Альбен для котів: інструкція та показання до застосування, ціна та склад таблеток, відгуки ветеринарів та власників тварин

Альбен для котів – дозування, схема лікування та опис побічних дій препарату

Догляд за домашнім вихованцем передбачає організацію харчування, постановку режиму дня, і, звичайно, профілактику захворювань. Серйозну небезпеку для кішок є глистна інвазія.

Хробаки живуть переважно в тонкому кишечнику, іноді поширюючись у жовчні протоки та печінку. Відсутність належного догляду та лікування незмінно призводить до порушення роботи всіх органів та систем, вираженого дефіциту вітамінів та мінералів, уповільнення росту та розвитку вихованця.

Опис лікарського препарату Альбен

Альбен для кішок є комплексним препаратом, ціна на який знаходиться в діапазоні від 90 до 150 рублів. Препарат призначений для лікування та профілактики глистних інвазій.

Російська фармацевтична компанія АВС випускає лінію цього препарату, призначеного виключно для представників сімейства котячих (але є і препарат для сільськогосподарських тварин). З цієї причини слід уточнювати у ветеринарній аптеці призначення покупки.

Форма випуску препарату

Альбен від глистів для кішок випускається у формі пігулок. 1 таблетка має досить великий діаметр, тому безпосередньо перед застосуванням таблетку слід потовкти в порошок.

Отриману суху масу розчиняють у невеликій кількості води та обережно вводять у порожнину рота за допомогою шприца.


Принцип дії лікарського препарату

Всі антигельмінтні засоби діляться за механізмом на кілька груп. Залежно від переважного шляху впливу можуть спостерігатися ті чи інші побічні ефекти у вихованця.

До складу Альбена входять два активні компоненти, підсумовуючим ефектом яких є:

 1. Порушення транспорту глюкози в тілі паразитуючого хробака.
 2. Пригнічення низки окисних ферментів паразиту, внаслідок чого порушується вироблення АТФ та надходження енергії.
 3. Підвищення клітинних мембран тіла паразита, після чого розвивається набряк і загибель хробака.
 4. Порушення передачі нервового імпульсу в синапсах та м’язових сполуках, що призводить до зупинки дихання та життєдіяльності паразита.

Всі активні компоненти відносяться до 4 класу небезпеки, не всмоктуються в тонкому кишечнику вихованця, не мають своїх ефектів на кішку.

Всі препарати, що випускаються у продаж, мають додану інструкцію щодо застосування альбену для кішок. Навіть не маючи досвіду з подібними маніпуляціями, можна легко розібратися з дозою та кількістю засобу, що вводиться.

Показання для застосування лікарського препарату

Призначення самого препарату, визначення індивідуальної дози та тривалості лікування виробляє ветеринарний лікар. Тільки комплексне обстеження дозволить виявити наявність паразита у вихованця, підтвердити його присутність, а також визначити його видову приналежність.

Показання до призначення цього засобу:

 1. Зараження кішки представниками круглих хробаків.
 2. Зараження вихованця представниками плоских хробаків.
 3. Ехінококози (з ураженням печінки та головного мозку).
 4. Теніози з ураженням м’язового апарату.

Всі ці захворювання можуть викликатися або дорослими особинами, або личинками на різних стадіях розвитку. Клінічна картина при цьому може дуже відрізнятися, що варто враховувати при призначенні препарату тварині.

Коли варто використовувати препарат

Не завжди власники кішок мають можливість звернутися за допомогою до спеціаліста, і в ряді випадків вважають за краще самостійно використовувати антигельмінтні засоби.

Коли можна запідозрити глистяну інвазію у вихованця:

 • Схуднення з одночасним збереженням апетиту.
 • Порушення стільця.
 • Поява сверблячки, висипання на шкірі неясної природи.
 • Ознаки дефіциту вітамінів: Блідість, зникнення блиску вовняного покриву, випадання волосся.

Більшість кишкових паразитів харчується не лише кишковим вмістом кішок, а й споживає величезну кількість вітамінів для синтезу власних ферментів.

Такі симптоми, як лихоманка, раптова жовтяниця, блювання, больові спазми (зміна в поведінці тварини), кома (ехінококоз головного мозку) повинні стати приводом для негайного відвідування ветеринара.

Доза та схема лікування

Навіть без консультації ветеринарного лікаря можна правильно розрахувати потрібну дозу препарату. Для цього в інструкції є зручна таблиця.

Як давати кішкам Альбен:

 • Кошенята та кішки з масою тіла менше 2,5 кг потребують половини 1 таблетки.
 • Для котів і кішок з масою від 2,5 кг до 5 кг знадобиться 1 ціла таблетка.
 • 1,5 таблетки необхідно давати дорослому коту з масою до 7,5 кг.

Коти з вагою понад 7,5 кг потребують 2 таблетки на один прийом. Наявність двох активних речовин у цьому препараті дозволяє здійснювати лише одноразовий прийом лікарського засобу.

У випадках важкої або множинної глистової інвазії ветеринаром може бути розглянутий повторний прийом препарату. З метою профілактики можна використовувати зазначені дози з інтервалом 1 раз на 3 місяці.

Протипоказання до застосування засобу

Існує низка ситуацій, коли заборонено давати засіб вихованцю, або слід робити це з обережністю.

До абсолютних протипоказань відносять:

 • Вагітність та період лактації кішки.
 • Індивідуальна непереносимість будь-якого компонента препарату.
 • При цьому враховується можлива реакція не лише на активні речовини, а й на допоміжний склад. Наприклад, до складу таблеток входить лактоза.

Існує також ряд відносних протипоказань, за яких ризик розраховується індивідуально для кожного вихованця:

 1. Захворювання печінки та нирок з порушенням видільної, знешкоджуючої функцій.
 2. Ентерити будь-якої етіології під час загострення. Ентерит завжди супроводжується підвищенням проникності кишкової стінки, що може призвести до отруєння антигельмінтними засобами.
 3. Свідомий стан вихованця, при якому існує високий ризик асфіксії тварини.

При появі ознак алергії (свербіж, розчісування, набряк шкіри будь-якої локалізації) є екстреним приводом для відміни препарату та відвідування ветеринара.

У кожному сумнівному випадку лише лікар визначає, чи можна далі давати Альбен кішкам.

Фото ліки Альбен для котів