Фоспреніл для котів: склад, ціна, інструкція застосування, відгуки та аналоги препарату

Фоспреніл для кішок – опис та показання до застосування ліків

Фоспреніл – противірусний ветеринарний препарат, що має широкий спектр впливу. Ліки фоспреніл для кішок має сильний бактерицидний та противірусний ефекти, і може бути використаний як для терапії, так і як засіб, що зміцнює імунітет.

Впоратися з використанням препарату зможе навіть недосвідчений заводчик – вводити ліки можна різними способами.

Склад та принцип роботи препарату

Активні діючі речовини фоспренілу стимулюють активність плазмових клітин крові, одночасно підвищуючи інтенсивність обмінних процесів у клітинах. У ролі ключової речовини виступає динатрієва сіль фосфату поліпренолів.

Лікарський розчин прозорий, не має запаху та домішок, тому тварини спокійно сприймають його пероральний прийом. Випускається препарат у пластикових або скляних ампулах та флаконах.

Показання до застосування

Як згадувалося раніше, препарат може бути використаний як у лікувальних, так і у профілактичних цілях. Для лікування фоспреніл застосовується переважно при зараженні вихованця інфекційними захворюваннями дихальних шляхів та шлунково-кишкового тракту.

 • Застосування фоспренілу для кішок як профілактичний засіб може проводитися проти безлічі вірусних інфекцій – активна діюча речовина запобігає поширенню таких, захищаючи вихованця навіть при контактах із зараженою твариною.
 • Для запобігання зараженню в таких випадках достатньо одноразово ввести вихованцю 0.8 мл внутрішньом’язово. Приводом для такого профілактичного щеплення може бути регулярне знаходження тварини на вулиці без будь-якого контролю.
 • Варто робити вакцинацію приблизно раз на рік, особливо якщо у тварини спочатку ослаблений імунітет, адже в такому випадку вихованець може захворіти без жодних контактів з навколишнім світом. Така тварина може заразитися від контакту із взуттям свого господаря.
 • Також приводом для використання фоспренілу є планування відвідування громадських місць разом із вихованцем.

Найнебезпечнішими є виставки, де в межах одного приміщення знаходиться безліч тварин з різними імунними системами.


Багато заводчиків залишило виключно позитивні відгуки про фоспреніл для кішок, саме завдяки його здатності захистити вихованця від зараження в подібних ситуаціях.

Інструкція із застосування

Будь-яке лікування варто проводити під контролем фахівців, але, за наявності бажання та мінімальних навичок, можна впоратися і самостійно. Важливо ретельно ознайомитися з інструкцією препарату і дотримуватися дозування при застосуванні.

Розчин можна вводити у вигляді внутрішньом’язових ін’єкцій, перорально або ректально, можна використовувати для промивання слизових оболонок очей та ротової порожнини тварини.

 • Для лікування інфекційних захворювань найчастіше призначається терапевтична доза в розрахунку 0.2 мл на кожний кілограм ваги вихованця.
 • У випадках тяжкого перебігу захворювання можливе збільшення дозування, але виключно за наявності показань і під контролем фахівців.

Прийом препарату слід продовжувати протягом усього лікування та аж до моменту, поки не пройде три доби з моменту зникнення всіх симптомів наявності недуги.

 • Максимально допустима добова доза препарату обмежена 0.8 мг ліків на кілограм ваги тварини.
 • Якщо розчин застосовуватиметься перорально, то дозування можна збільшити дворазово, оскільки ефективність впливу препарату при такому способі введення буде відчутно знижена.
 • Варто враховувати, що найчастіше фоспреніл призначається одночасно з антибіотиками та антигістамінними медикаментами, але небажано одноразове використання ліків із протизапальними засобами стероїдного роду.

Введення фоспренілу внутрішньом’язово

Введення препарату внутрішньом’язово – найкращий спосіб використання фоспренілу. Укол можна зробити самостійно, але якщо вихованець важко сприймає лікувальні процедури різного роду, то варто все ж таки звернутися до професіоналів.


Професіонали зможуть заспокоїти стривожену тварину та провести всі маніпуляції швидко та з мінімумом неприємних відчуттів.

Як колоти кішкам фоспреніл? При самостійному введенні препарату потрібно розташувати кішку на стійкій горизонтальній поверхні, в ідеалі – варто вдатися до допомоги ще однієї людини, здатної міцно утримувати тварину.

 • Укол краще робити в холку: шкіру варто відтягнути, плавно завантажити голку практично повністю, після чого почати повільно і плавно вводити ліки.
 • Швидке введення викликає біль та запалення надалі.

Тварини найчастіше відчувають, що господар збирається проводити хворобливі маніпуляції, тому всю попередню підготовку варто провести завчасно. Під час самого процесу кішку варто заспокоювати тихим голосом, лагідно та ніжно.

Протипоказання

Ліки є імуномодулюючим засобом, тому практично не мають жодних протипоказань. Не варто його приймати тільки в тих випадках, коли тварина має виявлену індивідуальну непереносимість окремих компонентів складу.

Під час розвитку алергічних реакцій можливе підвищення температури тіла, набряклість і навіть анафілактичний шок, тому перше застосування будь-якого препарату варто проводити під контролем ветеринарного лікаря.

 • Фоспреніл – ефективний противірусний препарат, який не тільки запобігає розвитку патогенних вірусів та мікроорганізмів, але й позитивно впливає на стан імунної системи в цілому.
 • Демократична ціна та мінімум можливих побічних ефектів вже багато років утримують фоспреніл у переліку найбільш затребуваних та популярних ветеринарних препаратів.


Перед лікуванням кішок фоспренілом варто проконсультуватися з фахівцями, щоб уникнути розвитку негативних наслідків з урахуванням індивідуальних особливостей.


Фото фоспренілу для кішок