Максідін для котів: інструкція із застосування, відгуки власників тварин, ціна та аналоги препарату

Максидин для котів (краплі та розчин для ін’єкцій): дія, склад та правильний розрахунок дозування

Максидин для котів – препарат, призначений для лікування вірусних інфекцій у тварин. Випускається як крапель для зовнішнього застосування або розчину для ін’єкцій.

У ветеринарній практиці відноситься до класу синтетичних препаратів, як Анандін, Галавет, Ронколейкін, Глікопін, Імунофан, Камедон.

Дія

Максидин підвищує вироблення раннього та пізнього інтерферону, активність макрофагів, Т- та В-лімфоцитів). Стимулює клітинний імунітет. Покращує природну опірність захворюванням.

Надає позитивну дію на здоров’я кішки:

 • Найкрасивіше,
 • Шовковиста вовна,
 • Міцна захищена шкіра,
 • Зниження кількості волосся, що випадає під час линьки.

Негативних побічних ефектів не виявлено. Можлива лише індивідуальна непереносимість чи алергічні реакції. У цьому випадку засіб відразу ж скасовують.Склад, вигляд

Основний діючий компонент – металоорганічна сполука піридин-2,6-дикарбоксилат.

 • Він розчинений у воді. Колір прозорий.
 • Рідина стерилізується, фасується у флакони 5 мл із нейтрального скла.
 • Флакон міститься в картонній коробці.

Опадки та домішки неприпустимі, такі ліки, а також засіб з порушеною упаковкою або без етикетки не можна використовувати.

Максидин для котів можна купити в будь-яких ветеринарних аптеках або магазинах, де є відділ «Ветаптека».

Форми випуску:

 • Розчин для підшкірних ін’єкцій 0,4%.
 • Краплі для носа та очей 0,15%.

Згідно з ГОСТ 12.1.007-76 препарат відноситься до 4 класу небезпеки. Це малонебезпечні речовини, які здатні завдати шкоди живим організмам і людині лише у підвищених концентраціях.

Смертельна доза при нанесенні на шкіру людини більше 2500 мг на 1 кг. У концентрації, що поставляється, і при правильному застосуванні Максідін повністю безпечний для людей, тварин і навколишнього середовища. Утилізувати можна через звичайну каналізацію.

Область застосування

Краплі максидин для кішок використовуються для лікування інфекцій очей та носа. Це риніти, вірусний ринотрахеїт, кон’юнктивіти (запалені тільки кон’юктиви), кератити (запалені тільки рогівка), або еозинофільні кератокон’юнктивіти.

Ліки максидин для кішок – засіб широкого спектру дії, чудово себе показує у складі комплексної терапії. Його завдання вузько: підвищити природний імунітет. Тому для лікування гострих форм хвороб потрібні додатково антибіотики, противірусні чи антигельмінтні засоби.

В окремих випадках краще віддати перевагу лікам, які поєднують імуномодуляцію та пряму дію на віруси (Гамапрен, Фоспреніл).

Особливо добре Максідін підходить для профілактики та лікування хвороб, асіоціованих з імуносупресивними або метаболічними захворюваннями, наприклад, демодекозом, який безпечний для здорових, міцних тварин, але вражає ослаблених.

Покази:

 1. Профілактика імунодефіциту у ослаблених тварин.
 2. Панлейкопенія (парвовірусний або інфекційний ентерит, котяча чумка або лихоманка, кощача атаксія, контагіозний агранулоцитоз). Інфекційне захворювання, спричинене вірусом із роду Парвовірусів.
 3. Каліцивіроз (кальцивірусна інфекція). Захворювання викликається вірусом із сімейства Пікорнавірусів.
 4. Демодекоз. Контагіозне захворювання шкіри, що викликається одним із двох видів демодекозних кліщів.
 5. Хламідіоз, гельмінтози (цестоди, аскариди, нематоди).

Дозування

Інструкція до максидину для котів залежить від форми препарату.


Розчин для ін’єкцій 0,4 вводиться підшкірно або внутрішньом’язово. Частота – двічі на добу. Курс лікування 2-5 днів. Конкретна доза залежить від маси: до 5 кг – 0,5 мл, до 10 кг – 1 мл, до 20 кг – 2 мл.

Правила застосування розчину для ін’єкцій:

 1. Не пропускати час введення чергової дози. Якщо порядок був порушений, пропущену дозу слід ввести якнайшвидше, а наступну – у звичайний час.
 2. Можна застосовувати у кошенят з 2 місяців.
 3. Допустимо для застосування у вагітних та годуючих кішок.
 4. На тлі лікування Максидином можливе застосування інших ліків або біодобавок. Чи не конфліктує з іншими ліками.Обережно комбінують з іншими імуномодуляторами.

Краплі Максідін 0,15 капають по 1-2 краплі в очі або носові проходи. Частота – до 3 разів на день. Курс – до зникнення симптомів, але не більше 14 днів.

Якщо потрібно глибоко промити ніс, у разі важких ринітів, кішку перед закапуванням краще сповивати. Зручно використовувати катетерну насадку.

Оскільки упаковка не оснащена кінчиком для закапування, і потрібно пірнати у флакон піпеткою, краще мати кілька піпеток (для кожного ока окремо) та вчасно їх стерилізувати, щоб у ліки не потрапили збудники інфекцій.

Думки споживачів

Відгуки про максидин для кішок у середньому позитивні. Покупці наголошують на швидкості дії, ефективності.

 • Краплі для очей Максідін показують себе більш результативними, ніж аналоги.
 • Через 2-3 дні практично чисті очі у кошенят та дорослих кішок, чудово підходить для профілактики нежиті, особливо у тварин на реабілітації.
 • Курс крапель — і кашель, що почався, і чхання не перейдуть у важкі форми.

Добре показує себе при вірусному ринотрахеїті у комбінації з антибіотиками місцевої дії (наприклад, ципровет).

 • Плюси: Універсальність, краплі підходять і для носа, і для очей, відмінно переноситься тваринами, не щипає, низька ціна. Упаковка із 5 флаконів 5 мл коштує 200-400 руб., 1 флакон, якого зазвичай достатньо для 1 тварини – 50-60 руб.
 • Препарат незамінний для кішок породи перська, або екзоти. У цих тварин, внаслідок будови морди, часто страждають від брахіцефалічного синдрому обструкції дихальних шляхів та постійної сльозотечі. Лікування курсами по 2 тижні може забезпечити тварині місяць повного комфорту з очима та носом.
 • Як мінуси відзначають не надто зручну упаковку – немає піпетки.
 • Зрідка зустрічаються алергічні реакції: набряки, ще більша сльозотеча з очей.

У дуже рідкісних відгуках засіб описується як такий, що не справив жодного ефекту.

У будь-якому випадку слід уважно спостерігати за станом власного вихованця, щоб вчасно скоригувати лікування. Бажано підбирати препарати разом із ветеринаром.

Фото ліки Максідін для кішок