Як зробити укол кішці (фото+відео): покроковий алгоритм дій від ветеринарного лікаря

Як зробити укол кішці (в холку, внутрішньом’язово та під шкіру): покрокова інструкція з рекомендаціями ветеринара

Було так, що власник кішки змушений сам робити ін’єкції, оскільки не завжди є можливість зробити це у лікарні.

Знання деяких правил та порядку процедури допоможе зробити ін’єкцію швидко та майже без дискомфорту для вихованця. Зараз ми розповімо, як правильно зробити укол кішці в холку та внутрішньом’язовий.Підготовка до процедури

Не годуйте кішку різними ліками та не ставте уколів без консультації лікаря: так можна нашкодити здоров’ю вихованця. Якщо ж ветеринар прописав ін’єкції, дотримуйтесь дозування і виконуйте всі розпорядження.

Якщо ви навіть трохи хвилюєтеся перед процедурою, то вам доведеться розслабитися та заспокоїтися, адже домашні тварини чудово розуміють ваш настрій та емоції.

Перш ніж ставити укол пушистику, треба підготуватися:

 • Використовуйте виключно одноразові стерильні шприци. Для дози менше 1 мл візьміть краще інсулінові із короткою голкою.
 • Завжди дивіться термін придатності лікарського засобу, вивчіть ґрунтовно інструкцію, а особливо розділ із зазначенням точного дозування.
 • Насамперед вимийте руки з милом і ґрунтовно витріть чистим сухим рушником.
 • Зігрійте ампулу руками до температури тіла.
 • Візьміть паперову серветку, складіть у кілька разів і оберніть верхню частину ампули.
 • Надломіть ампулу у бік, протилежний від надпилу.
 • Наберіть ліки в шприц, робити це потрібно за 5 хвилин до встановлення уколу.
 • Розташуйте укол вертикально, трохи постукайте нігтем (щоб від стінок відлипли бульбашки повітря) і випустіть повітря з невеликою кількістю препарату. Тепер укол повністю готовий, залишилося підготувати кішку до ін’єкції.


Підшкірна ін’єкція

Як зробити підшкірний укол кішці, виконуйте всі дії по порядку:

 1. Комфортно розташуйте свого вихованця, наприклад, у себе на колінах або на дивані. Огляньте холку, важливо щоб на шкірі не було запалень, ранок та попрілостей.
 2. Відтягніть холку трохи вгору і сформуйте складку рукою.
 3. Голку слід тримати паралельно спині і вводите обережно та впевнено шприц у складку. Якщо застосовуєте інсуліновий шприц, то заглиблюйте голку цілком, шприц іншого типу – всього на 0,5-0,7 см.
 4. Якщо проткнувши шкіру, ви відчуваєте, що голка провалиться всередину – це повідомлення про те, що голка виконала вдалий прокол. Введіть лікарський розчин. Після завершення введення ліків діставайте голку по колишній траєкторії.


Внутрішньом’язова ін’єкція

Як зробити укол кішці в стегно:

 1. Укладіть кішку на бік, найкраще, щоб хтось допомагав вам із рідних чи друзів.
 2. Намацуйте кістку, щоб не потрапити в неї голкою.
 3. Не потрібно стискати або розтягувати місце кутка.
 4. Голку слід вводити в центральну частину стегна на 1 см під кутом в 45°, витягайте голку в тій же проекції, щоб не завдати болю кішці.

Корисний лайфхак! Якщо вдома нікого немає, і ви не знаєте, як зробити укол кішці внутрішньом’язово, то ви можете заспокоїти кішку за допомогою прищіпки. Закріпіть її на загривку, кішка думатиме, що її хтось тримає, а тому не брикатиметься і намагатиметься втекти. Цей рефлекс у них вироблений з дитинства, коли мати перетягує їх із місця на місце.

Внутрішньовенна ін’єкція

Така процедура досить часто вимагає застосування катетера, людина без досвіду встановити її не зможе, у цьому випадку потрібно надати цю спеціалістам з досвідом. Скільки коштує зробити укол кішці: в середньому ціни по Росії на цю послугу коливаються від 50 до 500 рублів, все залежить від конкретної ветеринарної клініки.

Швидкість введення препарату

Вона залежить від обсягу ліків, а також від його густини. Водні розчини вводять із середньою швидкістю 1 мл за 1 секунду, а маслянисті або в’язкі розчини – той самий обсяг за 5-7 секунд.Якщо всі подані інструкції погано сприймаються вами у вигляді тексту, то можете подивитися відео, як зробити укол кішці.

Можливі наслідки

Найчастіше такі домашні ін’єкції не викликають згубних наслідків та ускладнень. Але в будь-якому випадку, ви повинні хоча б трохи знати про це, щоб у разі потреби оперативно допомогти своєму коту.

Кров на ранці

Якщо ви витягли шліц зі свого вихованця та виявили кров, то не потрібно турбуватися. Швидше за все, ви зачепили стінку судини.

 • Якщо крові вийшло трошки, до ранки прикладіть лід загорнутий у рушник на 3-4 хвилини.
 • Якщо після цього кровотеча продовжилася, тоді потрібно звертатися до ветеринарної клініки.

Поява абсцесів

Підпухлості та гнійники після ін’єкції можуть з’явитися тільки в тому випадку, якщо ви неписьменно виконали цю процедуру. У невелику ранку проникає небезпечний мікроорганізм або бактерія, від цього утворюється інфекція, що супроводжується в більшості випадків запаленням тканин.

Припухлості можуть зійти нанівець самостійно через якийсь час. Якщо цього не сталося, то утворюється абсцес, їх уже видаляють шляхом хірургічного втручання, після операції ветеринар прописує курс протизапальних препаратів.

Кромота

Накульпування на задню лапу – поширене явище після ін’єкції. Найчастіше таке відбувається після болючих уколів – антибіотиків або густих, маслянистих за консистенцією лікарських засобів.

Ветеринари запевняють, що хвилюватися через кульгавість не варто – найчастіше вже на 2 день вихованці починають бігати.

А ось якщо ваш мурзик шкутильгає вже 3-4 день, то тут потрібно вживати заходів, тому що це не нормальне явище. У такому разі потрібно швидше показати котика лікарю, і вже він встановить, у чому причина хромати, і призначить відповідний курс лікування.

Нервова поведінка

Бує так, що після уколу та аналогічних лікувальних процедур кіт стає нервовим, не чіпати собі, а за будь-якої зручної можливості ховається від вас.У ветеринарній практиці це явище має назву — психологічна атака.

Від цього відбуваються зміни в роботі нервової системи, у результаті з’являється страх уколів, стрес при відвідуванні ветклініки або навіть побачивши людину в медичній формі.

 • У цій ситуації ви нічого не можете вдіяти, залишається тільки чекати.
 • Через деякий час ваш улюбленець повернеться до початкового стану.
 • Впоратися з цим можна спробувати за допомогою смакот, бажано нешкідливими (рибні ласощі, шматочки зневодненого м’яса тощо)

Молодих кішок можна розважати іграми або прогулянками, щоб відвернути від психологічної атаки, якщо лікування не передбачає зниження активності.

Висока температура

Невелике підвищення температури тіла тварини після ін’єкції вважається адекватною реакцією організму.

 • Але якщо висока температура зберігається більше 3 діб, потрібно негайно з’явитися до ветеринарної клініки.
 • Зазвичай таке ускладнення пов’язане з алергією на лікарський препарат або розвиток запального процесу.

Ми сподіваємося, що цей матеріал був для вас корисним, і тепер ви зможете самостійно поставити укол своєму коту. Успіхів!

Фото-інструкція, як зробити укол кішці