Ципровет для кішок: показання, дозування, побічні дії

Ципровет для кішок: інструкція із застосування, склад та ціна очних крапель для кішок

Ципровет – це лікарський препарат ветеринарного призначення для тварин, у якому активна діюча речовина ципрофлоксацин має антибактеріальні властивості.

Існує у трьох різних варіантах: таблетках, краплях та розчинах.

Краплі Ципровет для кішок

Краплі ципровет призначені для лікування очей. На вигляд вони прозорі або світло-жовті. Надають антибактеріальний та протизапальний ефект на уражене місце області ока.

Активна діюча речовина ципрофлоксацин швидко і легко проникає в рогівку, руйнуючи ДНК-гірази бактерій і порушуючи їхню мембрану, що в свою чергу призводить до загибелі бактерій.

У яких випадках рекомендують застосовувати краплі ципровету:

 1. Гострий і хронічний кон’юнктивіт – запалення слизової оболонки ока.
 2. Кератит – запалення рогівки ока.
 3. Виразка рогівки — запалення рогівки, що супроводжується некрозом епітелію та строми з утворенням дефекту.
 4. Кератокон’юнктивіт – запалення рогівки та пошкодження слізної залози.
 5. Блефарит — запалення країв повік.
 6. Септичний іродоцикліт – запалення райдужної оболонки та циліарного тіла очного яблука.
 7. З метою профілактики захворювань при попаданні в око сторонніх тіл.
 8. Після травм очного яблука
 9. До і після операційКраплі капають на уражену ділянку ока. Кішкам потрібна лише одна крапля (про дозування краще проконсультуватися з ветеринарним лікарем), протягом одного-двох тижнів, до повного одужання. Якщо у кішки присутні рясні виділення, око потрібно спочатку обробити, лише потім приступати до лікування.

Якщо є гнійні відділення, спочатку треба закапати 3-4 краплі ліки, прибрати ватним диском все зайве і лише потім розпочати лікування, закапавши 1-2 краплі повторно.

Ципровет не рекомендують давати кошеням молодше семиденного віку, також з обережністю варто ставитися до кішок із проблемами судин головного мозку та порушенням мозкового кровообігу.


Жодних серйозних побічних ефектів у цього препарату не спостерігають, іноді тільки сльозовиділення та свербіння, але буквально через кілька хвилин все проходить.

Таблетки Ципровет для кішок

Таблетки мають таку ж активну діючу речовину, що й краплі – ципрофлоксацин. Ліки є антибіотиком. Після отримання тварин ліки, воно всмоктується в шлунку, а потім рівномірно розподіляється по організму.

Таблетки ципровету рекомендують давати тварині практично при будь-якому інфекційному захворюванні. Починаючи хвороби шлунка і закінчуючи хворобою кісток і суглобів.

 • Таблетки кішкам рекомендують приймати один раз на день, на 3 кілограми маси тварини рекомендують приймати 1 таблетку (якщо тварина менша за 3 кілограми, слід розламати таблетку на кілька частин).
 • Лікування цим препаратом варто продовжувати протягом 3-5 днів, поки кішка остаточно не одужає.

Застосування препарату неприпустимо, коли кішка вагітна, у період лактації, при захворюваннях, що вражають нервову систему, що супроводжується судомами, при порушеннях розвитку хрящової тканини, також протипоказаний прийом кошенят, які не досягли закінчення періоду росту.

Про прийом ципровету разом із прийомом інших антибіотиків проконсультуйтеся з ветеринарним лікарем. Ці ліки не сумісні з деякими антибіотиками.Побічні ефекти під час прийому тварин ліки не спостерігаються. Якщо раптом ви помітили особливу чутливість вашого вихованця до препарату, негайно припиніть використання цього засобу та зверніться до ветеринарної клініки.

Розчин для ін’єкцій Ципровет

Розчин для ін’єкцій ципровет не такий популярний серед господарів кішок, як таблетки або краплі. Більшість використовують його для лікування великої та дрібної рогатої худоби, але для кішок та собак він також призначений.

Активна діюча речовина така сама, як у крапель і таблеток — ципрофлоксацин, але на відміну від згаданих, розчин містить природний антиоксидант у вигляді бурштинової кислоти, який служить для опірності організму до негативних впливів вірусних і бактеріальних агентів.

Використовувати розчин рекомендують при таких захворюваннях:

 1. Запалення органів шлунково-кишкового тракту через інфекції
 2. Різні захворювання дихальних шляхів
 3. Інфекційні хвороби сечостатевої системи
 4. Інфекційні хвороби суглобів
 5. Інфекційні хвороби м’яких тканин та шкіри
 6. Некробактеріоз — гнійно-некротичні ураження сполучної та м’язової тканини.
 7. Пупкові інфекції
 8. Атрофічний риніт – прогресуюча атрофія слизової оболонки носа.
 9. Бронхопневмонія — гостре запалення стінок бронхіол.
 10. Колібактеріоз — кишкова паличка.
 11. Сальмонельоз — ураження травної системи бактеріальною інфекцією.


І також при деяких інших інфекційних захворюваннях.

Якщо тварина – це вагітна або кішка, що годує, застосування розчину варто виключати, так як це може призвести до негативних наслідків.Котів з нирковою та печінковою недостатністю та з порушеннями розвитку тканин також не можна лікувати даним препаратом.

Розчин ципровету, як і краплі і таблетки не можна давати тваринам з проблемами нервової системи, і кошеням, які ще не досягли остаточної стадії зростання.

Якщо після прийому ліків, ваш домашній вихованець веде себе дивно: відмовляється їсти, випорожнюється, і не може нормально пересуватися, то швидше за все він дуже чутливий до активної діючої речовини ципровету і препарат для лікування не підходить.

Вводять препарат кошенятам у вену або в м’яз по два з половиною міліграми на один кілограм, один раз на день, протягом трьох-п’яти діб, до повного одужання.

Покупка ципровету

Ви можете придбати ципровет у будь-якій аптеці при ветеринарній клініці.
Ціна на таблетки, краплі та розчини значно різниться.

 • Краплі обійдуться вам в районі 200-400 рублів,
 • Таблетки – 200,
 • Розчин для ін’єкцій коштуватиме дорожче близько 1000 рублів.

Фото краплею ципровет для кішок