнтів відносять поліетиленгліколь, полівінілпіролідону та ізопропіловий спирт. Дату виготовлення лікарського засобу вказує виробник на упаковці. Термін придатності дорівнює 2 років. Зберігати краплі потрібно в місці, недоступному для дітей та домашніх тварин.


Дія препарату

Фіпроніл – інсектицид, який має руйнівний ефект на нервову систему шкідників.Він блокує роботу нервових імпульсів. Відбувається параліч, наслідком якого стає смерть комах.

 • Дифлубензурон уповільнює життєво важливі процеси в організмі паразита, дикарбоксимід активізує інсектицид.
 • Краплі безперешкодно проникають у сальні залози, епідерміс та волосяні цибулини.
 • Виявити препарат у крові при здачі стандартного набору аналізів не вдасться, він не надходить у кров.

Краплі проникають в організм при прокушуванні шкірного покриву. Всупереч поширеній думці шкідники гинуть не відразу. З моменту нанесення складу має пройти щонайменше 7 годин. “Барс” знищує не тільки дорослих особин, а й личинок. Тривалість корисної дії препарату обумовлена ​​тим, що не змивається водою.

Показання до застосування

Препарат використовують для лікування та профілактики кішок різного віку. У лінійці виробника є краплі для дорослих вихованців та малюків. Останнім має бути понад 10 тижнів.

Стан тварини можна оцінити, поспостерігавши за нею. Тварини, які страждають від кліщів та бліх, неспокійні. Вони частіше звичайного миються, постійно сверблять і струшують головою. На вовні та підшерсті виявляються сліди життєдіяльності паразитів.

Дискомфорт – не єдина проблема, яку можуть спровокувати паразити.Застосування крапель «Барс» для кішок часто обумовлено:

 • Анемія;
 • Гельмінтоз;
 • Невроз;
 • Паралич;
 • Дерматитом;
 • Отодектозом (вушною коростою).


Комахи часто стають переносниками цих захворювань. У запущеній формі вони можуть призвести до смерті. Профілактика потрібна всім вихованцям, що виходять на вулицю.

Очними краплями «Барс» для кішок лікують та попереджають кератит, блефарит та кон’юнктивіт.


Лікування

Розраховуючи разову дозу, слід орієнтуватися на вагу та вік вихованця. Одна піпетка «Барса», в якій міститься 1 мл лікарського засобу, вистачить для обробки дорослої тварини вагою більше 3 кг. Котів із меншою масою тіла лікують, керуючись нормами, зазначеними в таблиці.

Краплі «Барс»

Вага тварини (кг)

Кількість крапель

До 1

10
1-3

20

Краплі «Барс-форте» для кошенят

Вага тварини (кг)

Кількість піпеток

До 1

1
Більше 1

2

Вихованця перед обробкою необхідно зважити. В іншому випадку дозування буде розраховане неправильно. Якщо однієї процедури виявилося недостатньо, другу можна провести лише за 30 днів.

Тварин, які мешкають в одному будинку, слід лікувати одночасно. Інакше ефект від «Барса» буде мінімальним та короткочасним.

Профілактичні обробки слід робити регулярно (1 раз на 2,5 місяці).Категорично заборонено використовувати для лікування кішок краплі “Барс” для собак. У складі цього препарату є інший активний компонент. Він може зашкодити пухнастому вихованцю.

Важливо! За три дні до нанесення крапель кішку треба викупати. Її шерсть під час процедури має бути сухою та чистою.

Обробка від бліх відбувається за досить простим алгоритмом:

 1. Фіксують домашню тварину в потрібному положенні.
 2. Акуратно прибирають шерсть із вибраного місця (верхня частина спини, холка).
 3. Завдають препарат.

Кітка може постраждати при потраплянні крапель усередину. Необхідно стежити за тим, щоб вона не злизала завданий склад.

 • Протягом 6 годин вихованець повинен залишатися під наглядом.
 • Наступні 3-4 доби його не можна купати.
 • Від догляду доведеться відмовитися доти, поки тварина повністю не одужає.

Якщо господар знайшов на кішці кліща, потрібно капнути на комаху Барсом і трохи почекати. Приблизно через 20-30 хвилин кліщ відвалиться. При отодектоз складом обробляють не тільки холку, але й вуха.

Завдаючи препарат, не можна забувати про техніку безпеки. На руках мають бути стерильні рукавички. Якщо ліки потрапили на слизові оболонки, їх слід ретельно промити проточною водою.

Побічні ефекти та протипоказання

Якщо власник дотримується приписів ветеринара та рекомендації, перелічені в інструкції із застосування, вихованець не відчує дискомфорту.

Ризик виникнення алергічної реакції на компоненти препарату мінімальний. Це підтверджується відгуками про краплі «Барс» для котів.

Про наявність індивідуальної непереносимості складу свідчить поява таких симптомів:

 • Роздратування на шкірі;
 • Тремор кінцівок;
 • Сльозотеча;
 • Надмірне слиновиділення;
 • нудота і блювання.

У цьому випадку тварина слід викупати. Якщо його самопочуття не покращиться, доведеться звернутися до фахівця.

Перелік протипоказань досить великий:

 • Останній місяць вагітності;
 • Серйозні пошкодження на шкірних покривах;
 • Період лактації;
 • Алергія на компоненти складу;
 • Вік до 2 місяців;
 • Ослаблений імунітет.

Ціна на краплі “Барс” для кішок варіюється від 120 до 150 рублів за упаковку. Її зазвичай вистачає на сезон. “Барс-форте” для кошенят трохи дорожче (від 250 рублів). Препарати цієї лінійки відрізняються не тільки прийнятною вартістю, але й високою ефективністю. З їх допомогою можна захистити свійських тварин від різних паразитів.

Фото краплею Барс для котів