Дронтал для котів: інструкція із застосування, відгуки, ціна та найкращі аналоги препарату

Дронтал для котів та котів: дозування, застосування та показання до використання з описом побічних ефектів

Глистні інвазії завдають істотної шкоди тваринному організму. Вуличні та домашні особи повинні регулярно піддаватися ветеринарному обстеженню. Завдяки таким маніпуляціям вдається запобігти серйозним патологічним процесам, які можуть стати причиною летального результату вихованця.

Сьогодні розроблено багато лікарських препаратів, призначених для лікування та профілактики паразитів. Антигельмінтні засоби здатні знищити джерело проблеми за короткий проміжок часу. Одним з найефективніших вважається препарат Дронтал для котів.

Численні дослідження довели його ефективність та безпеку для самостійного використання. Попередньо необхідно ознайомитися з інструкцією, в якій відображено точне дозування, сферу застосування, можливі протипоказання та побічні ефекти.

Кому показані таблетки

Інструкція до дронталу для кішок свідчить про його комбіновану дію. Діюча речовина вважається токсичною для круглих та стрічкових різновидів паразитів.

 • Правильно підібране дозування дозволяє швидко позбутися від глистової інвазії.
 • Більшість ветеринарів призначають препарат при нематодозах.
 • Завдяки йому вдається позбутися токсокарозу, токсокаредозу та анкіломатозу.Для обчислення обсягу діючої речовини знадобиться здача аналізу калу та зіскрібка з поверхні слизових. За результатами обстеження вдається виявити різновид глистів та підібрати відповідну методику лікування.

У якій формі випускають препарат

Формулу для Дронтала було розроблено фірмою «Bayer animal». Медикаменти випускають як таблеток. Вони являють собою овальну форму. На поверхні нанесено поперечну лінію для правильного поділу. Продукція захищена фольгованою оболонкою. В одній упаковці може бути від 2 до 6 пластин.

У складі дронтал для кішок присутні Пірантел та Празіквантел. Пропорційність активних речовин дорівнює 230/20 мг. Для підтримки гомогенної консистенції використовують кукурудзяний крохмаль, кварц, целюлозу діоксид титану.

Термін придатності лікарського препарату Дронтал становить 5 років. Після закінчення цього часу проводити терапію з використанням цих ліків заборонено.

Виробник пропонує різновид препарату Дронтал плюс. У його складі є 3 агент, який називають фебантел. У ньому збільшено пропорції празиквантелу та пірантелу. Цей лікарський засіб призначений для знищення гельмінтів у собак.Підвищена доза активної речовини не підходить для котів.Яке дозування використовується для лікування

Як давати Дронтал кішці? Досягти лікувального ефекту можна за дотримання рекомендованої дози.

 • На 1 кг маси тіла для дорослої особи знадобиться 55,5 мг Пірантела та 6 мг Празіквантела.
 • Виробник в інструкції відображає, що для дорослої особи масою понад 5 кг необхідно використовувати одну таблетку.
 • Якщо категорія вихованця не перевищує 2 кг, то таблетку необхідно розділити на 2 частини.

У разі маси до 8 кг для лікування знадобиться використання 2 таблеток Дронталу. Для правильного розрахунку дозування знадобиться використання спеціальних ваг. Завдяки їм вдалося уникнути побічних ефектів у процесі лікування.

Дія препарату

Празиквантел при попаданні в тіло паразита надає деполяризуючі нейром’язові ганглії. Він блокує передачу глюкози, тим самим позбавляючи живлення хробака. Пірантел допомагає посилити пропускну здатність у клітинних мембранах.

При взаємодії один з одним вони призводять до паралічу гельмінтів. Внаслідок чого патогенний організм швидко гине. Крім цього, Пірантел дозволяє швидко вивести частини тіла паразитів з кишечника тварини.

 • Празиквантел швидко всмоктується в ділянці товстого кишечника.
 • Він проникає в кровоносну систему, і при появі хімічної реакції перетворюється на клітини печінки.
 • Продукти лікарського розпаду поступово виводяться через сечовидільну систему.

Діючі компоненти Пірантела не повністю всмоктуються у кишковому відділі. Залишки лікарської речовини самостійно виводяться з калом кішки.

Інструкція з експлуатації Дронтала

Перед початком лікування не знадобиться розвантажувального меню та проносних препаратів. Ветеринари рекомендують давати лікарський засіб у першій половині дня. Для цього кожній тварині відміряють необхідне дозування, яке поміщають у харчову суміш.

 • Капсулу необхідно перетворити на порошок. Вона не має специфічного запаху та смаку.
 • У такій субстанції препарат швидко засвоюється у шлунково-кишковому тракті.
 • Якщо тварина відмовляється вживати корм із таблеткою Дронтал, то препарат ділять на 4 частини.
 • Після чого кожну четвертинку поміщають під корінь котячої мови. Внаслідок цього тварина не зможе самостійно витягти лікарський препарат.

Протипоказання препарату

Перед початком лікування від глистової інвазії необхідно враховувати можливі протипоказання після вживання препарату Дронтал. У деяких особин можуть виникнути ознаки алергічної реакції та індивідуальної непереносимості. Висока чутливість до двох компонентів є головним протипоказанням.

 • Вторинні обмеження полягають у молодому віці вихованця або його мінімальній вазі.
 • Організм кошенят досить сприйнятливий до дії кишкових антигельмінтиків.
 • Заборонено проводити лікування особам, вік яких не досяг 4 тижневого віку.
 • Якщо у вихованця маса тіла не перевищує 1 кг, то проводити лікувальні заходи необхідно під особливим контролем ветеринара.


Заборонено вживати Дронтал вагітним і кішкам, що годують.Токсичні сполуки Пірантела та Празиквантела швидко проникають у грудне молоко та в плаценту плода. Таким чином, при контакті з кровоносною системою збільшується ризик отруєння молодих організмів.Передозування та побічні дії препарату

Згідно з уточненнями виробника дана категорія препарату відноситься до малотоксичної групи. Дронтал для котів має четвертий рівень небезпеки. Саме тому його рекомендують для лікування породистих тварин.

Якщо дотримуватися дозування, то поява побічних дій є малоймовірною.

Виділяють ряд від симптомів, що вказують на передозування:

 • Тривале блювання;
 • Діарея;
 • Погіршення здоров’я;
 • Салівація.


При появі подібних змін у самопочутті вихованця необхідно терміново звернутися до ветеринара. Ці явища можуть свідчити про сильну інтоксикацію тваринного організму.

Фото препарату Дронтал для котів