Азинокс для котів: інструкція, ціна, відгуки та ефективність препарату

Азинокс для кішок – розрахунок дозування, склад та принцип дії таблеток від глистів
Чуйний власник, уважний стан свого вихованця, моментально помітить найменші тривожні знаки, що сигналізують про проблеми зі здоров’ям у тварини. Слабкість, відсутність апетиту, дивна поведінка, розлади травлення – кожен із цих симптомів здатний свідчити про зараження кішки паразитами. Постраждати можуть кішки, які мешкають як у приватних будинках, так і в ізольованих квартирах.

Відсутність контактів з іншими тваринами не є гарантією захисту – тому обов’язковими є періодичні профілактичні обробки. Заражені тварини не лише самі страждають від паразитів, а й можуть заразити ними людей, що особливо страшно для сімей, у яких є маленькі діти.

Існує безліч засобів, призначених як для профілактичної обробки тварин, так і для лікування у випадках зараження. До них належить Азінокс – антигельмінтний препарат, особливо ефективний при зараження стрічковими паразитами.

Склад та система дії Азінокс

Головною діючою речовиною є празіквантел. Він здатний знищити паразитів усім етапах їх розвитку, від яєць до дорослих особин. Празиквантел порушує обмінні процеси у клітинах паразитів, впливаючи на рівень проникності клітинних мембран.

Дорослі особини потрапляють під удар миттєво: спочатку такі впадають у параліч, після чого гинуть. Діяти в організмі тварини речовина починає практично моментально після прийому: максимальної концентрації в крові вона досягає всього за півгодини.

Виводиться празіквантел нирками у незмінному вигляді приблизно через добу після прийому. Для тварини празіквантел абсолютно нешкідливий.

Допоміжними речовинами препарату є крохмаль та лактоза. Вони не мають жодного впливу на паразитів, служачи виключно для зручності у формуванні таблетки та кращого всмоктування головного елемента.

 • Азинокс, як уже згадувалося раніше, може бути призначений як для лікування тварин від зараження стрічковими хробаками, так і для профілактики появи таких в організмі тварини.
 • Приймаючи рішення щодо вибору препарату, варто враховувати, що застосування Азиноксу для кішок обмежене лише кількома групами паразитів. У разі зараження, наприклад, аскаридами, жодного штибу від його прийому не буде.
 • Тому якщо власник діє з бажанням провести профілактичну обробку, то варто звернути увагу на більш універсальний Азінокс-плюс для кішок, що відноситься до комбінованої групи коштів.

Власник, який не має ветеринарної освіти, не зможе самостійно визначити тип і область зараження, а самолікування може призвести до непоправних наслідків.

Постановку діагнозу та призначення лікування варто віддати в руки досвідченого професіонала, здатного провести всі необхідні дослідження та зцілити вихованця.

Лікування та розрахунок дозування

Прийом ліків не вимагає особливої ​​підготовки тварини: ні дієт, ні очисних клізм. Давати препарат найкраще під час ранкового харчування, разом з їжею.

Використання Азиноксу сприяє тому, що паразити залишають організм паралізованими, але ще живими, тому ризик інтоксикації виключено.

 • Для лікування глистних інвазій передбачається одноразовий прийом препарату.
 • Згідно з інструкцією до Азінокса для котів, доза для прийому повинна бути розрахована з ваги тварини.
 • Одна таблетка, що містить 50 мг діючої речовини, використовується для лікування тварини вагою 10 кг.
 • Відповідно, якщо вихованець важить близько 5 кілограмів, то йому варто згодувати не більше половини таблетки.

Дозу не варто перевищувати, це може призвести до появи негативних побічних ефектів.

 1. Невеликим тваринам, чия вага не перевищує 4-5 кілограм, ліки найкраще давати у вигляді власноручно приготовленої суспензії.
 2. Таблетка розчиняється в 10 мл води, отримана речовина набирається в шприц, з якого видаляється гостра голка.
 3. Отримана суспензія спаюється тварині з розрахунку 1 мл на 1 кілограм маси тіла.
 4. Таким самим способом можна провести дегельмінтизацію у тварин, які відмовляються ковтати цілу пігулку.

Протипоказання

Перед використанням Азиноксу, як і будь-якого іншого лікарського засобу, потрібна консультація з фахівцем. У тварин можуть проявитися алергічні реакції на окремі компоненти препарату.

При розвитку таких препаратів необхідно не тільки негайно скасувати прийом препарату, але й провести відновлювальну терапію з використанням антигістамінних препаратів.

 • При ретельному дотриманні інструкції не виникає жодних побічних ефектів.
 • Явними протипоказаннями є лише вагітність кішки і надто маленький вік – не можна давати Азінокс кошеням, які не досягли місячного віку.

Чи можна давати кішкам Азінокс одночасно з іншими ліками? Офіційно не було зареєстровано жодного випадку зміни самопочуття вихованця через прийом різних препаратів одночасно з Азиноксом.

Однак лікарі все ж таки рекомендують уникати одночасного прийому з протисудомними препаратами та препаратами, що містять хлорохін.

Плюси Азіноксу в порівнянні з аналогами

До таких можна віднести безліч цінних критеріїв.

 • Вартість. Ціна на Азінокс для котів дуже демократична, незважаючи на його надзвичайно високу ефективність. Однією з причин низької вартості є вітчизняне виробництво, яке гарантує відсутність усіляких митних надбавок та впливу курсу зарубіжних валют на підсумкову ціну.
 • Безпека. Немає жодного офіційно зареєстрованого випадку передозування чи розвитку негативних реакцій.
 • Доступність. Препарат можна придбати практично в будь-якій ветеринарній клініці або аптеці.

На даний момент Азінокс по праву вважається одним із найефективніших препаратів для лікування кішок від паразитів.

Його популярність забезпечена його безпекою та безліччю незаперечних переваг.

Фото препарату Азінокс для кішок