Фіприст для котів: інструкція із застосування, протипоказання, відгуки, аналоги препарату

Фіприст для котів (краплі та спрей): розбір складу, ціна + відгуки ветеринарів та власників тварин про ефективність препарату

Фіпріст – лікарський препарат, який використовується для знищення комах-паразитів. Ефективність складу доведена як у теорії, так і на практиці.

Фіпріст продається у вигляді крапель і у вигляді спрею, тому власники домашніх тварин мають можливість вибрати зручнішу для використання форму, враховуючи всі індивідуальні особливості проблеми.

Ціна на фіприст для кішок дуже демократична, що разом з високою ефективністю забезпечує його затребуваність у заводчиків.

Склад та вплив

Головною активною речовиною Фіпріста є фіпроніл, що порушує роботу нервової системи паразитів, що, у свою чергу, призводить до швидкої загибелі комах.

 • При дотриманні всіх інструкцій під час використання всі паразити гинуть за 15-20 годин з моменту застосування.
 • Активний компонент діє контактно, не потрапляючи в організм вихованця, а накопичуючись у шерсті та верхньому шарі шкіри.

Але варто пам’ятати про те, що до складу включені дуже токсичні речовини, тому абсолютно неприпустимо попадання розчину на слизові оболонки очей і в ротову порожнину.

Це неодноразово згадується в інструкції до Фіпріста для котів.Як уже згадувалося раніше, Фіпріст продається у двох формах: спреєвої та краплинної. Що враховувати під час виборів?

Краплі

Краплі Фіпріст для котів існують у двох варіаціях: комбо та спот-он, розрізняються вони між собою складом. У комбо, крім фіпронілу, включений ще один активний інгредієнт, здатний знищувати не лише дорослих комах, але й їхні яйця та личинки.

Завдяки наявності цієї речовини вона надзвичайно ефективна у довгостроковій перспективі. Краплі розлиті у пластикові піпетки об’ємом по 0.5 мл.

 • Потрібно при покупці звернути увагу на те, щоб краплі були призначені саме для котів.
 • Варіація для собак проводиться в іншому дозуванні та обсязі.


Щоб не допустити помилки, варто заздалегідь ознайомитися з фото Фіпріста для котів. Використання розчину не за призначенням, з порушенням дозувань може призвести до інтоксикації та різкого погіршення самопочуття вихованця.

Спрей

Спрей Фіпріст для кішок – безбарвний розчин, розфасований у флакони від 100 до 500 мл. Власнику однієї кішки найкраще обійтися малим обсягом, а ось за наявності відразу кількох улюбленців є сенс задуматися про покупку великої упаковки.

Спрей відмінно підходить для обробки лежанок, з подальшим пранням, звичайно ж.


Коли та як застосовувати

Найчастіше препарат призначається для знищення ектопаразитів різного роду: бліх, власоїдів, кліщів. Іноді Фіпріст також застосовується і при лікуванні дерматитів, якщо першоджерелом їхньої появи були паразити.

Застосування препарату в різних його формах має специфічні особливості, але є низка загальних правил.

 • Не можна дозволяти тварині злизувати препарат із вовни.
 • Після застосування препарату не можна допускати намокання вовни протягом двох днів.
 • Якщо обробка проводиться для видалення бліх або власоїдів, то після обробки тварини обов’язково потрібно очистити місце сну тварини, інакше існуватиме небезпека повторного зараження.

Особливості застосування крапель

Доза крапель стандартна – для одноразової обробки потрібна буде одна піпетка на 0.5 мл. Необхідно обережно наносити розчин на шкіру тварини, розсуваючи шерсть.

 • Вибираючи місця для нанесення, варто намагатися розподіляти препарат так, щоб тварина не мала можливості його злизати.
 • При необхідності повторну обробку варто проводити не раніше ніж через 20-25 днів.
 • Якщо препарат застосовується для видалення вушної корости, закапувати ліки необхідно безпосередньо у вуха тварини.
 • Кожне вухо потрібно внести близько п’яти крапель, навіть якщо паразити знайдені тільки в одному з них.

Для більш ефективної дії препарату варто попередньо очистити вуха тварини, приділяючи особливу увагу внутрішнім проходам.

Найбільш якісне очищення вдасться зробити з використанням спеціального лосьйону – його можна придбати у будь-якій ветеринарній аптеці.

Особливості застосування спрею

Дозування спрею підбирається з урахуванням ваги тварини. На кожний кілограм ваги потрібно внести близько 5 мл ліків.


Варто розраховувати кількість розпорошених ліків таким чином:

 • При натисканні на флакон виприскується 0.5 мл, відповідно на 1 кг ваги потрібно близько десяти натискань.
 • Під час розпилення ока вихованця варто прикрити, щоб уникнути попадання кошти на слизові.
 • Спреєм обробити необхідно рівномірно все тіло тварини, розпилювач при цьому варто тримати вертикально, на дистанції близько 15 сантиметрів від шерсті.
 • Тваринам з довгою або густою вовною необхідно розсувати вовну під час обробки, щоб препарат міг потрапити у безпосередню близькість до шкіри.

Поки препарат повністю не висохне, варто стежити за вихованцем, не дозволяючи йому себе вилизувати, не підпускаючи його до вогню та води. По завершенні процедури, якщо вона проводилася у приміщенні, таке обов’язково варто провітрити.

Протипоказання

Фіприст не можна застосовувати для лікування деяких груп тварин:

 • Хворих або нещодавно перехворіли;
 • При ознаках наявності у тварини непереносимості окремих елементів складу;
 • Для лікування виснажених тварин.

При вагітності та в період годування кішку можна обробляти Фіпрістом, але попередньо варто обговорити це питання з ветеринаром.Котят ж можна обробляти спреєм приблизно з семиденного віку, краплями з віку 3-4 тижнів.

 • Іноді препарат здатний викликати легке подразнення шкіри, що супроводжується свербінням та почервонінням.
 • Відгуки про Фіпріст для кішок в основному не містять інформації про це, але деякі з вихованців набагато чутливіші до активних елементів.
 • При прояві негативних реакцій кішку потрібно в найкоротші терміни ретельно викуповувати, а засіб для боротьби з паразитами змінити.

При попаданні ліків на слизові оболонки ротової порожнини або очей, може статися інтоксикації різного ступеня тяжкості.

При виникненні після обробки блювоти, проносу, втрати апетиту, варто звернутися до ветеринарної клініки для промивання шлунка та прийому ентеросорбентів, що видаляють токсичні речовини з організму тварини.

Фото препарату Фіпріст для котів