Як подружити кішку з собакою в квартирі та будинку: поради щодо швидкого знайомства кішки з собакою

Як подружити кішку з собакою – рекомендації заводчиків, як правильно і успішно подружити кішку з собакою між собою

З давніх-давен людям добре знайома ворожість цих двох представників тваринного світу — собак і кішок. Їхні складнощі у взаємовідносинах повністю зумовлені абсолютно різним менталітетом і різними поглядами на світ, що їх оточує.

Багато любителів тварин ставляться небайдуже як до кішок, так і до собак, тому замислюватися взяти під свою опіку відразу обох тварин. Але на заваді може стати їх усім відома ворожнеча, і тут виникає актуальне питання: А чи можна подружити кішку з собакою?

Якщо так, то, яким чином? А що якщо одна з тварин має палку вдачу? Допустимо, як подружити кішку з собакою, якщо кішка агресивна і навпаки? Для початку необхідно розібратися через ворожнечу собак і кішок.

Причини ворожнечі

Відмінність звичок обумовлена ​​різним світоглядом, що знаходить свій прояв у відношенні до людини, родичів та тварин різних видів.

Кішки та собаки в багатьох ситуаціях діють по-різному, оскільки мислять інакше і роблять дії, орієнтуючись на свої емоції, які також виявляються по-різному

Спільність собак

Як кажуть, собака — це найкращий друг людини, що цілком виправдано швидкою прихильністю собак до господаря. Соціалізовані собаки постійно потребують суспільства.

 • На підсвідомому рівні вони прагнуть отримати схвалення від господаря і можуть навіть виставляти собі самообмеження, аби догодити та отримати заповітну похвалу.
 • Нерідкі випадки, коли собака надає безкорисливу допомогу людині, наприклад, коли дитина тоне у водоймі.
 • У тварині спрацьовують інстинкти, і вона відразу прагне допомогти.


Тому собаки піддаються дресируванні та швидко засвоюють певні моделі поведінки.

Самотність і зарозумілість кішок

Коти за своєю природою асоціальні і зокрема віддають перевагу самоті. Але, незважаючи на асоціальність, коти вміють регулювати свої інстинкти і в необхідних ситуаціях можуть бути рухливими та товариськими. У весняний період статевого полювання коти стають особливо ініціативними.

 • Мічення території, властиве кішкам, свідчить про бажання окреслити особистий простір і дозволяє захистити свою територію від конкурентів.
 • Відомо, що навіть кішки, які живуть у диких умовах і мають можливість об’єднуватися в зграї, уникають таких скупчень на тривалий час (крім шлюбного періоду) і ведуть спосіб життя одинаків.
 • Але не можна забувати, що деякі породи кішок за своєю натурою дуже товариські і не терплять байдужості до себе. Навіть найзатятішим котам-одиначкам часом потрібна людська увага.


Кішки часто можуть здаватися зарозумілими тваринами, через природну тягу до відокремленості. Але ця своєрідна «зарозумілість» — лише результат процесу еволюції.

Різне походження

Кішка та собака здавна належали до різних видів хижаків. Так звані псові завжди об’єднувалися в зграї, оскільки в таких умовах було набагато легше полювати і добувати їжу. У процесі об’єднання в зграї в собаках виробилася природна товариськість і прагнення до суспільства своїх родичів, а в процесі одомашнення і людей.

Кішки, навпаки, на зорі своєї появи, віддавали перевагу самоті. Самотній спосіб життя анітрохи не ускладнював доступ до видобутку їжі, оскільки тварини з сімейства котячих знайшли спритність і швидкість, що незамінно при полюванні.

Різні мови спілкування

Невербальні сигнали обох тварин схожі, але мають різні значення. Так, наприклад, виляння хвостом у собаки свідчить про грайливий і піднятий настрій, а у кішок те ж саме помахування хвостом свідчить про агресію та готовність до бою.

Муркотіння кота, яке викликане вібрацією голосових зв’язок, говорить про його спокій і умиротворення, а вібрація голосових зв’язок у собаки, що викликає гарчання, говорить про її готовність до нападу.

От такі перераховані відмінності у сприйнятті становлять серйозну проблему у питанні, як подружити кішку з собакою в будинку.

Найчастіші причини суперництва

Розібравшись із причинами непорозуміння, можна розібрати основні види суперництва у конкретних ситуаціях.

Рівність

Рівність — це дуже яскраве деструктивне почуття, яке здатне підштовхнути не тільки людину, а й тварину на найстрашніші вчинки.

 • Котам ревнощі властиві більше, ніж собакам, а деякі види кішок до того ж дуже мстиві за своєю натурою.
 • Рівність можна розпізнати за такими моделями поведінки: Тварина раптово почала ховатися у важкодоступні місця і ховатися з уваги, що говорить про її бажання спонукати людину до пошуку.
 • Також це різке прояв агресії до іншого вихованця, коли той знаходиться на руках у господаря, і відмова від їжі та випорожнення через стрес через ревнощі.

Боротьба за їжу

Навіть якщо миски кожного з вихованців завжди повні і корми достатньо, процес прийняття їжі найчастіше супроводжуватиметься новими конфліктами та суперництвом. Корінь проблеми знаходиться у властивому обом тваринам інстинкт самозбереження.

Конкуренція за їжу ще більше посилюється, якщо миски з кормом стоять близько один від одного і якщо годування відбувається в однаковий час.

Боротьба за територію

Навіть на неймовірно великій території проживання двох різних тварин мають місце війни за територію, оскільки одна особина може утискувати іншу.

У цьому плані особливо проявляють себе кішки:

 • Вони дуже цінують свій особистий простір, а на дикій природі завжди відводять кордони за допомогою мічення.
 • Надзвичайно товариський пес може просто перетинати окреслені межі, що провокуватиме агресію з боку кішки.
 • Тому при питанні, як подружити дорослого собаку з кішками, потрібно наголосити на відокремленні особистих просторів.


Як подружити вихованців

Улюбленців тут немає! Якщо господар прийняв рішення завести кішку і собаку в одному будинку, то тут немає поділу тварин за принципом, хто більше подобається і хто більш слухняний.

 • Вихованці все відчувають.
 • Ставлення має бути однаковим.
 • Слід грамотно і рівноцінно розподіляти час на спілкування та ігри з кожним вихованцем.


«Немає» покарань та емоційний тиск!

Не можна карати тварин у присутності інших особин. Це може уразити їхнє становище. Наприклад, собака випорожнилася не в призначеному для цього місці, а на підлогу посеред кімнати.

У жодному разі не можна на увазі у кішки її лаяти і робити різкі рухи. Є безліч інших способів, які допоможуть подолати такі конфузи. І ці способи набагато дієвіші.

Питання, а як подружити кішку з собакою в квартирі ніколи не буде вирішено, якщо одна з тварин була хоч раз облаяна або покарана в присутності іншого.

Не залишати їх наодинці

Перший час, у період звикання, тварини можуть раптово побитися. Тварини непередбачувані у своїй поведінці, тому важливо завжди бути на сторожі та за необхідності втрутитися.

Дресирування собаки

Собака буде набагато дружелюбнішою щодо кішки, якщо вона дисциплінована.

Спільне проведення часу

Спільні ігри потрібні для дружби між тваринами. Вихованці разом у рівних кількостях насититься увагою господаря і зможуть позбутися ревнощів.

 • І завжди потрібно заохочувати тварин за будь-яких успіхів, особливо у взаєминах.
 • Мирний і спокійний підхід до вирішення непорозуміння є найефективнішим.


Фото дружніх порід кішок