Вітаміни для котів від випадання вовни: огляд кращих вітамінів

Вітаміни для котів від випадіння шерсті: ТОП-10 рейтинг найпопулярніших вітамінних комплексів 2024 року!

Здорові кішки мають густу та блискучу шерсть. Рясне випадання волосся, поява ковтунів, втрата блисків – перші ознаки проблем зі здоров’ям.

Найчастіше випадання пов’язане з недостатнім вмістом мікроелементів у крові тварини. Вирішити проблему дозволяють вітаміни проти випадання шерсті у кішок.

Основні відмінності линяння від випадання вовни

Кішки, як і інші тварини, схильні до линяння. У здорових вихованців вона відбувається 2 рази на рік навесні та восени. Також відзначається підвищене випадання шерсті у кішок під час вагітності та лактації.

Здорові тварини в період линяння не мають проблем. На зміну покриву, що випав, приходить новий, акуратний і доглянутий. Основною відмінністю линяння від проблем зі здоров’ям є випадання вовняного покриву незалежно від періоду року. Волосся лізе клаптями, залишаючи лисиці.

Втрата вовни супроводжується появою інших симптомів

 • Відсутність апетиту;
 • млявість;
 • лущення шкіри;
 • Погіршення зору або сльозотеча;
 • Виразки на шкірі.

При появі одного або декількох симптомів необхідно звернутися до ветеринара.
Поширені причини випадання вовни

Випадання вовни може бути природним процесом, пов’язаним з линькою, а може бути ознакою нестачі поживних речовин в організмі або різних захворювань.

Причинами, що провокують випадання вовни у тварин, є:

 • Порушення гормонального фону;
 • Брак поживних речовин;
 • Алергічна реакція;
 • Ураження паразитами;
 • Грибкові захворювання;
 • Ослаблення імунітету;
 • Сильний стрес;
 • Порушення правил догляду.

Про що говорять проблеми з вовною

У здорової активної тварини вовняний покрив гладкий і блискучий. Зміна структури, якості та зовнішнього вигляду вовни вказує на різні проблеми в організмі.

 1. Тусклий колір. Відсутність блиску може бути ознакою захворювань кишок або печінки. Найчастіше це пов’язано з незбалансованим раціоном. У харчування присутній недостатньо жирних кислот і вітамінів. Також на відсутність блиску впливає надлишок вітаміну А.
 2. Випадання.Якщо випадання волосся не пов’язане із сезонною линькою, то вихованця слід перевірити на наявність паразитів, грибкових захворювань, а також вміст вітамінів в організмі.
 3. Колтуни. Колтуни з’являються у разі проблем зі шкірним покривом (шкірного жиру може бути занадто багато або недостатньо). Проблема вказує на можливе зараження паразитами.
 4. Проблеми зі шкірою. В результаті алергічної реакції кішки починають свербіти, що веде до випадання вовняного покриву. На алергію, за відсутності інших проблем, вказують свербіння та екзема.

Правила вибору вітамінного комплексу

Вітаміни можуть виявитися не тільки корисними для вихованця, а й завдати його здоров’ю шкоди. Тому перед покупкою комплексу необхідно не просто вивчити фото вітамінів для кішок від випадання вовни, але й врахувати ряд факторів.

 1. Вік. Продукти для кошенят та дорослих тварин відрізняються за складом та концентрацією вмісту корисних елементів.
 2. Призначення. Комплекси відрізняються за призначенням. У продажу є універсальні склади для швидкого відновлення в післяопераційний період, для вирішення проблем підвищеного випадання вовни або сухості шкіри.
 3. Форма випуску. Вітаміни випускаються як таблеток, крапель, пасти, уколів. Вибір здійснюють залежно від зручності використання. Слід пам’ятати, що уколи ведуть до найбільшого стресу у вихованця.
 4. Склад. Більшість препаратів містить вітаміни А, В, таурин, біотин, цинк, залізо, кальцій, йод. Якщо у складі вказані трави, то такі комплекси слід використовувати з обережністю через високий ризик алергічної реакції.
 5. Вартість. Якісні вітаміни вирізняються високою вартістю. Не варто придбати дешеві препарати, оскільки вони можуть не дати необхідного ефекту.

Перед покупкою слід проконсультуватися з ветеринаром. Фахівець підкаже найбільш підходящий препарат, а в разі потреби призначить додаткові аналізи.


Найкращі вітамінні комплекси

Вітамінні комплекси рекомендовані для котів як загальнозміцнюючий засіб. Вони підвищують опірність організму, прискорюють процес відновлення в післяопераційний або посттравматичний період. Вітаміни необхідні кішкам під час вагітності та під час лактації.

Antivital FeliDerm

Очолює рейтинг вітамінів для котів від випадання вовни Antivital FeliDerm. Полівітаміни призначені для дорослих вихованців. Основним показанням до застосування є погіршення стану вовни, підвищене випадання, ламкість, поява облисілих ділянок.

 • Antivital FeliDerm добре зарекомендував себе при запальних захворюваннях шкірного покриву, під час лікування та профілактики зараження паразитами.
 • Комплекс виробляється у формі пігулок. Основним компонентом є пивні дріжджі, вітаміни групи В. До складу входять сухі водорості, м’ясо птиці, яйце, молочна сироватка, оселедець, печінка курки.
 • Antivital FeliDerm рекомендовано застосовувати тільки після консультації ветеринара. Неприпустиме перевищення добової дози. Тривалість застосування не більше 1,5 місяця.

Фермавіт Актив

Фермавіт Актив – універсальний вітамінний комплекс. Підходить для дорослих кішок та маленьких кошенят. Активно використовується при профілактиці авітамінозу, порушенні обміну речовин, захворюваннях травної системи.

 • До складу Фермавіта входять вітаміни А, Е, В, цинк, мідь, кальцій, фосфор.
 • Основним джерелом білка є дріжджі та сухе молоко.
 • Збалансований вміст поживних елементів сприяє покращенню стану вовни, прискоренню регенерації шкіри вихованця.

Основним недоліком Фермавіт Актив є синтетична форма вітаміном, яка гірше засвоюється організмом.

VEDA Біоритм

VEDA Біоритм – це вітамінний комплекс, спрямований проти випадання шерсті у кішок. Містить вітаміни у формі, що швидко засвоюється.

До складу входить Таурін, L-каротин, вітаміни групи В, А, Е.

 • Випускається у формі таблеток для вживання вранці та ввечері.
 • Кратність прийому – двічі на добу.
 • Тривалість лікування 24 дні.
 • Прийом препарату дозволено кішкам з 8 місяців.

Вітамінізовані харчові добавки

Вітамінізовані добавки – це препарати, збагачені вітамінами, призначені для тривалого застосування. Вони дозволяють скоригувати нестачу поживних елементів в організмі тварини, але не є лікарським засобом. Добавки не здатні усунути явні ознаки авітамінозу.

Beaphar Laveta Super

Добавка призначена для дорослих або літніх вихованців. Рекомендується при перших ознаках проблем зі шкірою, появі сверблячки, лущення, підвищеного випадання волосся. Beaphar Laveta використовують під час підготовки кішок до виставок.

 • Форма випуску – краплі на водній основі.
 • Добове дозування не перевищує 35 крапель.
 • Тривалість застосування до 1.5 місяця.

З корисних елементів містить вітамін Е, В, біотин, таурін. На думку ветеринарів, це найкращі вітаміни для кішок від випадання вовни.

Beaphar KITTY’s PROTEIN

Beaphar KITTY’s PROTEIN – це харчова добавка, збагачена дріжджами, протеїном, мінералами та вітамінами.

 • Призначена для підвищення імунітету кішок, поліпшення стану шкірного та вовняного покриву.
 • Перевагою є смак тріски, який подобається багатьом вихованцям.
 • Препарат випускається у формі пігулок.
 • Добове дозування не перевищує 4 штук на кілограм ваги тварини.

Доктор ZOO

Доктор ZOO – це багатовітамінна добавка. Збагачена протеїном, біотином, таурином. Регулярне використання препарату сприяє покращенню стану шкіри та вовняного покриву тварини.

Форма випуску – пігулки з різним смаком. Дозування встановлюється індивідуально, залежно від ваги та віку вихованця.

Multi Ласуни

Multi Ласуни – це добавка як для дорослих, так і для маленьких кішок. Дозволяє покращити стан вовни, нормалізувати перистальтику та обмін речовин. Ласунки випускаються у формі пігулок. Добова доза залежить від віку тварини і не перевищує 10 таблеток.

До переваг препарату належить:

 • Низька вартість;
 • Доступність;
 • Збалансований склад.

Основним недоліком є ​​відсутність вираженого ефекту при авітамінозі. Добавка є покращенням для корму і не є необхідною при збалансованому раціоні.

Ринок вітамінних комплексів відрізняється різноманітністю. Щоб тварина залишалася здоровою і перед покупкою необхідно консультуватися з ветеринаром і читати вітаміни для кішок про випадання вовни.

Фото найкращих вітамінів для кішок від випадання вовни