Повідець для кішки: види, плюси та мінуси, поради щодо вибору та виготовлення котячого повідця своїми руками

Повідець для кішки – рекомендації, як вибрати, правильно одягнути і вигулювати кішку на повідку

Насамперед, повідці потрібні для комфортного та безпечного вигулу вихованця, при відпочинку з ним на природі, поїздці на дачу або зовсім на великі відстані (наприклад, подорожі), а також знадобляться при огляді у ветеринарній клініці.

Бує, що доводиться відвідувати незнайомі місця з домашнім улюбленцем, або виставки – у всіх цих випадках повідці вкрай потрібні. Оскільки кішки — незалежні тварини, примусити їх до якихось дій, якщо вони їм не до вподоби, дуже складно.

Переваги та недоліки повідців

Плюси:

 • Здійснення прогулянок, знаючи, що тварина нікуди не втече;
 • Контроль над своїм вихованцем, можливість уникнути важкодоступних або небезпечних місць, виключення небажаних ситуацій (зустрічати бездомних собак та котів);
 • Суттєво знижується ризик зникнення тварини. Він постійно перебуває в полі зору, що дозволить не допустити з’їдання їм чогось на вулиці, стрибків у сміттєві баки тощо;
 • Регулювання відстані між господарем та вихованцем;
 • Просто для спокою самого господаря.

Мінус:

 • Не всі кішки швидко звикають до повідців. Вони можуть впасти в паніку, намагатися вирватися і втекти, а в збудженому та нервозному стані кішка, можливо, завдасть собі шкоди;
 • Невірно вибрані повідці травмують тварин, сильно стискаючи шию;
 • Неякісні повідці можуть порватися будь-якої миті, і не виключено, що кішка, скориставшись цим, втече і загубиться.

Коли не можна використовувати шлейку

 • Вигул старої кішки, непривченої до повідця, може бути стресовою ситуацією для неї, що негативно позначиться на її здоров’ї;
 • Шлейка для вигулу маленького кошеня вимагає ретельного підбору, зважаючи на його швидке зростання;

Не рекомендуються шлейки для вагітних кішок або після операційних процедур, а також для кішок з фізіологічними дефектами.

Коли прогулянки потрібно виключити зовсім

 • У випадку, коли у кішки тічка;
 • У період реабілітації після перенесення операції або травмування;
 • Якщо тварина не щеплена;
 • Є кішки, яких цілком влаштовує вигул на балконі або просте споглядання зовнішнього світу через вікно. Таких вихованців не варто виводити надвір.

Призначення нашийників

Нашийники купуються зокрема з протипаразитарною метою, а також на випадок, якщо тварина загубиться або з нею щось трапиться.Кріпиться медальйончик із зазначенням прізвиська кішки, номера телефону господаря або адреси.


Різновиди шлейок

Суть повідків-шлейок для кішок полягає у кріпленні повідця до ремінців, які охоплюють тіло кішки, що дозволяє обходитися без нашийника.

Вони відрізняються між собою засобами кріплення:

 • Вісімки. Складаються з пари петель, що кріпляться в області шиї та передніх лап;
 • Жилетки (жакети). Простий одяг з повідком. Використовуються частіше за прохолодної погоди. Виготовляються з різних матеріалів та по-різному прикрашаються.
 • H-подібні. Схожі на вісімку, тільки петлі на спині з’єднуються за допомогою поперечної планки.
 • V-подібні. Петля в області грудної клітки вихованця виглядає як буква «V», а так важливих відмінностей немає.
 • Y-подібні. Відповідно, петлі у вигляді літери «Y».
Рекомендації щодо вибору повідків та шлейок

Поводки бувають двох типів: ремінь заданої довжини та рулетка. Задана довжина визначається активністю тварини. Застосовується у випадках, коли вихованець боязкий і під час прогулянки звичними для нього місцями.

Рулетки чудово підходять для вигулу волелюбних тварин, та й самі господарі не ходитимуть за ними по п’ятах, регулюючи необхідну довжину.

Вибираючи повідець, потрібно врахувати його якість (не повинен рватися), що не складається з сильно щільного та жорсткого матеріалу (найпопулярніша натуральна, штучна шкіра або брезент з різним декором та кольором); оптимальна довжина 2-2,5 м.

Купаючи шлейку, в ідеалі візьме вихованця з собою, але за відсутності такої можливості варто врахувати наступні нюанси:

 • Щільний, але не грубий матеріал, що легко відтирається (нейлон, що не натирає і добре прилягає до тіла кішки; бавовна для вікових тварин з малою активністю, а для ніжної та чутливої ​​шкіри вихованців підійде повстяна або флісова підкладка). Не варто застосовувати вироби зі шкіри через важку вагу, натирання та незручність у використанні.
 • Ширина лямок в ідеалі має бути півтора сантиметри, оскільки більшої ширини стиснуть рухи кішки, а вузькі зазвичай натирають і стягують.
 • Застібка та розстібка кріпильних пристроїв повинна здійснюватися легко, що забезпечить їх довговічність, а їхня висока якість не дозволить їм зламатися.
 • Наявність механізму для кріплення до повідця.


При покупці шлейки без вихованця, бажано заздалегідь зняти з нього мірки.

У разі придбання разом з «усатим», потрібно міряти моделі, що сподобалися. Визначити, підходить чи ні можна, якщо просунути два пальці між спинкою тварини та ремінцем. При вільному проході пальців і стає зрозумілим, що ця модель правильно вибрана.

Існують моделі, спеціально виготовлені для того, щоб кішка виглядала стильно та красиво (наявність страз, підвісок, орнаментів).Тут потрібно виявити обережність, оскільки вони більше підходять для виступу тварин перед публікою, участі у виставках, а не для звичайних прогулянок, де можуть створювати лише незручності.

Правильне вдягання повідця на кішку

Вигулювати вихованців без повідка чи розпізнавальних ознак – дуже безвідповідальний вчинок та небезпечний для них. Але як саме надіти повідець на кішку, знає далеко не кожен любитель цих створінь.

Перш за все, кішку заспокоюють, пестячи і кажучи привітні слова, дають понюхати прогулянкове пристосування. Саме одягання має бути спокійним, щоб не лякати вихованця.


Потім одягається шлейка, накидаючи одну її петлю карабіном вгору, а в іншу просовуючи лапи кішки, з наступним регулюванням ременів до щільного, але не тугого облягання її тіла.

В останню чергу пристібають повідець до кільця та перевіряють, чи надійні всі кріплення.

Привчання кішки до повідця

Привчати потрібно поступово, спершу погулявши з кішкою на повідку вдома. Простежити її реакцію, не поспішати і дати час звикання до повідця. Для цього, наприклад, залишають його в улюблених місцях перебування вихованця.


Наступним кроком можна вважати надягання шлейки. Спробувавши це зробити, подивитися на поведінку тварини (агресивну або надмірно перелякану), тоді потрібно відкласти спроби і повторити їх пізніше.

 • Найбільш підходящий вік для початку періоду звикання від 3-х місяців до 1 року.
 • Чим доросліша тварина, тим складніше і не швидше буде звикання.

Правила першої прогулянки

На першій прогулянці вулицею рекомендується взяти кішку на руки та донести до тихого відокремленого місця, де не буває людей, відсутні собаки та кішки, а потім пустити на землю. Можливо, якийсь час кішка не зрушить з місця, обережно розглядаючи все навколо.

Не потрібно квапити її, дати самій вирішити, коли їй йти далі. При цьому потрібно забезпечити умови, де нічого не налякає тварина, інакше вихованець на довгий час не захоче виходити на вулицю.

Ціна прогулянкових аксесуарів для кішок

Поводок-рулетка мінімум коштує близько 300 рублів.

 • Вартість декорованих нашийників від 200 рублів, простих – 160, шкіряних – приблизно 400 рублів.
 • Ціна на повідець для кішки з цього матеріалу складає 300 рублів.
 • Шлейка з повідцем – від 150 рублів, а максимальна ціна наближається до 3000.

Виготовлення повідкання будинку

Можна обійтися без покупки в магазині, зробивши повідець для кішки своїми руками в домашніх умовах за допомогою довгої смуги щільної тканини, ножиць та кільця з карабіном.

 • Смугу тканини складають уздовж навпіл, застрачують щільною ниткою, перегинають обрізані кінці, надійно закріпивши їх.
 • Потому на одному кінці роблять петлю для долоні, а на іншому міцно закріплюють кільце з карабіном.

Ось один із способів зробити повідець для кішки, не вдаючись до покупки в магазинах.


Фото найкращих повідків для кішки