Вакдерм для кішок: інструкція із застосування з відгуками ветеринарів та власників кішок

Вакдерм для кішок: ціна, відгуки, опис складу та показання до застосування вакцини

Інфекції, що поширюються на шкіру, шерсть і пазурі кота, простіше не допустити, ніж потім вилікувати. Для цього використовуються ефективні вакцини. Ветеринарні лікарі нерідко радять вакцину для кішок.

Вона винайдена для лікування та запобігання різному лишаю. Дотримуючись усіх приписів з анотації щодо використання вакцини, допоможе звести до мінімуму побічні ефекти та розкриє всю ефективність засобу.

Призначення препарату

Вакдерм F для котів – вакцина, розроблена для запобігання та лікування різноманітних форм дерматофітозів. Препарат винайдено в Москві, компанією «Ветзвероцентр», яка виступає як виробник цих ліків.

 • Дерматофітоз є хворобою, що передається, що відноситься до зоонозів.
 • Захворілі кішки є джерелом зараження для тварин і людей.
 • Винники болячки – найдрібніші патогенні грибки 2-3 видів.
 • Захворювання грибком у кішок виявляється у вигляді одних чи численних запалень лусочок на шкірі.

Під впливом засобу вакдерм у котячих зміцнюється захисний механізм від стригучого та інших типів лишая.

Найбільше схильні до дерматофітозів особини з низьким імунітетом та кошенята, яким ще не виповнився 1 рік. Щоб не дати заразитися або припинити розростання спор, і трихофітії застосовується вакцина.


Форма виготовлення

Вакдерм від лишаю для кішок виробляється як суспензія для уколів. Стерильний розчин має рожевий колір і одноманітну густоту без додаткових входжень. Ліки містяться в ізольовані, скляні флакони різної місткості.

 • Одна ампула може містити: 1, 2, 10 мл лікарського засобу.
 • Кожний скляний флакончик закупорений пробкою з гуми, що утримується алюмінієвою кришкою.
 • Флакони з вакциною укладені в упаковки з картону по 10 од.

Потрібно запам’ятати! Ліки Вакдерм F від лишая, наказується витрачати за півгодини після відкриття флакона.

Термін придатності ліків від дерматофітозів дорівнює 1 року. Після завершення цього періоду рідину слід вилучити з використання. Вакцина приходить у непридатність на сонці та при температурі 15-25 градусів, тому її потрібно покласти в холодильник і утримувати при t+2 до +10 градусів.

Вміст

Компонентами вакцини є чисті зразки трьох дрібних грибів, які особливим чином культивуються на живильному середовищі.

Біологічні складові нараховують види:

 • Trichophyton,
 • Microsporum,
 • Epidermophyton.

Насиченість грибних клітин в одній ампулі дорівнює 50-80 млн/см3. У ході виготовлення вакцини знижується активність грибів формаліном, застосованим у концентрації 0,3%. Ця речовина є також стабілізатором ліків.

Цілющі характеристики вакцини посилені за допомогою додавання імуномодулюючої речовини Риботан у концентрації 0,2%. Згадана речовина стимулює імунітет у тілі кішки, зараженої лишаєм.

Схожа на компоненти вакцина Vacderm – призначається для більшості домашніх тварин, а Vacderm-F розроблена тільки для котів.

Особливості препарату

Досліджуючи інструкцію до Вакдерм можна дізнатися такі важливі відомості:

 1. Час безпеки вакцини становить 1 рік при t +2 до +10 градусів. Вміст у відкритій бульбашці можна використовувати лише за 30 хвилин. Коли з якихось причин колір або густота препарату змінилася, тоді його не радиться більше використовувати. За розпорядженнями – флакончик з непридатною сумішшю потрібно дати покипіти протягом 1 години, а потім її потрібно нейтралізувати.
 2. Речовина дозволяється бити малюкам, яким виповнилося 3 місяці.
 3. До застосування вакцини слід влаштувати показ кішки ветеринарному лікарю. Особливо ретельно потрібно поставитися до ін’єкції, якщо тварина дуже молода або навпаки старе, також виснажене.
 4. Приймати вакцину не допустимо, коли у кішки висока температура, захворіла на інфекційні або інші болячки, вагітні на останніх місяцях, а також при годівлі молоком. Коли у кішки встановлені інші хвороби, крім дерматофітозу, її потрібно вилікувати і після схвалення ветеринара можна лікувати засобом Вакдерм F.
 5. Коли укол зроблено у вихованця, можуть з’явитися: сонливість, поганий апетит, затвердіння ділянки шкіри в місці введення ін’єкції. Такі симптоми відбуваються у кішки лише 1-3 доби.
 6. Коли дерматофітоз у кота відбувається в стадії зародження, отримання вакцини може спричинити прояв симптомів хвороби (випадання вовни, лущення шкіри, виникнення гнійників).

Правила застосування

Для прищеплення вакциною чотирилапого друга потрібно взяти шприц. Ділянку, де буде укол, слід протерти спиртом, а потім акуратно встромити голку в м’яз кота на ділянці внутрішньої частини стегна.

По закінченні 10-14 днів процедура повторюється, але укол робиться в другу кінцівку.

Доза препарату Вакдерм F наведена таким чином:

 • Кішки яким виповнилося 1-3 місяці – 0,5 мл;
 • Особи старші 3 міс – 1 мл.

Ціна на препарат

Недорога ціна на Вакдерм для кішок позначена на сайті компанії виробника:

 • Від 69 до 120 рублів за флакончик, а за упаковку з 10 шт., потрібно заплатити від 690 до 1200 рублів.
 • Ціна вакцини Вакдерм F нараховуватиме 76,89 рубля за флакон, а за упаковку потрібно буде віддати 768, 90 рублів.
 • Найбільша ціна за флакон дорівнює 150 рублів, а за пачку лікарського засобу потрібно заплатити 1500 рублів.

Відгуки

Розглянемо кілька відгуків про вакдер для кішок:

 1. Одна господиня не радить засіб Вакдерм F тим, хто схильний до самолікування чотирилапих, оскільки це зробила вона. Минулого року вона взяла з двору двох кошенят, потім другого дня віднесла їх до ветеринара.Лікар запідозрив у них стрижучий лишай, зібрав аналізи і попросив повернутися за висновками пізніше. Але вона захотіла форсувати події, придбала комплект Вакдерм F і проробила уколи того ж дня, не ознайомившись з анотацією, навіть не намагалася видалити глистів. В результаті одне кошеня померло через 3 дні, а інше вдалося врятувати не без допомоги ветеринара. Вона дійшла висновку, що краще проводити таке лікування у клініці та після припису лікаря. У кошенят був дерматит і зовсім не лишай.
 2. Жінка має досвід роботи у магазині зоо-товарів 10 років. Про вакцину Вакдерм F висловлюється позитивно – надійний виробник, невелика ціна, засіб заявив про себе як дієвий і надає хороший захист кішкам від лишаю. Окремі власники турбуються, що після щеплення вакциною у кішки почне розвиватися лишай і не наважуються на інший укол. Даремно, адже симптоми через 1-3 дні пропадуть, а імунітет кішки активізується для боротьби з лишаєм. Вона своїм домашнім вихованцям – собаці та кішці, як застереження щорічно вводить цей препарат. Небажаних явищ не помітила.
 3. Кітка жінки, яка живе в будинку, заразилася трихофітозом. Хазяйка сильно перелякалася, адже вдома дитині півроку, а хвороба відома своєю заразністю. Лікар виписав мазі та уколи Вакдерм F. Вона робити ін’єкції побоялася і тому возила у ветлікарню кілька разів. Лікар застеріг, що засіб дієвий, але нелегкий для печінки та побічною дією буде млявість.

Після двох уколів у кішки на залисинах відросла шерсть, вигляд її став помітно красивішим. Вважає, що вакцина разом із сірчаними мазями допомогла подолати хворобу.

Фото препарату вакдерм для кішок