Чи лікують кішки людей від хвороб та як: правда та міфи, відгуки

Чи лікують кішки людей: вплив кішок на здоров’я господарів та які хвороби вміють лікувати (кототерапія)

Кішки – улюблені пухнасті вихованці, які славляться своїми унікальними здібностями.

Вченими доведено, що багато тварин мають дивовижну силу лікувати фізіологічні та психічні недуги людей, і кішки також вважаються чудовими цілителями.

Кототерапія – що це таке?

Кототерапія відноситься до зоотерапії, це профілактичні та лікувальні процедури, що здійснюються через прямий контакт з кішкою. Чи лікують кішки людини і чи вони благотворно впливають на здоров’я – вчені та лікарі в один голос заявляють, що так.

Саме тому лікування тваринами визнано у всьому світі, а кішки славляться ще й тим, що мають здатність лікувати психічні розлади – аутизм, шизофренію і навіть біполярний розлад.

Кішки здатні зняти стрес і напругу, а їх заколисливе муркотіння відноситься до звуків природи і використовується проти проблем зі сном та хронічною втомою.

Офіційний доказ лікувальних властивостей кішки було виявлено у минулому столітті. Американські та англійські вчені довели, що тварини виробляють мікроструми, які мають цілющі властивості.
Чи відчувають кішки хвороби

Якщо говорити про те, чи лікують кішки хвороби, то це питання можна з чіткістю відповісти, що так. А ось яким чином вони це роблять і чи відчувають пухнасті вихованці недуги своїх господарів?

Виявляється, якщо котик давно проживає зі своїми господарями та відчуває до них прихильність, то він з легкістю може визначити захворювання людини та відчути її.

Навіть коли господар не підпускає до себе вихованця, кішка може наполегливо добиватися свого та лягати на хворе місце, намагаючись допомогти та полегшити біль. Тварина добре впливає на внутрішній стан свого господаря та його психічний стан.

Важливо пам’ятати, що для кращого ефекту потрібно мати міцний зв’язок зі своїм вихованцем, даруючи йому своє кохання і приймаючи кохання від пухнастого друга. При спілкуванні з вихованцем у людини виділяється гормон – окситоцин, який знижує рівень стресу. До терапевтичних властивостей кішки можна віднести такі пункти:

 • Ефект плацебо (підсвідома віра у лікувальні властивості кішок).
 • Котяче мурчання (його вплив схоже на ультразвукове лікування).
 • Теплова дія (кішки дуже теплі, тому це чудова жива грілка).
 • Мікроструми (шерсть тварини є сильним генератором струмів низької частоти).
 • Емоції (кішки відчувають своїх улюблених господарів та інстинктивно намагаються їм допомогти).

Наука та кішки

Вчені більше не сприймають цілющого дару кішок, як щось містичне. Було доведено, що лікувальна дія виникає через імпульси та мікроструми, які розслаблюють і заспокоюють.

Коли вихованець приходить до хворого господаря, він поводиться спокійно і умиротворено, поділяючись із людиною своєю енергією.

Учені неодноразово проводили експерименти, під час яких було доведено цілющу властивість пухнастих вихованців на фізичний та емоційний стан людей з різними захворюваннями.

Під час експерименту люди були розділені на дві групи, одна з груп мала безпосереднє спілкування з кішками, і саме їх результати з видужання виявилися вищими, ніж у інших. Подібні дослідження проводилися в різних країнах по всьому світу, потім розпочалися експерименти з виявлення найліквіднішої породи кішок.

Вплив породи кішки на лікування

Вже доведено, чи правда, що кішки лікують людей, але як порода пухнастого вихованця впливає на результати лікування? Тут необхідно згадати, що абсолютно всі представники котячих мають цілющі властивості.

Особливі породи кішок найкраще лікують головні болі та мігрені, інші породи – остеохондроз та захворювання суглобів. Було доведено, що довжина вовни кішки впливає на цілющі здібності тварини.

 • Кішки з довгою шерстю найкраще лікують психологічні захворювання.Вони чудово позбавляють депресії, безсоння та різних тривожних станів;
 • Тварини перської породи чудово лікують опорно-руховий апарат;
 • Британські та короткошерсті екзотичні кішки чудово допомагають при хворобах серця:
 • Кішки без вовни позбавляють недуги травного тракту.

Цілющі здібності кішок: Нюанси

Якщо відповідати на запитання — чи може кішка вилікувати господаря, можна з упевненістю сказати, що може.

 • Але далеко не всі кішки виявлятимуть бажання лікувати людину, а лише ті тварини, які виявляють симпатію до свого потенційного пацієнта.
 • Якщо вихованець не схильний до свого власника, скривджений на нього або навіть злий, то лікувальна процедура закінчиться подряпинами і не дасть жодних результатів.

Якщо пухнастий лікар самостійно виявляє бажання допомогти і виявляє прихильність до людини, то необхідно дозволити кішці полежати на хворому місці або просто поруч.

Чарівна сила муркотіння

Учені протягом багатьох років досліджують таку дивовижну котячу здатність, як муркотіння. Мурликання – це сильний лікувальний засіб, який допомагає кішці бути життєстійкими та мати міцне здоров’я.

 • У кототерапії є цілий розділ, присвячений саме муркотінню.
 • Ці звуки допомагають людям швидше зцілитися, до того ж ніщо не володіє такою заспокійливою силою, як кішка, що причаїлася.
 • Коли людина чує ці звуки, у неї покращується кровообіг, нормалізується серцевий ритм та тиск.

Кішки поглинають негативну енергію людини, перетворюючи її на позитивні імпульси.

Протипоказання до кототерапії

Чи правда, що кішки лікують? Вчені змогли це довести, але чи є показання до такого виду лікування? Найчастіше, кототерапія підходить практично всім, але якщо людина має алергію на кішок або просто неприязнь до цих тварин, то від подібної витівки краще відмовитися.

Також не варто контактувати з кішками при загостренні психічних захворювань, тварина просто злякається і ніяк не зможе допомогти людині.

Протипоказань до кототерапії дуже мало, тому кожен любитель цих милих і пухнастих створінь може скористатися їхніми лікувальними властивостями та відчути магію улюбленого вихованця.

Фото кототерапії для людей